Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Arsimit Luan Memushi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Mbyllet shkolla Part Time - Vizion Plus

Vitin e ardhshem akademik nuk do te kete me studime me kohe te pjesshme ne Universitete Komisioni i Arsimit te Larte ne projekt-raportin e pare sugjeron mbylljen e studimeve part time ne shkol
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Kryeministri Berisha zhvillon bashkėbisedim me mėsues e pedagogė tė qarkut tė Elbasanit   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha, takimin e radhës në kuadër të marrjes së mendimeve, opinioneve dhe sugjerimeve p&e
- Shtuar 2 vite mė parė


»Projekti i Arsimit asgjėson autonominė - Gazeta Shqip

Flet kryetari i konferencės sė rektorėve, kreu i Universitetit tė Tiranės, Dhori Kule Ndryshimet nė arsimin e lartė? Nuk kemi konsultuar dhe s’kemi miratuar asgjėsimin Projektligji i arsimit
- Shtuar 5 vite mė parė


»Luan Memushi: “Te Meta shkova se jam i majtė” - Ballkan

Autori i Lajmit: Jakup GjoēaTakim me Profesor Memushin pas 25 vjetėsh Ėshtė njė nga suprizat e kėndshme tė jetės. Qė , pas 25 vjetėsh, tė ritakohem me njė nga profesorėt e mi tė Uni
- Shtuar 6 vite mė parė


»Mungesat e deputetėve nė Kuvend dhe pjesėmarrja nė diskutime - Albania

Eljona Ballhysa Nė raportin vjetor pėr punimet e Kuvendit, Mjaft-i ka mbajtur shėnim pjesėmarrjen e deputetėve nė seancat parlamentare dhe rolin e tyre nė diskutime pėr ēėshtje tė ndrysh
- Shtuar 6 vite mė parė


»Shqipja per emigrantet, mungojne fondet - Koha Jonë

Femijet e emigranteve shqiptare ne Greqi dhe ne Itali do te vazhdojne te vuajne mosnjohjen e gjuhes meme. Edhe pse te gjithe titullaret e meparshem te arsimit kane premtuar sipas oreksit se do te hapn
- Shtuar 6 vite mė parė


»Mesazhi i dajės sė Erion Velisė - Panorama

Dritan Prifti Dje daja i Erion Velise, kryetari i Bashkisė sė Urės Vajgurore, deklaroi se largohet nga Lėvizja Socialiste pėr Integrim drejt Partisė Socialiste, sepse gjoja LSI po i ktheh
- Shtuar 6 vite mė parė


»Qeveria ndryshon listėn e zgjedhėsve,studentėt e ushtarakėt votojnė aty ku jetojnė - Panorama

 Aristir LumeziKatėr muaj para zgjedhjeve parlamentare nis gara e sondazheve pėr rezultatin e tyre. Lėvizja Socialiste pėr Integrim shpalli dje nė Parlament pėrmes nėnkryetari
- Shtuar 6 vite mė parė


»Zgjedhjet, Memushi pėrballė Ruēit - Panorama

 Aristir LumeziDeputeti socialist Luan Memushi do tė jetė pėrballė Gramoz Ruçit nė Qarkun e Gjirokastrės nė zgje-dhjet e qershorit. Vendimi bėhet i njohur nga zyra e sh
- Shtuar 6 vite mė parė


»Diplomat e reja, MASH: Nuk do t‘i ndryshojmė - Gazeta Shqip

Ministria e Arsimit ėshtė e vendosur qė pavarėsisht protestave tė studentėve tė Gazetarisė dhe disa fakulteteve tė tjera, tė mos e ndryshojė modelin e diplomės sė ciklit tė parė tė studimeve. "Sipas l
- Shtuar 6 vite mė parė


»Memushi: Reforma nė arsim po zhvleftėson diplomat - Gazeta Sot

>Pas protestave tė shumta qė kanė vazhduar nga studentėt e Gazetarisė pėr sa i takon ēėshtjes sė diplomave, u mblodh dje komisioni i medias pėr shqyrtimin e ēėshtjes dhe gjetjes sė  njė rrugėzgjidhjej
- Shtuar 6 vite mė parė


»Diplomat, debati edhe ne Komisionin e Arsimit - Top Channel

Studentet e deges Gazetari, por edhe te fakulteteve te tjera paralajmerojne bojkotim pa afat te mesimit, pasi nuk pranojne te marrin diplomen qe Ministria e Arsimit ka vendosur, pa marre ne konsiderat
- Shtuar 6 vite mė parė


»Studentėt protestojnė pėr formatin e Diplomės - BalkanWeb

Vijojnė protestėn e tyre studentėt e Gazetarisė dhe fakulteteve tė tjera pėr tė gjetur njė zgjidhje qė tė mund tė sjellė ndryshimin e formatit tė Diplomės dhe vendosjen e titullit menjėherė pas pėrfu
- Shtuar 6 vite mė parė


»PS mbledh ministrat pėr platformėn elektorale - Metropol

31/03/2005  Ruēi kėrkon paraqitjen e strategjive konkrete Fushata elektorale e Partisė Socialiste pėr zgjedhjet e pėrgjithshme do tė jetė e pėrqėndruar nė platforma specifike pėr se
- Shtuar 6 vite mė parė


»“Kam qenė vazhdimisht nėn presionin e prefektes” - Metropol

02/04/2005  Jep dorėheqjen drejtoresha e Drejtorisė sė Qarkut Fier, Siciljana Lisi Prefektja: Lisi jo e denjė pėr drejtuese e arsimit fierak Ka dhėnė dorėheqjen kreu i arsimi
- Shtuar 6 vite mė parė


»Mėsuesit, nisin negociatat, pėr rritjen e pagave - Metropol

05/04/2005  Pritet takimi me Memushin. Ministria: Kemi nisur negociatat me Ministrinė e Financave dhe atė tė Punės Sociale Arsimtarėt i lėnė Qeverisė dhe dy javė kohė pėr tė rritur p
- Shtuar 6 vite mė parė


»Koja: Memushi ka prodhuar korrupsion. - Metropol

06/04/2005  Krerėt socialistė hedhin dyshime tė forta mbi testet e konkurseve nė shkollat e larta "Ėshtė fatkeqėsi qeverisja nė kėto vite e arsimit nga Memushi" Zėdhėnėsi pol
- Shtuar 6 vite mė parė


»Memushi firmos tekstet fituese pėr klasėn e dytė dhe tė gjashtė - Metropol

12/04/2005  Ministri Arsimit dhe Shkencės, Luan Memushi, ka firmosur dhe miratuar rezultatin e vlerėsimit tė modeleve tė teksteve tė reja tė klasės II dhe VI tė arsimit tė detyrueshėm, paraq
- Shtuar 6 vite mė parė


»Mėsuesit, rritet paga 15 pėr qind - Metropol

12/04/2005  Ministri i Arsimit, Memushi dhe kryetari i Federatės, Dobrusha, nėnshkruajnė mbylljen e grevės Nuk do tė rinisė greva, kėrkonin 30 pėr qind, por u mjaftuan me gjysmėn
- Shtuar 6 vite mė parė


»Dokumentat nėn mbikqyrjen e pedagogėve francezė - Metropol

15/04/2005  “Mė duket njė gjė e rėndėsishme tė zhvillojmė atė qė ne e quajmė nė Francė "Supervizimi i pėrbashkėt i tezave tė doktoraturės", i cili mundėson pėrgatitjen e njė teze doktorature
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 87 ->87 0 total_found -> total_found 1 87 ->87 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 arsimit ->arsimit 0 docs[0] -> docs[0] 1 26451 ->26451 0 hits[0] -> hits[0] 1 63656 ->63656 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 luan ->luan 0 docs[1] -> docs[1] 1 25991 ->25991 0 hits[1] -> hits[1] 1 34833 ->34833 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 memushi ->memushi 0 docs[2] -> docs[2] 1 580 ->580 0 hits[2] -> hits[2] 1 910 ->910

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos