Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Dherat"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Bllokohet qarkullimi ne rrugen kombetare Tirane-Elbasan - News of Albania

Nje rreshkitje dherash ne autostraden e re qe lidh kryeqytetin me Elbasanin ka shkaktuar pasditen e sotme bllokimin e qarkullimit per automjetet raporton korrespondenti i noaalbr br Bllokimi i rruge
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Greqi, zbulohet një varr madhështor, ndërtuar 300 vjet para Krishtit - BalkanWeb

GREQI-  Vazhdojnë gërmimet arkeologjike në tumbën Kasta në Amfipolis, ku orët e fundit u gjetën dy sfinksa në hyrje të tij, por pa koka, të cilat
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Njė pemė mund tė shpėtojė mė shumė jetė humane nga sa besohet - Gazeta Shqip

Nėse flasim pėr shėndetin dhe parandalimin e sėmundjeve shpesh u referohemi ilaēeve, stilit tė jetės, ushqyerjes, por pothuajse kurrė pemėve, qė sipas shkencėtarėve mund tė jenė njė bur
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Gjurmė mėkatare nė (pėr) tė ardhmen e Tokės - Tirana Observer

Nga Kopi Kyēyku
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Permbytje nga reshjet ne jug te Brazilit - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Kukės, reshje tė dendura, 3 fshatra izolohen nga rrėshkitja e dherave - Ora News

Kukės -Tre fshatra tė Kukėsit, konkretisht Pakisht, Cernalevė dhe Orgjost, janė izoluar dhe nuk komunikojnė fare me qendrėn e komunės dhe qytetin e Kukėsit. Shkak pėr izolim
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Pikturat murale në Bazilikën e Elbasanit, në rrezik - BalkanWeb

TIRANE-Një tregtar shkruante se në themelet e dyqanit të tij ndodhej një bazilikë. Dokumenti ruhej në arkivën e Muzeut Etnografik. Megjithatë, qenë disa pu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Radika, provokimi (i dyanshėm) i radhės! - Gazeta 55

24-01-2014 / Nga Elvi Sidheri SSSAASSKëto ditë në mes të publikut shqiptar e për fat edhe në media, po flitet mjaft për çështjen e devijimit t&
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Bora e parė bie nė Gramsh, situatė problematike nga shiu nė Durrės - BalkanWeb

GRAMSH-Bien reshjet e para tė borės nė zonat malore tė Gramshit. Trashėsia e borės nė male mėsohet se ka arritur nė disa centimetra. Ndėrkaq reshjet e para tė borės kanė prekur dhe majat e maleve tė z
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Kompleksi “Jon”, kostoja endėrtimit: 1.8 milionė euro - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Gjika refuzoi dy herė tė dėshmojė Gjika dha leje pėr ndėrtimin mbi det, ja harta Gjithe investigimi i Shqiptarja.com TIR
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Pallati i Bashės, Gjika dha lejepėr ndėrtimin mbi det, ja harta - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Meēe: Pronarėt tė kompesojnė banorėt Investigimi i Shqiptarja.com pėr shkeljet gjatė ndėrtimit tė "Kompleksit Jon" TIRANE-
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Moti i keq në Gjirokastër, në Valerëzjarrfikësit evakuojnë 2 familje - Shqiptarja.com

GJIROKASTER- Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme në Gjirokastër. Në fshatin Valerë të rrethit Gjirokastës uji është futur në dy banesa dhe ës
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Moti i keq nė Gjirokastėr, nė Valarezjarrfikėsit evakuojnė 2 familje - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Nga shirat, dėme materiale GJIROKASTER- Reshjet e shiut kanė shkaktuar probleme nė Gjirokastėr. Nė fshatin Valare tė
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Fier, amfiteatri i Apollonisė delnė dritė, pastrohet nga dherat - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO FIER - Del sėrish dritė mbi amfiteatrin 2400 vjeēar nė parkun arkeologjik tė Apolonisė nė Fier. I mbuluar nga rrėshq
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Fier, amfiteatri i Apollonisë delnë dritë, pastrohet nga dherat - Shqiptarja.com

FIER - Del sërish dritë mbi amfiteatrin 2400 vjeçar në parkun arkeologjik të Apolonisë në Fier. I mbuluar nga rrëshqitja e dherave, një ekip arkeolog&eum
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Ndriçohet amfiteatriantik i Durrësit - Shqiptarja.com

 DURRES- Amfiteatri i lashtë i Durrësit që nga mbrëmja e fundit e tetorit do të jetë i ndriçuar çdo natë. ALBtelecom dhe Eagle Mobile kanë mu
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Pukė, ndėrtimi i HEC-it dėmton varrezat e Kishės sė “Shėn Palit” - BalkanWeb

PUKE- Fillimi i punimeve pėr ndėrtimin e njė hidrocentrali nė fshatin Kabash tė Komunės Rrape nė Pukė, sėrish shoqėrohet me probleme. Banorė tė kėtij fshati si dhe Kisha Katolike nė rrethi
- Shtuar 1 vit mė parė


»Rreshjet e shiut shkaktojnë përmbytjenë Lezhë, Vlorë dhe Kukës - Shqiptarja.com

Rrethi i Lezhës përfshihet në situata problematike sa herë që ka reshje të dendura shiu. Reshjet e mbrëmshme kanë krijuar sërish probleme në lagjen Be
- Shtuar 1 vit mė parė


»Tiranė, rrihen dy fise me lopatadėrrasa pėr tokėn, 4 tė plagosur  - Shqiptarja.com

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items
- Shtuar 1 vit mė parė


»Bota si shtėpiaSan Paolo nė shpirt - Shqiptarja.com

Roger Crowley, nė librin e tij “Rėnia e Kostandinopulit  (1453), tė cilin sapo e kam pėrfunduar sė lexuari, pėrshkruan fundin e kryeqytetit tė lashtė bizantin, natėn tragjike tė 29 majit tė viti
- Shtuar 1 vit mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 251 ->251 0 total_found -> total_found 1 251 ->251 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 dherat ->dherat 0 docs[0] -> docs[0] 1 251 ->251 0 hits[0] -> hits[0] 1 302 ->302

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos