Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Dhe Bruti"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ēshkruante Agolli, Ēabej, Shuteriqi, Spasse, ditėn kur vdiq Fan Noli - Tirana Observer

Sot 49 vjetori i vdekjes sė shqiptarit tė shquar
- Shtuar 8 muaj mė parė


»KUSH E HUMBI, QĖ TA GJEJ? - Gazeta Shqip

ARTUR LAZEBEU Pakica versus shumicės
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Itali, letėr kėrcėnimi me 2 plumba prokurores sė Milanos - Shqiptarja.com

MILANO - "Javėve tė fundit kanė ardhur nė rritje letrat e shumta anonime me kėrcėnime tė rėnda pėr prokuroren Boccassini dhe tek letra e fundit, dje u gjetėn edhe dy plumba". Kėtė fakt bėri tė ditur p
- Shtuar 1 vit mė parė


»Fisnikët shqiptarë/Kruta, emëri nderuar në Zarën e mesjetës - Shqiptarja.com

Studimi i historisë, gjenealogjisë, sfragjistikës e veprimtarisë në fusha të ndryshme i familjeve fisnike shqiptare që kishin lënë atdheun dhe ishin vendos
- Shtuar 2 vite mė parė


»Rexhep Qosja fyen sidomos viktimat e diktaturės - Gazeta 55

07-12-2012 / Nga Luan Myftiu Në një intervistë televizive “akademiku” Rexhep Qosja lavdëroi “veprat” e satrapit Enver Hoxha. Shqipëria u &c
- Shtuar 2 vite mė parė


»Mashtrojnë shtetin, Umberto Bossi dhe 2 djemtë e tij nën hetim - BalkanWeb

ITALI- Lideri i Legës, Umberto Bossi do të hetohet nën akuzën për mashtrim ndaj shtetit. Mediat italiane bëjnë me dije se emri i tij tashmë është shkr
- Shtuar 3 vite mė parė


»Klepsidra, saga sizifiane e Moikom Zeqos - Panorama


- Shtuar 3 vite mė parė»Panairi i votave! - Tema


- Shtuar 3 vite mė parė


»Njė “Parfumeri” siē duhet - Gazeta Express

Tė dielėn, nė Teatrin Dodona u dha versioni i ri i shfaqjes “Parfumeria”, me regji tė Elmaze Nurės, dhe me tekst tė dramaturgut Haqif Mulliqi. Teksti nga regjisorė tė ndryshėm ėshtė inskenua
- Shtuar 4 vite mė parė


»“Parfumeria”, versioni i Nurės - Gazeta Express

Nė vargun e shfaqjeve qė shumė shpejt do tė jepen premierė nė teatrin “Dodona” ėshtė edhe “Parfumeria”, njė tekst ky i dramaturgut Haqif Mulliqi, nėn regjinė e Elmaze Nures.
- Shtuar 4 vite mė parė


»Atvrasje apo vellavrasje - Panorama

/ / NgaFATOS LUBONJA Permbysjen e monumentit te Enver Hoxhes e kujtoj si nje nga ngjarjet me te lumtura te jetes sime ne mos me e lumtura ne menyre absolu
- Shtuar 4 vite mė parė


»Dosja Berlusconi perfundon ne Gjykate - Top Channel

Prokurorët italianë lajmëruan në drekë se kanë grumbulluar provat e mjaftueshme për të kërkuar zyrtarisht hapjen e një procesi gjyqësor ndaj Krye
- Shtuar 4 vite mė parė


»Dosja Berlusconi pėrfundon nė Gjykatė - Ora News

Prokurorët italianë lajmëruan në drekë se kanë grumbulluar provat e mjaftueshme për të kërkuar zyrtarisht hapjen e një procesi gjyqësor ndaj K
- Shtuar 4 vite mė parė


»5 tradhtaret me te medhenj te historise - Gazeta Standard

Tradhtia eshte krimi me i madh qe mund te behet kunder atdheut dhe ne shumicen e rasteve denohet me vdekje. Koncepti i tradhtise ndryshon shume sip
- Shtuar 5 vite mė parė


»Tradhtarėt mė tė mėdhenj nė histori - Albania

Disa e bėjnė prej dashurisė, disa pėr para e tė tjerė pėr politikė. Tradhtia gjithnjė dėmton njėrėn palė, por nė disa raste pasojat janė tė pallogaritshme. Personat nė kėtė listė kanė sh
- Shtuar 5 vite mė parė


»Berluskoni-Berishės: Lejoji skafet qė sjellin femra tė bukura - Korrieri

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:va
- Shtuar 5 vite mė parė


»Sėmundja e tokės - Gazeta 55

Nga misteri vijmė nė mister shkojmė, pėrplasemi nga pluhuri nė pluhur, pėrmes njė moloch-u terrorizues qė sakrifikon shqisat njerėzore. Injoranca ėshtė “dada e madhe”, dafina e misterit, p
- Shtuar 5 vite mė parė


»E keqja si alibi... - Shekulli

Asgjė tjetėr pėrveē kėsaj qė thuhet nė kėtė titull s'mund tė formulosh, teksa dėgjon kėto ditė disa kolegė e fjalimembajtės qė nxitojnė tė bėjnė pikėrisht kėtė gjė, tė pajtohen me tė keqen, t'i nė
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ben Blushi midis Otellos dhe Jul Qezarit - Gazeta 55

  Aktori politik i trupės socialiste Ben Blushi po bėn provat gjenerale tė luajė njė “pièces” tė rėndėsishme nė njė drame tė Shekspirit: “
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 27 ->27 0 total_found -> total_found 1 27 ->27 0 time -> time 1 0.021 ->0.021 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 dhe ->dhe 0 docs[0] -> docs[0] 1 1044117 ->1044117 0 hits[0] -> hits[0] 1 8413304 ->8413304 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 bruti ->bruti 0 docs[1] -> docs[1] 1 28 ->28 0 hits[1] -> hits[1] 1 39 ->39

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos