Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Buzezi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Tradita popullore shqiptare Manifestimi i ritit te vjeshtes ne rrethinen e Prizrenit - Gazeta 55

29-09-2010 / Nga Gani Tershnjaku Nje rit i lashte i tradites iliro-shqiptare me karakter universal qe vazhdon te shenohet sot nga me te zellshmit e tradites. Ka mesazh falenderimi per nat
- Shtuar 5 vite mė parė


»“I Sh’lbuti” njė ditė e bekuar nė Opojė dhe rrethin e Prizrenit - Gazeta 55

Nga Gani Tėrshnjaku(kandidat pėr master nė degėn e gazetarisė nė Universitetin e Prishtinės)“I Sh’lbuti” ėshtė njė ditė e bekuar nė Opojė dhe rrethin e Prizre
- Shtuar 5 vite mė parė


»Riti tradicional iliro- shqiptar “Tė Qethmet” nė Opojė dhe Prizren - Gazeta 55

Traditė populloreQethja e deleve ėshtė njė art nė vete dhe bėhet nga “stilistėt” amator me pėrvojė. Rituali kryhet nė natyrė, nė peizazhin e saj tė gjelbėr pranveror. Ka
- Shtuar 5 vite mė parė


»Arkeologėt tė eksplorojnė trevėn e Opojės (Kosova jugore) - Gazeta 55

Nė Opojė ekzistojnė tuma (varreza) ilire, muret e fortifikatės ilire, themele kishash iliro-shqiptare, njė shtėpi e vjetėr 500 vjeēare, monedha bizantine dhe materiale tė tjera arkeologjike.
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 4 ->4 0 total_found -> total_found 1 4 ->4 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 buzezi ->buzezi 0 docs[0] -> docs[0] 1 4 ->4 0 hits[0] -> hits[0] 1 4 ->4

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos