Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Argjila"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Gjurmė mėkatare nė (pėr) tė ardhmen e Tokės - Tirana Observer

Nga Kopi Kyēyku
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Menaxhimi i pellgut tė Bovillės - Shekulli

Prof. Aleko Miho/Fakulteti i Shkencave Natyrore Kėto ditė nė mediat e shkruara dhe pamore ka pasur njė sėrė shkrimesh, shoqėruar me video dhe intervista lidhur me gjendjen e P
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Arti ėshtė politikė - Gazeta Shqip

Fitz Peter/ Drejtori i Kiscell Musseum nė Hungari tregon se si ka ndryshuar gjuha e artit nė vendet ish-komuniste, dhe pankartat e mikut tė tij tė fėmijėrisė, artistit Péter Pócs, qė e
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Péter Pócs, ironi politikeme flamurin shqiptar - Shqiptarja.com

TIRANE- Flamuri shqiptar me shqiponjën dhe një shqiponjë tjetër gati të fluturojë horizonteve nga cepi i tij ka qenë njëri prej motiveve që ka sjellë
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Alfons Dovana, autori i“Rimarit” të pabotuar - Shqiptarja.com

TIRANE- Alfons Dovana vdiq më 29 dhjetor të vitit 1967, vetëm dy ditë pasi bashkëshortja dhe dy fëmijët e vegjël i kishin uruar në barakën e ftoht&eum
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Estrada këndon sonte për t’i ndihmuar Argjirës! - IndeksiOnline

Këngëtarë të zhanreve të ndryshme muzikore do të këndojnë sonte nga ora 21:00 në një koncert humanitar, që është organizuar për
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Shėrbimi Gjeologjik dhe siguria e jetės - Tirana Observer

Nga Sokol Marku
- Shtuar 1 vit mė parė


»Edhe njėherė pėr tėrmetet nė Marinzė - Shekulli

Ing. Novruz Limaj I gjithė debati disamujor nė lidhje me tėrmetet nė zonėn naftėmbajtėse Zharrėz- Marinzė nė esencė tė vet ka pyetjen: A ka mundėsi qė veprimet njerzore mbi ose nėn
- Shtuar 2 vite mė parė


»Bukuria mbi minierėn e qymyrit - Gazeta Express

Nė Britaninė e Madhe ėshtė hapur pėr publikun skulptura mė e madhe nė botė. Trupi i njė femre tė shtrirė, me gjatėsi prej 400 metrash, paraqet skulpturėn mė tė madhe tė njeriut, tė krijuar nė formė pe
- Shtuar 3 vite mė parė


»Zbulohet anija romake - Gazeta Express

Nė Detin Ligur, afėr qytetit italian Vareze, njė ekip zhytėsish italianė ka zbuluar njė anije, pėr tė cilėn besojnė se ėshtė e vjetėr afro 2,000 vjet, njoftoi tė mėrkurėn televizioni BBC. Nė kėtė z
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rreth 40 mln $ investime në miniera gjatë këtij viti - Gazeta Start

Me paktėn e re ligjore pėr sektorin minerar, tė miratuar vjet bashkė me hartėn e re dixhitale tė burimeve minerare, pėr herė tė parė u realizuan procedurat konkuruese tė hapura pėr dhėnien e licencave
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ne pretendojmė tė jemi pronarė tė tokės, ndėrkohė qė pronare ėshtė ajo - Gazeta 55

13-12-2011 / Nga Ndriēim Bytyēi Nga Ndriçim Bytyçi(Kryeinspektor Shtetëror i Mbrojtjes së Tokës, pranë Ministrisë së Bujqësisë,
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gjashtė receta pėr tė ruajtur sytė nga dielli - Gazeta Mapo

Duke i ekspozuar shumė sytė nė diell apo edhe duke ndenjur shumė pėrpara kompjuterit, pasojat janė tė njėjta. Sytė tuaj fillojnė t’ju djegin, dhe qepallat ju rėndojnė... Ju kėshillojmė 6 receta qė
- Shtuar 4 vite mė parė


»CEZ: Ja oraret e ndėrprerjes sė energjisė elektrike sipas zonave - Gazeta Mapo

Nė kuadėr tė pėrmirėsimit tė rrjetit elektrik, CEZ Shpėrndarje ėshtė duke ndėrmarrė njė sėrė remontesh nė disa nėnstacione dhe linja elektrike. Pėr shkak tė kėtyre remonteve, CEZ Shpėrndarje ka bėr
- Shtuar 4 vite mė parė


»Nė Gjirin e Meksikės, nuk derdhet mė naftė - News of Albania

Luiziana, 5 Gusht, NOA Mė nė fund, asnjė pikė naftė nuk po derdhet mė nė Gjirin e Meksikės, pasi ka rezultuar i suksesshėm operacioni i fundit pėr tė mbyllur nė mėnyrė finale p
- Shtuar 5 vite mė parė


»Disa receta pėr njė lėkurė tė shėndetshme - Albania

Keni probleme me lėkurėn, e ndjeni tė ashpėr, tė pahidratuar dhe megjithėse i keni provuar tė gjitha nuk keni arritur tė keni sukses? Mjekėt ju kanė kėshilluar tė pėrdorni metoda natyrale, se
- Shtuar 5 vite mė parė


»Njė fėmijė nė kėrkim tė personalitetit - Gazeta Standard

Vėshtrim mbi librin “Kujtime tė Mirelės” tė Eugene Shoulgin, pėrkthyer nga Entela Kasi, botimet “Almera” Romani i E. Shoulginit “Kujtime tė Mirelės” mbaron me pyetjen: Sa e vėshtirė tė jesh fėmijė? Pr
- Shtuar 5 vite mė parė


»“Nė 1978, Fierza pėrballoi prurje 5000 m3 nė sekondė” - Panorama

 nertila mahoPrurjet maksimale me njė mundėsi njė herė nė 1000 vjet Fierza i ka kaluar. Ish-Ministri i Energjetikės nė vitin 1997, Kastriot Shtylla tregon se si nė vitin 1978 nė kohėn qė ai ishte
- Shtuar 5 vite mė parė


»Danimarka paguan Bangladeshin, pėr tė shlyer gazrat qė u dogjėn nė Kopenhagen - Gazeta Standard

Nė samitin e Kopenhagės marrin pjesė mijėra vetė, udhėheqės botėrorė, pėrfaqėsues qeverish, shkencėtarė dhe ambientalistė. Teksa ata po diskutojnė pėr mundėsinė e uljes sė nivelit tė emetimit tė gazra
- Shtuar 5 vite mė parė


»Gjeologėt: Pėr ndėrtesat e reja nuk respektohet studimi gjeologjik - Albania

Jonida Tashi Pas tėrmetit qė goditi dy ditė mė parė vendin tonė, gjeologėt ngrenė shqetėsimin se ndėrtesat nuk duhet tė ngrihen pa ditur pėrbėrjen gjeologjike tė tokės. Sipas tyre, p
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 31 ->31 0 total_found -> total_found 1 31 ->31 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 argjila ->argjila 0 docs[0] -> docs[0] 1 31 ->31 0 hits[0] -> hits[0] 1 37 ->37

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos