Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Arte"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»A eshte kjo makina me e shtrenjte VIDEO - Shekulli

brbrMakina superluksoze te praruara ne ar dhe te modeluara sipas tekave te imagjinates jo vetem ne filma mund ti shoheshbrbr brbrMakina te tilla ekzistojne edhe ne realitet Nje e tille eshte pare ne
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Ish-futbollisti nuk gjen rehat me grate - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 1 javė mė parė


»Rama Do shihemi si vend ndryshe - Panorama

e Hene 22 Shtator 20141258 pm p classwp-caption-text Rama gjate percjelljes se Papa FranceskutbrbrKryeministri evidenton cilesite e shqiptareve te prezantuara gjate vizites se Pap
- Shtuar 1 javė mė parė


»Itinerari i papes deri ne fillimin e meshes - Vizion Plus

brbrPer te dyten here brenda 20 viteve toka shqiptare shkelet nga nje At i Shenjte Avioni qe nisi udhetimin apostolik te kreut te Vatikanit drejt Shqiperise dhe mbante flamurin shqiptar mberriti ne
- Shtuar 2 javė mė parė


»Ja cfare shkroi Papa ne Librin e Arte - Panorama

e Diele 21 Shtator 20141350 pm brbrMenjehere pasi mberriti ne Presidence Papa Francesku shkroi nje mesazh ne librin e arte SSSAbrASSMesazhi i zbulua per publikun gjate konferences
- Shtuar 2 javė mė parė


»Neser ngjarje pasneser histori - Panorama

e Shtune 20 Shtator 20141225 pm PRE ZOGAJbrbrĀ Ā  Shqiperia futet neser ne xhiron e lajmeve te botes me dy te vecanta qe pak vende i kane qe ne bursen e vlerave dikush mund ti ko
- Shtuar 2 javė mė parė


»Transferimi i studimeve, MAS: IAL publike shpallin programet, mė 29 shtator - BalkanWeb

TIRANĖ-Institucionet e Arsimit tė Lartė Publik kanė shpallur listat e programeve qė ekuivalentohen pėr transferimin e studimeve pėr studentėt e Institucioneve tė Arsimit tė Lartė Privat tė cilėve ju h
- Shtuar 2 javė mė parė


»Athina serish ne flake - Vizion Plus

brbrMbremja e se enjtes ishte e gjate dhe e dhunshme per kryeqytetin grek Athinenbr Nje vit pas vrasjes se kengetarit anti-fashist Pavlos Fisas nga neonazistet e Agimit te Arte marshimi perkujtimor i
- Shtuar 2 javė mė parė


»Perle e Boatengut Bajerni mund Sitin in extremis - Panorama

e Enjte 18 Shtator 20141159 am Roma dhe Porto fitore me goleade barazon elsibrbrBajerni mund Manc ester Sitin elsi ka barazuar ne Londer me Shalken teksa Roma dhe Porto shenojne
- Shtuar 2 javė mė parė


»Ndahet nga jeta spikeri i pare ne historine e ekranit shqiptar - Shekulli

SSSAbrASS brbrKico Fotiadhi gazetari i cili me 13 mars te vitit 1963 u be spikeri i pare ne historine e ekranit shqiptar eshte ndare nga jeta ne moshen 74-vjecarebrbr brbrFotiadhi eshte dekoruar me
- Shtuar 3 javė mė parė


»Katolicizmi ne Shqiperi ndikimet ne gjuhe e letersi - Panorama

e Marte 16 Shtator 20141207 pm p classwp-caption-text Nga konferenca shkencore Kisha katolike dhe shqiptaret presin Atin e shenjtebrbrKonference shkencore ne pritje te Papa Franc
- Shtuar 3 javė mė parė


»Hartat sekrete britanike kush kontrollonte zonat e luftes ne Shqiperi - Panorama

e Diele 14 Shtator 20141500 pm brbrLufta ne Shqiperi gjate pushtimit gjerman 1943-1944 publikohet sot ne gazeten 8220Panorama8221 nepermjet hartave ushtarake sekrete te kohes se
- Shtuar 3 javė mė parė


»SHBA kampione e botes ne boterorin e basketbollit - Vizion Plus

brbrShtetet e Bashkuara te Amerikes kane cmontuar Serbine te dielen mbrema ne Madrid duke e mposhtur bindshem me rezultat 129-92 ne finalen e Kupes se Botes ne basketboll ku amerikanet me plote merita
- Shtuar 3 javė mė parė


»Manchester United i ofron Ronaldos 18 mln Euro ne sezon - News of Albania

Ne Angli jane te sigurt Manchester United nuk heq dore nga Cristiano Ronaldo citon Supersportbr br Te mbeshtetur ne deshiren e lojtarit per ta vazhduar karrieren te Djajte e Kuq drejtuesit e shoqeri
- Shtuar 3 javė mė parė


»Objektivat e Cristiano Ronaldos - News of Albania

Cristiano Ronaldo eshte nje nga te paktet lojtare ne aktivitet qe kane fituar gjithcka ne nivel klubesh por luzitani vazhdon te gezoje nje forme te mire dhe ndoshta rruga e sukseseve te tij nuk do te
- Shtuar 3 javė mė parė


»Jepet vendimi per Pistorius - Vizion Plus

brbrGjykata e Pretorias ka denuar atletin afrikano-jugor Oskar Pistorius per vrasje nga pakujdesia te te dashures se tij me 14 shkurt te vitit 2013 Vendimi eshte dhene nga trupa e gjykatesve e kryesu
- Shtuar 3 javė mė parė


»Durrės, ēel siparin Festivali i Filmitnė ceremoni edhe "Shamikuqja" - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO DURRES - Festivali ndėrkombėtar i Filmit nė Durrės ēeli siparin e tij nė njė ceremoni mbres
- Shtuar 4 javė mė parė


»Nexhmije Hoxha dhe Ardian Fullani - News of Albania

Transmetuar me 08092014 - 0002 Nga Ylli Polovinabr br Ngjashmeria mes tyre perkon vetem ne nje pike prandaj cdo njellojshmeri tjeter ngaqe perben padobi pe
- Shtuar 4 javė mė parė


»Europiani France 2016 Shqiperia mund Portugaline ne Aveiro VIDEO - News of Albania

Kombetarja shqiptare arriti te shenoje ne minuten e 52-te me nje gol te realizuar nga Bekim Balaj duke e cuar ne avantazh ndeshjen me Portugalinebr br Minutat pas golit te kuqezinjve ishin plot tens
- Shtuar 4 javė mė parė


»Shqiperia shokon Portugaline e nisim me 3 pike - Panorama

e Diele 7 Shtator 20142328 pm Shqiperia triumfon ne Aveiro kunder Portugalise Bekim Bala shenoi nje gol te mrekullueshem ne minuten e 53-te qe lumturoi shqiptaret kudo ku jane Nj
- Shtuar 4 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 2440 ->2440 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 arte ->arte 0 docs[0] -> docs[0] 1 2440 ->2440 0 hits[0] -> hits[0] 1 3358 ->3358

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos