Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Dyte Boterore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Mergata e qyqeve ne SHBA Jorgaqi Perplasja me emigrantet ne 1993 - Panorama

e Hene 20 Tetor 20141401 pm p classwp-caption-text Shkrimtari dhe studiuesi Nasho JorgaqibrbrNje nga romanet me te diskutuar botohet per shqiptaret e AmerikesbrbrNe librin Hire le
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Takimi Rama-Vucic per te ardhmen jo per historine - Panorama

e Marte 21 Tetor 20141222 pm ARBEN MALAJbrbrĀ  Pas ngjarjes tragjike ne ndeshjen e futbollit ne Beograd ka shume diskutime publike mbi shkaqet dhe impaktin e saj ne bashkepunimin
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Gebru fiton Maratonen e Pekinit - News of Albania

Atleti etiopian Girmay Birhanu Gebru mbrojti me sukses titullin e fituar 12 muaj me pare duke regjistruar emrin per here te dyte radhazi ne listen e fituesve te Maratones se Pekinitbr br Edicioni i
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Serbet duhet te fitojne luften me veten - Panorama

e Diele 19 Tetor 20141236 pm brbrARDIAN TURKU Ā brbrp classwp-caption-text Ardian TurkuSSSAbrASSU desh nje ndeshje futbol li midis Kombetares sone dhe asaj te Serbise qe ne menyre
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Shqiptare dhe ruse ne Beograd 2014 - Panorama

e Shtune 18 Tetor 20141200 pm SANDR LLESHIbrbrĀ  Dy dite pasi deboi me dhune te verber nga shtepia e saj skuadren kombetare te futbollit te Shqiperise dhe kater dite perpara feste
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Foto te cifteve gay ne mesin e viteve 80 - Klan TV

0 brbr brbrFotografja e njohur amerikane Sage Sohier ka fotografuar cifte homoseksuale ne mesin e viteve 1980 e ka vendosur ti beje ato publike ne nje ekzpozite ne New Yorkbrbr brbrNe nje shkrim ne t
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Me ke duhet te gjithe perfshihemi - Panorama

e Merkure 15 Tetor 20141208 pm GENT STRAZIMIRIbrbrĀ Ā  Ie nderuar zonjezoteri ambasadorbrJu ndjek vazhdimisht dhe miratoj plotesisht ato qe ne menyre periodike detyra qe kryeni Ju
- Shtuar 1 javė mė parė


»8220Kujtohet dita e clirimit8221 - Vizion Plus

brbrVlora ka perkujtuar sot 70 vjetorin e clirimit te saj Ceremonia e rastit e kthyer tashme ne ritual te pervitshem u organizua tek varrezat e deshmoreve Ne ceremoni moren pjese perfaqesues te pushte
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ambasadori austriak Esat Pasha tradhtar Vidi i paafte Kryengritja e Haxhi Qamilit me mbeshtetje nga Serbia - Panorama

e Hene 13 Tetor 20141307 pm p classwp-caption-text Haxhi Qamili mes kryengritesvebrbrShqiptaret ne optiken e diplomacise austro-hungareze 1877-1918brbrKryengritja e Haxhi Qamilit
- Shtuar 1 javė mė parė


»Mirela Kumbaro Politika te mos e perdore historine - Panorama

e Marte 14 Tetor 20141250 pm p classwp-caption-text Ministrja Kumbaro dje ne hapjen e ekspozitesbrbrNje shekull dramatik Luftera diktatore dhe miliona viktima vijne permes fotogra
- Shtuar 1 javė mė parė


»Perballja e vendeve balltike me ambiciet e Moskes - News of Albania

Transmetuar me 12102014 - 2147 Nga Janusz Bugajskibr br A mund te mbroje NATO vendet balltike kunder nje kercenimi jo-konvencional nga nje Moske qe po rigj
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ekspozita ne Muzeun Kombetar Europa e shekullit XX - Vizion Plus

brbrDisa fotografi te cilat hedhin drite mbi historine e Evropes se shekullit XX pjese e ekspozites Diktatura dhe demokracia ne epoken ekstreme Fotot rrefejne historite dramatike mes lirise dhe tiran
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ebola 41 perfaqesues te OKB-se dyshohet se jane infektuar - Vizion Plus

brbrMisioni paqeruajtes i Kombeve te Bashkuara ne Liberi ka vendosur 41 pjesetare te stafit nen mbikeqyrje mjekesore pasi nje anetar nderkombetar i ekipit te tij mjekesor eshte diagnostikuar me Ebola
- Shtuar 2 javė mė parė


»Shqiperi-Danimarke ne statistika - News of Albania

Danimarka nuk eshte nje kundershtar i panjohur per Shqiperine madje nordiket jane nje nga skuadrat me te cilat kombetarja jone regjistron deri tani plot 8 perballje ne fushatat kualifikuese per kampio
- Shtuar 2 javė mė parė


»Ta vrasesh dhe ta duash Habermasin - News of Albania

Transmetuar me 09102014 - 2145 Ben Andoni PUBLICITET Zgjedhja qe ka bere autori ne origjinal dhe qe eshte respektuar nga botuesi sh
- Shtuar 2 javė mė parė


»FMN e BB Rritja ekonomike ne 2014 2 - Panorama

e Premte 10 Tetor 20140928 am p classwp-caption-text Selia e Bankes BoteroreSSSAbrASSRritja ekonomike e Shqiperise per vitin 2014 ne optiken e Fondit Monetar Nderkombetar dhe Bank
- Shtuar 2 javė mė parė


»Pengili 24 Kapriciot e Paganinit si kujtim i se shkuares - Panorama

e Merkure 8 Tetor 20141520 pm p classwp-caption-text Violinisti Alban PengilibrbrViolinisti ne nje koncert recital ne Teatrin e Operes e BaletitbrbrShqiptaret jane virtuoze kur lu
- Shtuar 2 javė mė parė


»Banka e Shtetit pas krizes se vjedhjes dhe arrestimeve - Panorama

e Diele 5 Tetor 20141227 pm brbrQEMAL LAMEbrĀ  Me 5 shtator 2014 papri tur u njoftua lajmiĀ surprize i arrestimit te Guvernatorit Ardian Fullani perpara godines se Bankes se Shqip
- Shtuar 3 javė mė parė


»Serbi pritet parade madheshtore ne nder te Putinit - Panorama

e Merkure 1 Tetor 20141400 pm Presidenti rus Vladimir Putin do te vizitoje Beogradin me 16 tetor me ftese te homologut serb Tomisllav Nikolic Lajmi u konfirmua nga Kremlini Vizita
- Shtuar 3 javė mė parė


»Te shtatat e historise - Panorama

e Enjte 2 Tetor 20141218 pm ROLAND QAFOKUbrbrĀ  Nje komision i caktuar per te rishkruar historine ka marre persiper nje8230 nga detyrat me delikate dhe me te debatuara ne Shqiperi
- Shtuar 3 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1964 ->1964 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 dyte ->dyte 0 docs[0] -> docs[0] 1 21022 ->21022 0 hits[0] -> hits[0] 1 29528 ->29528 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 boterore ->boterore 0 docs[1] -> docs[1] 1 8295 ->8295 0 hits[1] -> hits[1] 1 12277 ->12277

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos