Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Dukagjin Nikollaj"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ekstradimi Almir Rrapo u dorezohet SHBA-ve - Gazeta Standard

Dje dorezimi ne baze te procedurave nderkombetare. Gjykatat vendosen dorezimin e tij te autoritetet amerikane Almir Rrapo u dorezohet autoriteteve ameri
- Shtuar 4 vite mė parė


»Visha Strasburgu pezullon ekstradimin e Almir Rrapos - Gazeta Standard

Vendimi per dorezim ose jo autoriteteve amerikane 15 dite pas vendimit te Gjykates se Larte Gjykata e Strasburgut ka pezulluar ekstradimin e ish-punon
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ekstradimi Apeli u dorezon Almir Rrapon SHBA-ve - Gazeta Standard

Vendimi brenda 10 diteve dorezimi. Visha Gjykata e Strasburgut nuk do te lejoje dorezimin derisa te marre nje vendim vete per kete ceshtje
- Shtuar 4 vite mė parė


»Vendimi Almir Rrapo do te ekstradohet drejt SHBA-ve - Gazeta Standard

Familjaret dhe avokati Do te apelojme vendimin. Avokati Visha Klineti jo garanci per mosekzekutim ne SHBA. Gjykata e Tiranes vulosi dje fatin e Almir R
- Shtuar 5 vite mė parė


»Rrapo avokati Te mos denohet me vdekje nese shpallet fajtor - Shekulli

UPDATE- Avokati i ish-sekretarit te Ministrise se Jashtme Almi Rrapo ka kerkuar sot mos eksradim te klientit te tij drejt SHBA-ve pa marre me pare garancine se nese ai shpallet fajtor nuk do te e
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ekstradimi drejt SHBA-ve neser vendimi per Almir Rrapon - Gazeta Standard

Prokurori paraqet provat kunder te akuzuarit dhe pse gjykata duhet te vendose pro ekstradimit avokati kerkon kohe ti paraqese argumentet me shkrim Nes
- Shtuar 5 vite mė parė


»Gjykate mberrin kerkesa per ekstradim gjykata le 3 muaj ne burg Almir Rrapon - Gazeta Standard

p>p> p> p classMsoNormal>Gjykata e Tiranes vendosi te linte ne burg edhe per tre muaj Almir Rrapon nderkohe qe behet e ditur se dy dite me pare ka mberritur kerkesa per ekstradim nga
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ish-sekretari i Metės, nėn akuzė pėr vrasje, rrėmbime dhe drogė - Albania

NJU JORK - Zyra Federale e Hetimeve (FBI) ka bėrė publike akuzat qė rėndojnė mbi organizatėn shqiptare tė njohur si “Korporata Krasniqi”, pjesė e sė cilės ishte dhe Almir Rrapo, zyrtari
- Shtuar 5 vite mė parė


»13 akuza pėr ish-sekretarin e Ministrisė sė Jashtme - Shekulli

NJU JORK/ I arrestuar edhe ish-sekretari i Ministrisė sė Jashtme tė Shqipėrisė, Almir Rrapo. Akuza tė reja ndaj 17 tė pandehurve pėr vrasje, rrėmbim dhe shantazh Ngrihen aku
- Shtuar 5 vite mė parė


»SHBA/ Arrestohet grupi shqiptar, akuza pėr zyrtarin - Ora News

Autoritetet amerikane informojnė se kanė arrestuar pjestarė tė njė grupi ndėrkombėtar tė krimit tė organizuar, pėrfshirė dhe njė zyrtar tė qeverisė shqiptare. Zyra e prokurorit tė pėrgjithshmė
- Shtuar 5 vite mė parė


»FBI: Plaurent Dervishaj, kunati i Lul Berishės gjendet nė Nju Jork - Albania

TIRANĖ - Plaurent Dervishaj, kunati i Lul Berishės, (i njohur si kapoja i Bandės sė Durrėsit) dhe njėkohėsisht krahu i djathtė i tij dyshohet se fshihet nė Nju Jork tė Shteteve tė bashku
- Shtuar 5 vite mė parė


»Dy shqiptarė mė tė kėrkuar nė SHBA nga FBI-ja - Gazeta Start

Lajmi ėshtė publikuar dje nga gazeta amerikane New York Post, me shkrimin: “Tė kėrkuarit midis nesh”, e cila shkruan se dy shqiptarėt mė tė kėrkuar janė Plaurent Dervishaj, kunati i Lul Berishės, kre
- Shtuar 5 vite mė parė


»Vrasėsi shqiptar, nė krye tė top-listės sė FBI - Koha Ditore

New York, 10 gusht - Gazeta prestigjioze amerikane “New York Post” ka publikuar nė edicionin on line tė saj top-listėn e personave mė tė kėrkuar nga FBI nė New York. Nė listėn e saj,
- Shtuar 5 vite mė parė


»Bosi shqiptar, nė krye tė top-listės sė FBI - Top Channel

Gazeta prestigjoze amerikane “New York Post” ka publikuar nė edicionin on line tė saj top-listėn e personave mė tė kėrkuar nga FBI nė Nju Jork. N
- Shtuar 5 vite mė parė


»Apeli: 60 ditė burg Almir Rrapos - Panorama

Ish-punonjėsi i Ministrisė sė Jashtme, Almir Rrapo, i arrestuar pak ditė mė parė nė Ambasadėn Ame-rikane nė Tiranė, pėr llogari tė SHBA-sė, do tė qėndrojė nė qeli pėr 60 ditė. Apeli i Gjykatės
- Shtuar 5 vite mė parė


»Shtohen 20 ditė burg pėr sekretarin e Ministrisė sė Jashtme - Shekulli

EKSTRADIM Avokatėt e Rrapajt, kėrkuan lirimin pasi pėr ta arrestimi qe i paligjshėm pasi ishte kryer nė territorin e njė selie diplomatike qė zbaton parimet e ekstraterritorialitetit
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 16 ->16 0 total_found -> total_found 1 16 ->16 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 dukagjin ->dukagjin 0 docs[0] -> docs[0] 1 1239 ->1239 0 hits[0] -> hits[0] 1 1738 ->1738 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 nikollaj ->nikollaj 0 docs[1] -> docs[1] 1 346 ->346 0 hits[1] -> hits[1] 1 661 ->661

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos