Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Diskursit"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Agjenda e ngjeshur e Petrit Selimit në Uashington - IndeksiOnline

Zëvendësministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, ka qëndruar në Uashington në një vizitë punë ku ka zhvilluar nj&e
- Shtuar 2 javė mė parė


»Sallova: Deputetët e LAN-it komikë, po imitojnë Kurtin - IndeksiOnline

Analisti politik, Donik Sallova, vlerëson se deputët e LAN-it, po imitojnë gjuhën e Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes. Sipas tij, influenca e diskursit të Albin Kurt
- Shtuar 2 javė mė parė


»Bujar Rama, një zë i veçantë brenda polifonisë universale poetike - Shqiptarja.com

Vëllimi poetik “Nxito, Amarantë” është  libri i tretë me poezi i Bujar Ramës.  Autorin e njoha gjatë qëndrimit tim në Fier, me rastin
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kryeministri Thaēi: Bashkėpunimi dhe komunikimi kulturor - njė nga ēelėsat kryesorė pėr tė hapur dyert e Evropės pėr Kosovėn dhe - Kryeministria e Kosoves

Prishtinė, 3 tetor 2014 I nderuar ministėr Krasniqi,Tė nderuar zėvendėsministra,Tė nderuar tė pranishėm, Sot pėr mua ėshtė njė kėnaqėsi e veēant
- Shtuar 3 javė mė parė


»Fethullah Gylen Egersite e ISIS duhet te gjykohen sa me ashper - Panorama

e Premte 19 Shtator 20141304 pm Fethullah Gylen ne nje deklarate dhene gazetave kryesore amerikane diten e djeshme shprehu hidherimin e tij dhe denoi aktet terroriste te ISISbrbr
- Shtuar 1 muaj mė parė»Edhe presidenti zgjidhet nga Parlamenti jo me anetaret e KLD-se - Top Channel

Arben Manaj - Reforma e nisur në sistemin malinj të drejtësisë terminale shqiptare ka hyrë në hullitë e diskursit kushtetues, duke prekur dhe duke hedhur dyshime t&e
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Oborret e mendimeve tė papjekura - Shekulli

Emin Azemi Protesta e Shkupit nuk ka kurrfarė lidhjeje me oborret e xhamive. Nė Shkup nuk u protestua pėr pronat e pakthyera tė Bashkėsisė Islame, as pėr cenimin e tė drejtave
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Hollande pret Ramen ne Elysee - Top Channel

"Përtej pritshmërive" e konsideroi kryeministri Edi Rama vizitën e tij në Paris, në një kohë kur vendet anëtare të Bashkimit Europian kanë n
- Shtuar 5 muaj mė parė»Kosumi: Ashpërsimi i diskursit politik të AKR-së nuk ishte mesazh i duhur - IndeksiOnline

Kandidati i AKR-së për deputet të Kuvendit të Kosovës, Bajram Kosumi e ka kritikuar diskursin politik të ashpërsuar të kësaj partie gjatë fush
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Alma Lama: LDK fituese, jo koalicion me PDK-në - IndeksiOnline

Kandidatja për deputete në Parlametin e Kosovës, nga radhët e LDK-së, Alma Lama, është shprehur se Lidhja Demokratike e Kosovës do të dalë fit
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Shkullaku: Nuk është çudi koalicioni PDK-LDK - IndeksiOnline

 Opinionisti nga Shqipëria, Armand Shkullaku, i cili është mjaft aktiv në Kosovë, sidomos në kohë zgjedhjesh, ka thënë se gjatë fushat&eu
- Shtuar 5 muaj mė parė»Mbi mitet ekonomike dhe idetë e reja - BalkanWeb

Qëllimi parësor i këtij shkrimi është përmbysja e miteve ekonomike në Shqipëri, si edhe qarkullimi i ideve të ndryshme. Dua të ofroj një horizont
- Shtuar 6 muaj mė parė»Njė plak i rrjedhur qė mban peng vendin - Shekulli

SSSAASS Arben Rrozhani -Pėrroi psiqik i Sali Berishės vėrshoi dje sėrish nė sallėn e Kuvendit tė Shqipėrisė. Si kėto dy dekada tė shkuara, mbushur me shpifje, sharje, mal
- Shtuar 6 muaj mė parė


»OPOZITA SI ASET APO SI KOLATERAL? - Gazeta Shqip

FLAMUR KUĒI Qė riroganizimi i PD tė mos jetė njė tender me fitues tė paracaktuar Pas rreth 10 muajve nga zgjedhjet e fundit, ku PD mori njė humbje tė thellė
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Grida Duma si produkt - News of Albania

Transmetuar me 15042014 - 0100 PUBLICITET Nga Hamit Takabr br Doktoresha e shkencave sociale ish-zevendesministrja e Integrimit e qe
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Kush po proteston nė tė vėrtetė? - Shekulli

Enver Caka Nė njė kohė kur Shqipėria po bėn progres dhe tė gjithė ndėrkombėtarėt po i japin nota pozitive, opozita del me deklarata tė ndryshme pėr shtyp. Mbrapa ēdo zėdhėnėsi
- Shtuar 7 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 187 ->187 0 total_found -> total_found 1 187 ->187 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 diskursit ->diskursit 0 docs[0] -> docs[0] 1 187 ->187 0 hits[0] -> hits[0] 1 213 ->213

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos