Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Bujanovc"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Bashkėpunimi Shqipėri - Kosovė, njė epokė e re - Keshilli i Ministrave

Hashim Thaēi, Kryeministėr i Kosovės: "Kam kėnaqėsinė e veēantė qė si Kryeministėr i Republikės sė Kosovės, tė presim nė Pris
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Presheva dhe Bujanovci, ‘parajsë’ e prostitucionit në Serbi - IndeksiOnline

Në Bujanovc dhe në Preshevë, në natën ndermjet 12 dhe 13 gushtit, policia serbe në pesë lokale hotelerie ka zbuluar 32 gra për të cilat dyshohet se
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Kërcënimi i Vuçiqit zbatohet në praktikë, fillon shkyçja e rrymës për shqiptarët - IndeksiOnline

Në 13 lokacione në Vranjë, Bujanovc, Preshevë dhe në Terrnovcin e Madh, Elektrodistribucioni i Serbisë (EPS) me asistim të policisë, ka filluar shky&cce
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Vuçiq u rikthehet rrënjëve, nxit urrejtje ndaj shqiptarëve - IndeksiOnline

Grupi Parlamentar SDA Sanxhak – Partia për Veprim Demokratik e shqiptarëve të Luginës së Preshevës e ka akuzuar sot kryeministri serb, Aleksandar Vuç
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Riza Halimi: Kush nuk e paguan rrymën në Serbi? - IndeksiOnline

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Riza Halimi ka kërkuar sot të dhënë sipas komunave se kush sa ka borxh për energjinë elektrike në Serbi.
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Vuçiq: Shqiptarët e Luginës mos ta duan Serbinë, por ta respektojnë atë - IndeksiOnline

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur sot pyetjes deputetit shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, rreth mungesës së
- Shtuar 3 muaj mė parė


»“Vetëvendosje” përkrah bllokunopozitar, por me kushte - Shqiptarja.com

PRISHTINË - “Vetëvendosje” ka përkrahur bllokun opozitar, LDK-në, AAK-në dhe Nismën, për të pamundësuar qeverisjen Thaçi 3. Por për
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Medvegjë, në një vendbanim shqiptar zbulohen 547 milionë ton ari - BalkanWeb

BUJANOVC-Një ndërrmarje me emrin “Dunav mineral” në një vendabnim shqiptar me emrin Tularë në komunën e Medvegjës ka zbuluar miliona ton ari dhe bak
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Musliu: Kosova të formojë ministrinë për Luginën e Preshevës - BalkanWeb

PRESHEVE-Kryetari i Lëvizjes për Progres Demokratik, Jonuz Musliu, njëherazi ish-drejtor politik i SHP të UCPMB-së ka deklaruar për agjencinë e lajmeve “Preshe
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Musliu: Kosova ta formojë ministrinë për Luginën e Preshevës - IndeksiOnline

Kryetari i Lëvizjes për Progres Demokratik, Jonuz Musliu ka deklaruar se nga mandatari për formimin e Qeverisë së re në Kosovë do të kërkojë t
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Vrasja e 34-vjeçarit nga Bujanovc, zbardhen detaje të reja - BalkanWeb

BUJANOVC- Zbardhen detaje të reja mbi vrasjen e Xhemsi Demirit nga Bujanovc, në lumin Sava. Mësohet se Demiri ka qenë i njohur për vjedhje, dhunë, vjedhje të makinav
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Gjendet arsenal armėsh nė Bujanovc - BalkanWeb

BUJANOVC- Nė fshatin Turi, tre kilometra nė perėndim tė Bujanovcit, policia serbe ka gjetur njė sasi tė madhe tė armėve, municion, eksplozivė. Sipas informatave paraprake, arsenali i armėve u
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Bujanovc: Gjendet armatim në oborrin e xhamisë - IndeksiOnline

Në oborrin e xhamisë në fshatin Turi afër Bujanovcit, gjatë punimeve, janë gjetur materialë shpërthyese. Deri me tash janë nxjerr&e
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Mediat serbe: Terror shtetëror mbi shqiptarët në Medvegje - BalkanWeb

MEDVEGJE- “Terrori Shtetëror mbi shqiptarët”. Ky është titulli që kanë sot gazetat e Beogradit, duke ju referuar dëshmive të Haki Eminovic mbi terro
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Reforma territoriale, Topi: Të bëhet edhe nëse opozita nuk e voton - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i FRD, Bamir Topi ka folur sot në lidhje me reformën territoriale, të cilën e cilësoi të rëndësishme. Sipas Topit kjo reformë duhet të ma
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Lasgushi dhe Kosova, njëdashuri me ndarjen në mes - Shqiptarja.com

Lasgushi vdiq fizikisht më 12. 11. 1987, në Tiranë, dhe u varros në dheun e lindësve të tij, në Pogradec më 14. 11. 1987, ngjitur me Shqipërinë dh&eum
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Basha, “Qytetar Nderi” i Deēanit: Paralelet mes Kosoves dhe Krimesė, absurde - BalkanWeb

DECAN- Kosova pėrkujton sot 15 vjetorin e ndėrhyrjes sė NATO-sė, e cila i dha fund fushatės sė spastrimit etnik nė Kosovė. Fushata e bombardimeve qė zgjati 78 ditė shėnoi edhe kthesėn e madhe nė histo
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Ushtria amerikane vizitë në Preshevë, informohet mbi situatën në rajon - BalkanWeb

PRESHEVE-Përfaqësues të ushtrisë amerikane kanë vizituar sot Preshevën e Bujanovcin për tu informuar mbi situatën aktuale në rajon. Lidhur me këtë
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Thaci Serbia nuk mund te organizoje zgjedhje ne Kosove - News of Albania

Transmetuar me 15032014 - 1539 Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci duke folur sot me mediat Prishtine 15 mars 2014 NOAal - Kryeministr
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Thaçi: Serbia s’mund të organizojë zgjedhje në Kosovë - IndeksiOnline

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ripërsëritur se Serbia nuk mund të organizon zgjedhjet serbe në Kosovë, por që qytetarëve serbë do
- Shtuar 7 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 213 ->213 0 total_found -> total_found 1 213 ->213 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 bujanovc ->bujanovc 0 docs[0] -> docs[0] 1 213 ->213 0 hits[0] -> hits[0] 1 301 ->301

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos