Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Daltonizmi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Edi Rama flet pėr ēedukim tė filloristėve - Gazeta 55

11-11-2012 / Nga Kostaq Xoxa Po na politizohen të miturit!Ka hallin se mos i politizohen nxënësit e shkollave të fshatit!Replikon me Dr. Berishën
- Shtuar 2 vite mė parė


»Topi: Rotacion politik në 2013-ën? S’jam Kasandra - BalkanWeb

I ftuar mbrëmë në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”, Presidenti Bamir Topi bëri një bilanc të mandatit të tij 5-vjeçar si dhe komentoi zhvillimet
- Shtuar 3 vite mė parė


»Intervista e Presidentit Topi dhėnė pėr emisionin “5 pyetje nga Babaramo” nė NEWS 24   - Presidenca

10 korrik 2012 Gazetari:I ftuari i emisionit tė sotėm ėshtė Kryetari i Shtetit, zoti Bamir Topi. Zoti Topi mirėmbrėma dhe falemnderit qė pranuat ftesėn! Presidenti Topi: Falemnderit
- Shtuar 3 vite mė parė»Kėshtu vdes Shqipėria - Tema


- Shtuar 4 vite mė parė


»Shqiptarėt janė njė popull daltonik? - Tema


- Shtuar 4 vite mė parė


»A do tė keqpėrdoret Kolegji Zgjedhor? - Panorama


- Shtuar 4 vite mė parė


»Nentedhjeteeshtata - Shekulli

Kombet pa kujtese jane kombe te vdekura ka thene Euripidi. Duke pare cpo ndodh me cimentohet bindja qe ne jemi nje komb-foshnje nje komb me memorje te shkurter politike e shoqerore. Nje trup
- Shtuar 4 vite mė parė


»Fitorja qe vjen nga daltonizmi - Shekulli

Perpos halleve te medha e te te gjitha llojeve qe po kalon kjo Shqiperi e gjore tani papritur i duhet te perballoje edhe pasojat e semundjes se daltonizmit qe paska prekur ne mase qytetaret e saj.
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ēmenduria tė bėn tė quash „fitore historike“ dėshtimin absolut! - Gazeta 55

18-05-2011 / Nga Kostaq Xoxa Në një të përditshme të djeshme, E.Rama synon sërish  të mbajë veten me gajret për fiaskon që pësoi
- Shtuar 4 vite mė parė


»Daltonizmi i Edvinit - Gazeta 55

04-05-2011 / Nga Kostaq Xoxa Profili i një dështakuNa duhet, së pari, të sqarojmë termin: Daltoni (1766-1844) ishte një shkencëtar anglez q&e
- Shtuar 4 vite mė parė


»Pro dhe kundėr fasadave tė Tiranės, nė “Pompidou” - Panorama

Alma Mile Thjesht njė ndėrmarrje artistike, apo njė manovėr politike? ē’pėrfaqėson projekti i fasadave tė kryeqytetit? Shpėrndan ai vėrtetė njė dozė optimizmi te qytetarėt, a
- Shtuar 5 vite mė parė


»Gripi, ftohja, bajamet mund tė infektojnė sytė - Ballkan

Autori i Lajmit: red.Trakoma, virusi qė e shkakton sėmundjen e sytir, ngjitet nga njė person tek tjetri Katarakti Formohet kur lentja turbullohet; shpesh rezulton nė shikim
- Shtuar 6 vite mė parė


»Daltonizmi i politikės kosovare - Gazeta Standard

Nga Gjon KEKA* Duke u nisur nga vetė esenca, forma dhe mėnyra e brendshme e njė shteti demokratik dhe modern, Kosova lė tė kuptohet si njė shtet i paformuar mirė, jof
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ja pse pse Zogu kishte simpati pėr politikėn italiane - Tema

Zogu, Mbreti i Shqiptarėve (10) Nga Terenc Toēi Vijon nga numri i kaluar Por ky djalosh mustaqepadirsur - pak vite mė vonė, kur kishte
- Shtuar 7 vite mė parė


»Ēfarė ka thėnė Ahmet Zogu pėr atentatorin e tij Beqir Valteri - Tema

Zogu, Mbreti i Shqiptarėve (5) Vijon nga numri i kaluar Intrigat e pigmejve (njerėzve tė vegjėl - shėn. i red.), tė irrituar nga disniveli i madh i staturės q
- Shtuar 7 vite mė parė


»Sėmundjet qė prekin sytė dhe shkaktarėt e tyre - Albania

Syri i takon grupit tė organeve shqisore, qė ka tė bėj me shqisėn e tė shikuarit. Syri ėshtė njė organ shumė ndjeshėm qė detekton dritėn (syri i thjeshtė) dhe ngjyrėn (syri i komplikuar). Syr
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 17 ->17 0 total_found -> total_found 1 17 ->17 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 daltonizmi ->daltonizmi 0 docs[0] -> docs[0] 1 17 ->17 0 hits[0] -> hits[0] 1 28 ->28

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos