Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Aurita Agushi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»“Tri dritare dhe një varje”shënon sukses në Sarajevë - Shqiptarja.com

Filmi kosovar “Tri dritare dhe një varje”, i regjisorit kosovar Isa Qosja është shfaqur mbrëmë premierë botërore në kuadër të Festivalit N
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shpend Ahmeti t’ia rregullojë këpucët aktores kosovare - IndeksiOnline

Në Kosovë aktorët nuk është se janë aq të angazhuar apo se paguhen mirë. Jetojnë si gjithë njerëzit e tjerë, pa ndonjë tretman
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Virusi bën film me “1 milion euro vullnet” - IndeksiOnline

 Viti 2013. Orët e vona pas mesnate. Në Radio Kosova fillon emisioni me tema të lira. Para pak kohësh moderatori i programit ishte përfshirë në një ngja
- Shtuar 10 muaj mė parė


»“Ku…çka” merr çmimin shfaqja “Më e popullarizuar” - IndeksiOnline

Shfaqja e Teatrit Dodona “Ku…Çka”, me regji të Elmaze Nurës dhe tekst të shkruar nga regjisorja dhe aktori kryesor i shfaqjes Mentor Zymberaj, ka marr &cced
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Poligamia, ja politikanët kosovarë që kanë nga 2 gra - BalkanWeb

Kur mediat kosovare kanë folur për jetën private të politikanëve, gjithmonë i kanë portretizuar ata si njerëz të moralshëm dhe familjarë të
- Shtuar 12 muaj mė parė


»“Lisistrata”, shkëlqen në EXPONTO - IndeksiOnline

Teatri Kombëtar i Kosovës, është përfaqësuar me mjaft sukses në festivalin “Exponto”, në Ljubjanë të Sllovenisë. Shfaqja “Li
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kultura shqiptare prezantohet suksesshëm në Lituani - IndeksiOnline

Me rastin e organizimit të Festivalit të 17 Ndërkombetar të Teatrove në Skenën e Hapur, në Klaipeda të Lituanisë “Sermuksnis”, u prezantuan
- Shtuar 1 vit mė parė


»“Ku...Çka”, u dha premierë në ‘Dodona’ - IndeksiOnline

Mbrëmë në teatrin ‘Dodona’ në kryeqytet u dha premierë shfaqja ‘Ku…Çka’ e regjisores Elmaze Nura. Një satirë për g
- Shtuar 1 vit mė parė


»AGNUS DEI!? - Gazeta Express

Unė krijova pėrshtypje se ky projekt filmik ėshtė mbėshtetur nga Qendra Kinematografike e Serbisė e jo nga ajo e Kosovės. Nė 80 pėr qind tė filmit flitet nė gjuhėn serbe, ndėrsa heroi & antiheroi vjen
- Shtuar 2 vite mė parė


»Lisistrata me fusnotė - Gazeta Express

E kthyer nė realitetin kosovar, komedia e Aristofanit ‘Lisistrata’ nuk e pėrshkruan luftėn pėr territore nė mes tė Athinės dhe Spartės, siē ėshtė nė origjinal, por luftėn pėr shkėmbimin e zo
- Shtuar 3 vite mė parė


»Teatri i Kosovės shkon nė Tiranė - Gazeta Express

Muaji shkurt ėshtė menduar si muaji i kulturės Shqipėri-Kosovė, e pėr kėtė arsye artistėt do tė shkėmbejnė skenat, edhe pse do tė dalin sėrish para njė publiku qė flet shqip. Aktivitetet do tė nisi
- Shtuar 3 vite mė parė


»Njė vrasje misterioze nė Prishtinė - Gazeta Express

Nė Teatrin Kombėtar sonte (e premte) nė ora 20 jepet premiera e shfaqjes ‘Lidhje gjaku’ e autores kanadeze Sharon Pollock e nė regji tė Fadil Hysajt. Shfaqja flet pėr njė vrasje qė edhe pas
- Shtuar 4 vite mė parė


»Lidhje humanitare - Gazeta Express

Tė hyrat nga shitja e biletave pėr premierėn “Lidhje gjaku”, e cila do tė jepet kėtė tė premte, do tė kenė destinim humanitar. Mjetet qė do tė grumbullohen do t’i jepen njė aktoreje kos
- Shtuar 4 vite mė parė


»Peseshe ne kajmak - Gazeta Express

Shtatembedhjete filma prej te cileve nente qene premiera u dhane ne edicionin e shtate te Festivalit Kombetar per Film te Shkurter me dedikim 9/11. 11 shtatori ishte nata finale ku u dhane tete cmime
- Shtuar 5 vite mė parė


»“E kaluara takon tė ardhmen” dhuratė artistike e “Odės” pėr 8 Mars - Albania

Historitė e shtatė personazheve femra, tė cilat kishin vendosur “t’i strehonin”, por edhe t’i ndanin ato tregime mes vete nė njė strehimore, ishte dhurata qė autorja dhe regjisorja e shfaqjes
- Shtuar 5 vite mė parė


»Histori rrėqethėse nė Kurrė mė - Gazeta Sot

Nėn titullin Kurrė mė erdhi premiera e radhės nė skenėn e Teatrit tė Prishtinės. Libri i Sanije Gashit Histori tė tmerrit 1998-99, ka frymėzuar realizimin e njė shfaqjeje proteste, me titull Kurrė mė.
- Shtuar 5 vite mė parė


»Jeta e gruas nė njė teatėr - News of Albania

Tiranė, 8 mars, NOA, Milena Selimi - Jeta teatrore nė Prishtinė ka vendosur tė nderojė ditėn e gruas me premierėn E kaluara takon tė ardhmen, qė do tė shfaqet nė Teatrin ODA t
- Shtuar 5 vite mė parė


»E ardhmja e 8 marsit - Gazeta Express

Autorja e cila njihet me tema tė cilat nė mėnyrėn e saj ndihmojnė dhe janė dhuratė pėr gruan, e cila ndoshta nuk gėzon te drejtat e saj, Seadete Beqiri, edhe kėtė 8 mars kishte njė dhuratė pėr gruan.
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 18 ->18 0 total_found -> total_found 1 18 ->18 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 aurita ->aurita 0 docs[0] -> docs[0] 1 18 ->18 0 hits[0] -> hits[0] 1 22 ->22 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 agushi ->agushi 0 docs[1] -> docs[1] 1 142 ->142 0 hits[1] -> hits[1] 1 230 ->230

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos