Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Baleti Klasik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»“Edukimi përmes artit” ul të vegjëlitnë TKOB - Shqiptarja.com

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në sezonin artistik të tij i ka kushtuar një vëmendje të veçantë edhe një publiku të ri në sajë t&eum
- Shtuar 4 javė mė parė


»Surprizat e TKOB në sezonin e ri,flet për “Rreze Dielli”, Abigiela Voshtina - Shqiptarja.com

Sezoni artistik në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit nis me projekte të reja dhe nga më të larmirshme për publikun që është i apasionuar pas Oper
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Surprizat e TKOB në sezonin e ri,flet për “Rreze Dielli”, Abigela Voshtina - Shqiptarja.com

Sezoni artistik në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit nis me projekte të reja dhe nga më të larmirshme për publikun që është i apasionuar pas Oper
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Teatri Kombėtar i Operas dhe Baletit: Ja kalendari i sezonit tė ri - Shqiptarja.com

Nė ēeljen e sezonit tė ri artistik tė Teatrit Kombėtar tė Operas dhe Baletit, pėr periudhėn shtator – dhjetor 2014, sezon ky i cili do tė nisė shumė shpejt, ėshtė prezantuar edhe kalendari i akt
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Një piruet e pamundur në TKOB - BalkanWeb

Sapo u mbyll edhe sezoni i radhës në institucionin më të rëndësishëm të kulturës shqiptare. Ky sezon vinte pas një tollovie institucionale si pasoj&eu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Minifundi: I shkurtėr, por i ėmbėl dhe seksi - Gazeta Shqip

Katya Foreman, BBC Veshja e shkurtėr u shfaq nė vitet 1960 si simbol i njė kulture rinore rebele dhe vijon tė rezistojė deri nė ditėt tona. Ajo ėshtė bėrė njė ikonė e stilit dhe e mo
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Ditėt e Angjelin Preljocajnė Tiranė - Shqiptarja.com

TIRANE- Imazhi i Angjelin Preljocaj ende po qėndron nė Tiranė pas suksesit tė ngjitjes nė skenėn e Teatrit Kombėtar tė Operės dhe Baletit tė pjesėve koreografike “La Stravaganza” dhe &ldqu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Preljocaj: Me fjalėt e zemrės - Gazeta Shqip

Angjelin Preljocaj ngjit sot nė skenėn e Teatrit tė Operės dhe Baletit shfaqjen La Stravaganza, nė Ditėn e Europės/ Kontratė trevjeēare me TOB
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Preljocaj sjell tė shkuarėn nė balet - Gazeta Shqip

Angjelin Preljocaj mbėrrin sot nė Tiranė pėr premierėn e dy shfaqjeve tė tij qė do tė ngjiten nesėr premierė nė skenėn e Teatrit tė Operės dhe Baletit
- Shtuar 6 muaj mė parė


»"Hera e parë", Shiten për 30 minuta të gjitha biletat - BalkanWeb

TIRANE-Janë shitur të 800 biletat për shfaqjen e së hënës në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit. "Hera e parë" që sjell në Tiranë b
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Anbeta Toromani: Rikthim në opera pas 12 vitesh - BalkanWeb

TIRANE - Më kujtohet si në mjegull, kur në vitet 2000 e shihja në ekrane. Me të njëjtën kërshëri lexoja intervistat që jepte në gazeta. Ishte for
- Shtuar 6 muaj mė parė»Kledi Kadiu: Në Tiranë do kërcej me muzikë kaba - BalkanWeb

TIRANE-Mos harro, kjo solo, është e bazuar në vuajtje. Atë duhet të shprehë, vuajtjen, kjaj". Gentian Doda, i drejtohet me këto fjalë Kledi Kadiut, ndërkoh
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Yjet bėhen bashkė nė Tiranė - Gazeta Shqip

Hera e parė/ Balerinėt Anbeta Toromani, Kledi Kadiu, Gentian Doda, Erion Kruja, Brigel Gjoka, Hektor Budlla, Leart Duraku, Rezart Stafa, Dorian Grori do tė ngjiten bashkė nė skenėn e Te
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Teatri i Operës dhe Baletit rikthen balerinët e njohur - BalkanWeb

TIRANE - Pas suksesit të korrur dhjetorin e shkuar në teatrin Brancaçio të Romës, më 5 maj 2014 Anbeta Toromani, Kledi Kadiu e balerinë të tjerë të
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Kledi Kadiu dhe AnbetaToromani rikthehen në Tiranë - Shqiptarja.com

TIRANE- Kledi Kadiu dhe Anbeta Toromani, balerinë mjaft të famshëm në Itali, do të rikthehen në Tiranë për të prezantuar në skenën e TKOB një
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Baleti i Kosovës rikthehet në Tiranë pas 34-vjetësh - BalkanWeb

TIRANE - Ishte viti 1980, kur Baleti i Kosovës kishte mbajtur për herë të fundit në sallën e TOB-it në Tiranë shfaqjen koreografike të titulluar “Hal
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Monolog dhimbjesh, dashurie, malli e proteste - Tirana Observer

(Esse-analizė e vėllimit me poezi,Dhimbjes i rrinė tė vogėla kėpucėt e heshtjes e poetit e publicistit -Vasil Tabaku) Nga Raimonda MOISIU
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Zhizel pėrfundon udhėtimin nė Tiranė - Ora News

Magjia e ” Zhizel” preku Teatrin e Operas dhe Baletit pėr dy netė me rradhė, e luajtur me mjeshtėri nga ēifti i primabalerinėve Enis Nezha dhe bashkėshortja e tij Petra Conte, tė dy bal
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Kerni rikthen ''Toskwn'',''Zhizel'', baletin e Agron Alisë - Shqiptarja.com

TIRANE- Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit ka shpallur programin e shfaqjeve janar-shkurt, ku drejtori i Ilir Kerni ka vendosur ta rigjallëroj stinë koncertore me disa vepra madh
- Shtuar 10 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 175 ->175 0 total_found -> total_found 1 175 ->175 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 baleti ->baleti 0 docs[0] -> docs[0] 1 851 ->851 0 hits[0] -> hits[0] 1 1540 ->1540 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 klasik ->klasik 0 docs[1] -> docs[1] 1 3118 ->3118 0 hits[1] -> hits[1] 1 3908 ->3908

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos