Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Antioksidantet"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ushqimet per thonj te forte dhe floke te trashe - Klan TV

0 brbr brbrTe dukesh bukur eshte shume e rendesishme ndaj studiuesit e kozmetikes theksojne se trupi kerkon kujdes te vazhdueshem Ata shprehen se si thonjte ashtu edhe floket permbajne keratine e cil
- Shtuar 3 javė mė parė


»Pijet 8220magjike8221 qe ndihmojne te humbisni peshe - Klan TV

0 brbr brbrNese e keni ndare mendjen te humbisni disa kilograme e vetmja menyre eshte qe te ndiqni nje diete e cila ka ne perberje te saj ushqime te shendetshme te kombinuara me kaloribrbr brbrPor pe
- Shtuar 3 javė mė parė


»Te shendetshem dhe pa probleme me zemren 100 keshillat e mjekeve - News of Albania

Transmetuar me 20082014 - 2148 PUBLICITET Me poshte radhiten 100 keshilla qe jane projektuar nga mjeket per tu ndjekur ne meny
- Shtuar 2 muaj mė parė


»4 erezat qe parandalojne kancerin - News of Albania

Transmetuar me 11072014 - 0745 Tek disa ereza jane zbuluar aftesite e tyre antitumorale duke u rekomanduar qe te perdoren sa me shpeshbr br Sidomos ne vere
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Nje leng i mire para gjumit - News of Albania

Transmetuar me 10072014 - 1245 Foto ilustruese PUBLICITET Kjo eshte periudha me e pershtatshme e vitit per te konsumuar lengun e qershi
- Shtuar 4 muaj mė parė


»5 ushqimet me te shendetshme te veres - News of Albania

Transmetuar me 09062014 - 2129 Tani qe vera eshte duke ardhur te gjithe kemi deshiren e madhe te jemi ne forme te dukemi bukur te kemi nje fzik te adhurueshe
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Sekreti jetesor i manaferrave dhe luleshtrydheve - News of Albania

Transmetuar me 10062014 - 1159 Foto ilustruese PUBLICITET Konsumimi i rregullt i luleshtrydheve dhe manaferrave mund te frenoje plakjen
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Ushqime qe nuk duhen ngrene ne darke - News of Albania

Transmetuar me 26052014 - 2100 Pervec se nuk duhet te hani pas ores 2000 te mbremjes ka nje liste me ushqime te cilat nuk keshillohen ne menyre absolute per
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Mrekullite e cajit jeshil - News of Albania

Transmetuar me 17052014 - 1043 aji jeshil ka shume efekte pozitive ne organizem nese duam ti kushtojme vemendje te qenit mire nga ana shendetesore si ne aspek
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Kakao te mbron nga semundjet kardiovaskulare - News of Albania

Transmetuar me 01052014 - 2020 foto ilustruese PUBLICITET Ajo ka te gjitha vetite e cokollates Stimuluese antidepresive per cdo nevoje
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Ja cilet jane ushqimet me permbajtje te larte antioksidantesh - Shekulli

Aleatet e medhenj kunder procesit te plakjes se indeve substancat antioksidante gjenden ne menyre natyrale ne ushqime te ndryshme dhe kontribuojne per nje diete kunder moshes
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Frutat qe frenojne plakjen mendore - News of Albania

Transmetuar me 20042014 - 1404 Konsumimi i rregullt i luleshtrydheve dhe manaferrave mund te frenoje plakjen mendore per me shume se dy vite Sipas disa studiu
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Lista e zeze ushqimet qe shuajne deshiren seksuale - News of Albania

Transmetuar me 18042014 - 1428 Dieta ushqimore eshte thelbesore per performancen seksuale Por duket se jane disa ushqime specifike ato qe e shuajne kete deshi
- Shtuar 7 muaj mė parė


»mbelsira qe garanton shendetin e zemres - News of Albania

Transmetuar me 04042014 - 1244 Nje studim amerikan i drejtuar nga JoAnn Manson i Brigham and Womens Hospital ne Boston se bashku me studiuesit e Fred Hutchins
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Dieta qe stimulon pjellorine - News of Albania

Transmetuar me 06012014 - 1559 Para SHIKONI T GJITHA FOTOT 14 Pas Para SHIKONI T GJITHA FOTOT Pas P
- Shtuar 10 muaj mė parė


»10 ushqime per nje lekure te paster dhe te bukur - Shekulli

pMegjithese kremrat e shumte kane filluar te jene pjese e jetes se cdo femre Shekulli ju percjell dhjete ushqimet me te domosdoshme per tu konsumuar ne perpjekje per te pasur nje lekure pa njolla pa l
- Shtuar 1 vit mė parė


»Çudirat e lëkurës së frutave - BalkanWeb

TIRANË- Ëshëndetin tonë, por vetëm nëse nuk qërohet para ngrënies. Hulumtuesit kanë zbuluar se acidi, i cili e mban lëvoren e mollës të shk&
- Shtuar 3 vite mė parė


»15 Menyra Si Te Munden Semundjet e Zemres - Gazeta Standard

Parandalimi i semundjeve te zemres mund te jete qeshtje e ndryshimeve te lehta e nganjehere edhe te deshirueshme te stilit te te jetuarit. Perqindja e vdekjes nga semundjet kardiovaskulare ne Kana
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rregullat shkencore te joshjes - Gazeta Shqip

Perse disa njerez jane shume me joshes dhe simpatike krahasuar me disa te tjere Sipas nje studimi te fundit pamja e bukur dhe karizma vendosen para se ne te vijme ne jete Njerezit e bukur dhe terhe
- Shtuar 4 vite mė parė


»Per dy vjet ilaci i rinise se perjetshme - Gazeta Standard

Shkencetari rus nga Universiteti Shteteror i Moskes tha se ky ilac vepron duke ndaluar efektet shkaterruese qe oksigjeni ka mbi qelizat njerezore. Mun
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 22 ->22 0 total_found -> total_found 1 22 ->22 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 antioksidantet ->antioksidantet 0 docs[0] -> docs[0] 1 22 ->22 0 hits[0] -> hits[0] 1 25 ->25

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos