Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Brain Gain"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Austri, Nishani sulmon qeverinė"Rama": Ka mentalitet tė shkuar - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Braēe: Njėsoj si PD, turp e faqja e zezė! VIDEO Presidenti Bujar Nishani nga Austria ka “sul
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Austri, Nishani: Qeveria autoritare, sfidė pėr Shqipėrinė ndryshimi i mentalitetit - BalkanWeb

TIRANE- Presidenti Bujar Nishani mbajti fjalėn e rastit nė Forumin Europian Alpbach 2014, qė po mbahet nė Austri. Nishani mori pjesø si foløs kryesor nø panelin “Nga pajtimi nø integrim; Kontrib
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Nishani "sulmon" qeverinë nga Austria - IndeksiOnline

Presidenti Bujar Nishani ka “sulmuar” sot qeverinë për mungesë konsensusi. Nga Forumi Evropian Alpbach 2014, Kreu i shtetit ka theksuar se qëndrimi i dyfisht&eu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Dubrovnik, Nishani-Jahjagës: Mbështetje të vazhdueshme ndaj Kosovës - BalkanWeb

DUBROVNIK- Presidenti Bujar Nishani është takuar sot me homologen kosovare Atifete Jahjaga, në kuadër të Samitit 100 të Liderëve të Biznesit të Evropë
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Samiti i biznesit,Nishani:Shqipëriamundësi për investitorët e huaj - Shqiptarja.com

Presidenti Bujar Nishani nga Takimi i Kryetarëve të Procesit të Brdo-Brijunit, që po zhvillohet në Kroaci, ftoi bizneset e huaja të investojnë në vendin ton&eum
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Dubrovnik, Nishani-Jahjagės: Mbėshtetje tė vazhdueshme ndaj Kosovės - BalkanWeb

DUBROVNIK- Presidenti i Republikės, Bujar Nishani gjatė qėndrimit nė Dubrovnik, zhvilloi njė takim dypalėsh me Presidenten e Kosovės, Atifete Jahjaga. Gjatė takimit u diskutua lidhur me bashkėpunimin
- Shtuar 4 muaj mė parė


»TAP, domosdoshmëri pas “Ukrainës” - BalkanWeb

Zonja dhe zotërinj, më lejoni që fillimisht të shpreh kënaqësinë e veçantë që ju drejtohem juve, përfaqësuesve të bizneseve nga
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Samiti i 100-tė i udhėheqėsve tė biznesit, Nishani: Shqipėria, mundėsi pėr investitorėt e huaj - BalkanWeb

KROACI-Presidenti i Republikės, Bujar Nishani i pranishėm nė Takimin e Kryetarėve tė Procesit tė Brdo-Brijunit, qė po zhvillohet nė Kroaci, pėrshėndeti sot Samitin 100 tė Udhėheqėsve tė Biznesit tė Ev
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Samiti i 100 i Udheheqesve te Biznesit Nishani fton per investime ne Shqiperi - News of Albania

Transmetuar me 14072014 - 2121 Bujar Nishani PUBLICITET Cavtat Kroaci 14 korrik 2014 NOAal - Presidenti i Republikes Bujar Nishani i pr
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Kroaci, Nishani nė samitin e biznesit: Shqipėria mundėsi pėr invesitorėt e huaj - Ora News

Presidenti Bujar Nishani mori pjesė nė takimin e kryetarėve tė shteteve tė Procesit tė Brdo-Brijunit, qė po zhvillohet nė Kroaci, aktivitet qė mbledh 100 pėrfaqėsues tė biznesit tė Europės Juglindo
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Departamenti i Administratės13 vende vakante nė 5 ministri - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit www.pad.gov.al TIRANE- Nė faqen online tė Departamentit tė Administratės Publike janė shpallur vendet vakante nė ministrit
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Gjosha pret koordinatoren e OKB: Me rėndėsi lufta kundėr diskriminimit dhe barazia gjinore - Ora News

Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, u takua sot me Koordinatoren e Pėrhershme tė OKB nė Shqiperi, Touimi- Benjelloun. Touimi- Benjelloun shprehu gatishmėrinė e Kombeve tė Bashkua
- Shtuar 1 vit mė parė


»OKB mbështet Shqipërinë në përmbushjen e prioriteteve - BalkanWeb

TIRANË- Organizata e Kombeve të Bashkuara është e gatshme të bashkëpunojë me Shqipërinë për t’a mbështetur në prioritetet e saj. Garan
- Shtuar 1 vit mė parė


»3 mijë studentë lënë fakultetetshqiptare, ikin me studime jashtë - Shqiptarja.com

TIRANE- Plot 3200 studentë të rinj, që këtë vit u ka dalë emri në listat e fituesve të universiteteve publike, kanë vendosur të braktisin shkollat e l
- Shtuar 1 vit mė parė

»Rama: Auditim ndėrkombėtartė financave brenda vitit - Shqiptarja.com

TIRANE - Kryetari i Partisė Socialiste mblodhi sot Asamblenė Kombėtare pėr tė falėnderuar tė gjithė pėr fitoren e zgjedhjeve tė 23 qershorit, duke nėnvizuar disa herė se me kėtė mandat populli ka vėnė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kryeministri Berisha zhvillon njė bashkėbisedim me studentėt e ekselencės   - Keshilli i Ministrave

Së pari, ju përshëndes shumë përzemërisht, shpreh nderimin dhe respe
- Shtuar 2 vite mė parė


»Kryeministri Berisha nis me studentėt, serinė e takimeve me qytetarėt pėr projektin Shqipėria e Zhvilluar Europiane   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha nisi sot me një takim me studentë dhe pedagogë të rinj të universit
- Shtuar 2 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 277 ->277 0 total_found -> total_found 1 277 ->277 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 brain ->brain 0 docs[0] -> docs[0] 1 358 ->358 0 hits[0] -> hits[0] 1 620 ->620 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 gain ->gain 0 docs[1] -> docs[1] 1 301 ->301 0 hits[1] -> hits[1] 1 499 ->499

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos