Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Biologjia Humane"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Të jetosh përgjithmonë - BalkanWeb

Ndërkohë që kujtohen të vdekurit, vazhdojmë të kultivojmë obsesionin tonë për vdekjen. Kemi arritur të zgjasim moshën mesatare por ëndë
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Nuk akreditohen shkencat politike - IndeksiOnline

Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) ka shpërndarë vendimet e akreditimit për të gjitha institucionet publike të arsimit të lartë dhe atij privat, t&e
- Shtuar 1 vit mė parė


»“Muzike, teater dhe kercim qe ne klase te pare” - Koha Jonë

Drejtoresha e Institutit te zhvillimit te Arsimit, Tidita Abdurrahmani ne nje interviste per gazeten “Koha Jone” flet per reformen e re te kurrikules ne arsimin baze. Risia e kesaj reforme qe do te im
- Shtuar 2 vite mė parė


»Po lind njė humanizėm i ri - Gazeta 55

29-10-2011 / Nga Julia Kristeva* Çfarë është humanizmi? Një pyetje e madhe për t’u trajtuar me seriozitet të madh? Është në tradit
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gėzim Tushi: “Tė pasurit kanė prirje kriminale” - Ballkan

Autori i Lajmit: Lili Saraci Kriminalitetit nė vendin tonė nuk mund tia lemė fajin shkaqeve apo kushteve tė kėqija ekonomike. Sipas sociologut nė Shėrbimin S
- Shtuar 5 vite mė parė


»Nga parahistoria te jashtėtokėsorėt - Gazeta Shqip

Historia mahnitėse e studimeve mbi gjuhėn na tregon tė kaluarėn, por dhe mėnyrėn se si mendojmė dhe reagojmė “Gjuha ėshtė njė formė e arsyes njerėzore, me njė logjikė shumė tė thellė, qė njer
- Shtuar 5 vite mė parė


»Luan Memushi: “Te Meta shkova se jam i majtė” - Ballkan

Autori i Lajmit: Jakup GjoēaTakim me Profesor Memushin pas 25 vjetėsh Ėshtė njė nga suprizat e kėndshme tė jetės. Qė , pas 25 vjetėsh, tė ritakohem me njė nga profesorėt e mi tė Uni
- Shtuar 6 vite mė parė


»Matura, koeficientėt pėr gjithė universitetet nė vend - Panorama

 zirina llambroShpallen zyrtarisht koeficentėt e lėndėve me zgjedhje pėr Maturėn Shtetėrore tė kėtij viti. Ministria e Arsimit publikoi dje listėn  e tyre pėr 9 universit
- Shtuar 6 vite mė parė


»Pasuria pėrrallore nė anijet e kusarėve - Ballkan

Autori i Lajmit: red.Ardhja e anijeve kusareske nė skelat e qyteteve bregdetare shkaktonte interesim tė madh. Populli i priste kusarėt me admirim. Pjesa dėrmuese e qytetarėve tuboheshin nėpėr skel
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 9 ->9 0 total_found -> total_found 1 9 ->9 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 biologjia ->biologjia 0 docs[0] -> docs[0] 1 192 ->192 0 hits[0] -> hits[0] 1 236 ->236 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 humane ->humane 0 docs[1] -> docs[1] 1 2774 ->2774 0 hits[1] -> hits[1] 1 3281 ->3281

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos