Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Dasma Shkodrane"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Shuhet violinisti Mark Kaftalli Paganini shkodran - Panorama

e Premte 17 Tetor 20141344 pm p classwp-caption-text Kompozitori dhe violinisti Mark KaftallibrbrShuhet ne moshen 81-vjecare Paganini shqiptar kompozitori i mirenjohur shkodran Ma
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Irena Dedvukaj në ‘Planetin e Dashurisë’ por ‘single’ - IndeksiOnline

Ajo e ka quajtur këngën e saj më të re ‘Planeti i Dashurisë’, këngë kjo e cila është në bashkëpunim me Ardian Qikaj dhe Ges,
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Besa, Besniku i skenės sė humorit - Tirana Observer

Intervistė me aktorin e shquar shkodran, Besnik Ēinari
- Shtuar 9 muaj mė parė»Pse pikturonte subjektefolklorike Kol Idromeno - Shqiptarja.com

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items
- Shtuar 1 vit mė parė»Simon Rrota, etnosi, dhe piktura e panjohur - Gazeta Mapo

Piktori shkodran, dhe studimi i trevės nė punimet e tij, arti i “Rilindjes”, nė pikturėn e Simon Rrotės Njė nga piktorėt mė tė shquar tė qytetit verior, i cili ka nxjerrė nė vazhdim bre
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kompozitori shqiptar Aleksander Lalo me nje koncert te ri simfonik - Zėri i Amerikės

Kompozitori i mirenjohur shqiptar Aleksander Lalo eshte duke krijuar ne Tirane pjese per nje koncert te ri simfonik. Ai punon cdo dite me pasion per te krijuar dhe persosur skicat e tij simfonike.
- Shtuar 4 vite mė parė»Nė restaurim veprat e Idromenos - Alsat

26 vepra piktorit shkodran, mjeshtrit Kol Idromeno, pjese e fondit te Galerise Kombetare te Arteve, po i neshtrohen restaurimit. Ky koleksion tejet i vecante pervec pikturave, permban skica dhe vizat
- Shtuar 5 vite mė parė


»Koleksioni i rrallė i piktorit Kolė Idromeno nis restaurimin - Albania

Njė ndėr koleksionet mė tė rralla qė ka Galeria e Arteve gjenden nė laboratorin e konservimit dhe restaurimit. Koleksioni prej 26 veprash tė piktorit Kolė Indromeno po kalojnė me radhė drejt
- Shtuar 5 vite mė parė


»Prenk Jakova, kur e burgosėn se vuri nė skenė Fishtėn - BalkanWeb

TIRANE-Prenk Jakova, i lindur nė Shkodėr nė vitin 1917, arsimin profesional fillestar e kreu nė kolegjin franēeskan "Ylliricum", drejtor i sė cilės nė atė kohė ishte At Gjergj Fishta. Mėsues
- Shtuar 5 vite mė parė


»Idromeno nė xham - Shekulli

Kolė Idromeno fotograf prezanton: Lloji i shkodranit dhe lloji i veshjes. Ekspozohen stampimet e para tė fondit prej 2800 xhamash qė ruhen nė Qendrėn e Studimeve Albanologjike. Ky vit shėnon 150-vjeto
- Shtuar 5 vite mė parė


»Mimi Kodheli - Dua tė martohem ...nė kishė - Panorama

 Arta MarkuKa ndodhur pikėrisht 20 vjet mė parė. Dhe teksa fillon tė rrėfejė, duket qartė se ka qenė pikėrisht njė ndėr ditėt jo vetėm tė rėndėsishme tė jetės sė saj, por, padyshim, tė bukura. Me
- Shtuar 5 vite mė parė


»Festivali Folklorik, larmi ngjyrash krejt shqiptare - Metropol

28/09/2009  Performojnė grupi i Kukėsit, Tropojės, Shkodrės, Dibrės sė Maqedonisė dhe i arbėreshėve Artistėt e Kukėsit, Hasit dhe Tropojės sjellin nė skenė vlera tė vėrteta burimore
- Shtuar 6 vite mė parė


»Gėzim Myshketa, suksesi amerikan i baritonit shqiptar - Gazeta Shqip

Nėn petkat e kontit Almaviva tė Moxartit, ėshtė ngjitur pėr herė tė parė nė skenėn amerikane. Baritoni shqiptar, Gėzim Myshketa, prek tė tjera skena tė mėdha. Palm Beach Opera, aty ku pjesėt operistik
- Shtuar 6 vite mė parė


»Dinjitet apo histori korrekte! - Gazeta Standard

Intervistoi: Violeta Murati Duke nisur qė nga dita e sotme, Galeria Kombėtare e Arteve do tė jetė linjė muzeale. Nuk do t’i ndryshojė emri, por ēdo cep i saj do tė vėzhgohet n
- Shtuar 6 vite mė parė


»"Pse nuk e shfrytezova zerin sa duhej" - Koha Jonë

Ajo duket te pakten 10 vjet me e vogel, me floket deri mbi supe, ne ngjyre te kuqe. "Eh, ishte koha per nje ndryshim", thote Myfarete Laze, duke komentuar kete levizje me vend, ne pamjen e saj te jash
- Shtuar 6 vite mė parė


»Festa me e shumepritur, ne nje panair nuserie - Koha Jonë

"Shkodra behet nuse-2008". Ka qene ky panairi me i ri i nuserise ne qytetin e Shkodres, i cili eshte shpalosur ne oret e paradites se djeshme ne mjediset e Hotel Turizmit "Rozafa". I organizuar per he
- Shtuar 7 vite mė parė


»Arti qė lindte pėrtej komunizmit - Gazeta Shqip

Qyteti ku ēdo i huaj qė kishte mundur tė vizitonte Shqipėrinė komuniste dhe i shėnonte me ngut nė ditar ditėt nė tė, pėrtej jetės sė zakonshme si nė ēdo hapėsirė tjetėr shqiptare, mundohej tė ngjizte
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 20 ->20 0 total_found -> total_found 1 20 ->20 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 dasma ->dasma 0 docs[0] -> docs[0] 1 1537 ->1537 0 hits[0] -> hits[0] 1 2112 ->2112 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shkodrane ->shkodrane 0 docs[1] -> docs[1] 1 1723 ->1723 0 hits[1] -> hits[1] 1 2286 ->2286

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos