Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Atashimi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Agron Gjekmarkaj: Letër Kadaresë? Sulm politik nga ish-nomenklatura - BalkanWeb

TIRANE - Një letër sulmuese e kësaj natyre, do të ngjallte reagime të të gjithë atyre, që këtë akt e shikojnë si një sulm politik të is
- Shtuar 3 muaj mė parė»Vetėvlerėsimi tek fėmijėt parashkollor - Tirana Observer

Nga Anxhela Peza*
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Lordi Giddens: Ja ēfarė po ndodh me tė majtėn nė botė - Tirana Observer

Lordi Giddens: Mirėqeverisja dhe ndryshimi i zakoneve mund ta ndryshojnė  Shqipėrinė
- Shtuar 1 vit mė parė»ldquoShqiprdquo me Lordin Anthony Giddens - Top Channel

Sociologu i famshëm anglez tregon rrugët e transformimit. Besimi i tij, se mirëqeverisja dhe ndryshimi i zakoneve mund ta ndryshojnë rrënjësisht Shqipërinë.
- Shtuar 1 vit mė parė


»Përqafimi, si duhet të veprojnë nënat për të pasur fëmijë të shëndetshëm? - BalkanWeb

Atashimi është lidhja e ngushtë që krijohet ndërmjet 2 personave. Atashimi (sidomos me nënat) ndikon në të ardhmen në krijimin e disa karakteristikave, si&
- Shtuar 1 vit mė parė»Fokus/ A e dinė biznesmenėt e PS-sė ēfarė u bėn taksa progresive e Ramės? - Gazeta 55

18-02-2013 / Gazeta 55 Në Partia Socialiste po kthehen  përditë e më shumë në një Dhomë Tregtie private ku afaristët dhe biznesmenët
- Shtuar 2 vite mė parė


»Njė president nė ikje dhe asnjė gjurmė - Gazeta 55

26-06-2012 / Nga Bujar Nallbani Zakonisht burrështetasit lënë gjurmë edhe pasi ikin, ata mbeten në kujtesën kolektive si njerëz që bënë di
- Shtuar 3 vite mė parė


»MTKR-ja ndan 140 milionė lekė pėr artistėt e rinj - Ora News

Ministria e kulturës ka vendosur të lërë në dispoziocion të artistëve të rinj vetëm 140 milion lekë. Prandaj artistët e rinj, pavarësisht
- Shtuar 3 vite mė parė


»MTKRS-ja ndan 140 milionė lekė pėr artistėt e rinj - Ora News

Ministria e kulturës ka vendosur të lërë në dispoziocion të artistëve të rinj vetëm 140 milion lekë. Prandaj artistët e rinj, pavarësisht
- Shtuar 3 vite mė parė»BE me dy programe te reja ku do te marrin pjese edhe vendet e Ballkanit - ABC News

Teknologjia dhe inovacioni nuk janë më prioritet vetëm për Bashkimit Europian, por edhe për vendet e Ballkanit. Kjo pasi teknologjia dhe inovacioni ndikojnë në m&eu
- Shtuar 4 vite mė parė


»Cili eshte Skenderbeu i vertete - Gazeta Standard

17 janar 1476 dha shpirt ne moshen 62-vjecare pas 25 vjetesh lufte dhe betejash te ashpra Heroi yne Kombetar Skenderbeu. Ndonese dhe kjo date eshte kaluar jo me pak debate mes historianeve e studiu
- Shtuar 4 vite mė parė


»“Deklaratat e Xhafės farsė, asgjė s’ka ndryshuar nga qėndrimi i mėparshėm” - Gazeta 55

Nė emėr tė PD-sė, deputeti Viktor Gumi hedh poshtė pretendimet e PS-sė Mazhoranca shprehet e gatshme pėr ngritjen e komisionit hetimor gjatė muajit gusht, por mjafton qė PS dhe opozi
- Shtuar 5 vite mė parė


»Rriten vitet e arsimimit pėr mėsuesit - Shekulli

Masteri njėvjēar nė mėsuesi cilėsohet si kualifikim i pamjaftueshėm pėr tė dhėnė mėsim nė shkollė tė mesme Tafaj: Hapet "Master nė shkencat e edukimit" dy vjet pėr mėsues tė shkollės
- Shtuar 5 vite mė parė


»Berisha: Nė Universitete, jo mė tekste limonada pedagogėsh - Panorama

zirina llambro"Jo mė tekste limonada nė shkollat e larta. T'i pėrvishemi punės pėr pėrkthimin e literaturės mė tė mirė". Kryeministri i vendit, Sali Berisha, u kėrkoi dje
- Shtuar 5 vite mė parė


»Altin Basha: Teatri i humorit, ide absurde - Shekulli

Debati / Ndėrsa kryeministri i vendit hedh ide nė qorrsokakė pėr njė Teatėr Kombėtar tė Humorit dhe Satirės, po hiqet vėmendja nga institucionet e tjera tė teatrit, ato kombėtare po edhe ato privat
- Shtuar 5 vite mė parė


»Shkolla e muzikes ruse frymezon talentin shqiptar - Top Channel

Tirana eshte qyteti i lindjes dhe i zbulimit te talentit, por Shkupi po i perforcon dhuntite ne piano. Ka pak dite qe gjendet ne kryeqytet. Premiera absolute e kom
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 29 ->29 0 total_found -> total_found 1 29 ->29 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 atashimi ->atashimi 0 docs[0] -> docs[0] 1 29 ->29 0 hits[0] -> hits[0] 1 31 ->31

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos