Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "At Vincenc Prendushi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Dorezohen ne Vatikan 40 martiret - Gazeta Standard

Pas tete vitesh Arqipeshkvia Metropolitane e Shkodres ka perfunduar procesin e pergatitjes se dosjes se 40 klerikeve per tu shpallur martire nga Vatikani. Ne nje ceremoni te kryer...
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shqiperi e shenjtoreve - Panorama

/ / NgaBESNIK MUSTAFAJ Ne fund te javes se pare te dhjetorit te sivjetshem ne qytetin e Shkodres ndodhi nje nga ngjarjet me te rendesishme ne historine e
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shkoder perfundon pas 8 vjetesh Gjyqi Kanonik per 40 klerike - Panorama

SHKODER - Perfundon pas 8 vjetesh Gjyqi Kishtar Kanonik per shpalljen martire te Kishes Katolike per 40 klerike e laike te vrare gjate kohes se diktatures komuniste. Per kete ngjarje ne Katedralen
- Shtuar 4 vite mė parė


»Topalli ne ceremonine e lumturimit te meshtareve te pushkatuar - Gazeta Standard

Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli mori pjese dje ne ceremonine e lumturimit te 40 meshtareve dhe prifterinjve katolike te qar
- Shtuar 4 vite mė parė


»Aktivitete ne shkolla per Diten e Femijeve - Gazeta Standard

Ne kuader te Dites Nderkombetare te te Drejtave te Femijeve Zyra e Mbrojtjes se Femijeve DAR dhe Bashkia Durres kane organizuar aktivitete qe i sherbejne sensibilizimit dhe rri
- Shtuar 4 vite mė parė


»MASH: Medalje nderi pėr nxėnėsit e mėsuesit mė tė mirė - Ballkan

Autori i Lajmit: RedaksiaNxėnėsit e shkėlqyer, mėsuesit dhe shkollat mė tė mira tė arsimit parauniversitar nė vend kanė mbyllur vitin kalendarik duke u shpėrblyer me marrjen e medaljeve dhe certifikat
- Shtuar 5 vite mė parė


»Shpallen nxėnėsit, mėsuesit dhe shkollat mė tė mira tė vendit - Gazeta Standard

Ministria e Arsimit shpalli dje nxėnėsit, mėsuesit, shkollat dhe kopshtet mė tė mira tė vendit, duke u dhėnė certifikata nderi. Nė kėtė ceremoni, Kryeministri z. Sali Berisha, ministri i Arsimit dhe S
- Shtuar 5 vite mė parė


»Si e njoha At Zef Pllumin - Shekulli

Intervista me Ismail Kadarenė Shkrimtari Ismail Kadare rrėfen pengun e tij tė madh mbi faktin se e pat njohur shumė vonė prelatin e fundit tė franēeskaneve At. Zef Pllumi. Kanė kalu
- Shtuar 6 vite mė parė


»Roli i Famullisė sė Tiranės nė mbrojtjen e hebrenjve, gjatė Luftės sė dytė Botėrore - Gazeta 55

Simpoziumi i sotem i Beratit, ne vigjilje te Dites Nderkombetare te Holokaustit, te cilen jemi duke kremtuar, ofron nje rast te jashtezakonshem per te ripare kapituj shume interesant te historis
- Shtuar 6 vite mė parė


»Drama e pėrgjakshme e armėve nė kishė - Gazeta 55

Nė 62 vjetorin e terrorit komunist mbi klerin katolik11 dhjetor 1946 - Zbulohen “Armė nė Kishė“; Sekuestrohet Kuvendi Franceskan! Arrestohen e torturohen: 1. Imz. Frano G
- Shtuar 6 vite mė parė


»Gaetano Petrot, italiani qe u mrekullua nga shqipja dhe shqiptaret - Koha Jonë

Nga Albert Vataj Pasurohet me tej repertori i albanologeve, perpjekja titane e te cileve ka nxjerre nga harresa identitetin tone pwr ta vendosur ate ne piedestalin e shume kombeve te tjera. Ne
- Shtuar 7 vite mė parė


»Fishekėt e blerė pėr skrap u shitėn nė Kabul - Panorama

• Afera e Gėrdecit nuk mbaron me faktin se reparti, veē pėrfitimit tė skrapit nga gėzhojat, ka shėrbyer edhe pėr trafik armatimi.Fitimi disafish me fishekėt e skrapitFitimi duket ua ka zėnė
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 12 ->12 0 total_found -> total_found 1 12 ->12 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 vincenc ->vincenc 0 docs[0] -> docs[0] 1 17 ->17 0 hits[0] -> hits[0] 1 21 ->21 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 prendushi ->prendushi 0 docs[1] -> docs[1] 1 62 ->62 0 hits[1] -> hits[1] 1 82 ->82

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos