Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Edukimi Special"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kumbaro takon homologen franceze, projekte konkrete nė fushėn e kulturės - Ora News

Nė vazhdim tė vizitės sė frytshme nė Paris, ku synimi i takimeve ka qenė kontributi i kulturės shqiptare nė pėrmirėsimin e imazhit tė Shqipėrisė nė Europė, por edhe forcimi i lidhjeve mes dy vendev
- Shtuar 9 muaj mė parė


»INTERVISTA /Besnik Mustafaj: Pse hoqa dorë nga politika, zgjodha letërsinë - BalkanWeb

TIRANE-"Të kesh apo të mos kesh shkrimtarë në Lindje". Artikulli i botuar nga Besnik Mustafaj në gazetën franceze "Liberation" më 1995, rrekej të shpjegonte se
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Nga ditari vetjak: Na e dha shkollėn Krushovi! - Gazeta 55

15-12-2013 / Nga Kostaq Xoxa Përjashtimet nga gjimnazi i Tiranës i nxënësve, për diskutimet në organizatën e Rinisë   Ë
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Degėt me konkurs, pikėt qė iu duhen,regjistrimet deri mė 25 gusht - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Sezoni vjeshtės, nga data 3-29 shtator Degėt e universiteteve publike tė cilėt do ti pėrzgjedhin fituesit me anė tė konkursit, kanė nisur regjistrimet e kandidatė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Malltezi: Studentet kerkojne doktoratura, por cilesia nuk eshte e kenaqshme Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Zevendes dekania e Fakultetit te Shkencave Sociale, Orinda Malltezi ne nje interviste per gazeten “Koha Jone” flet per strategjine e ndjekur nga ky Fakultet per zhvillimin e kerkimit shkencor. Malltez
- Shtuar 1 vit mė parė


»Fëmijët e vonuar, prindëriti bëjnë më të pavarur - Shqiptarja.com

TIRANE - Nëse nëna dhe babai janë të pranishëm, por pa mbytur dëshirat e fëmijëve me sindromën down, autisëm dhe sëmundje të tjera të p
- Shtuar 1 vit mė parė


»FBI: Kemi përparësi luftën ndajkrimeve me fëmijët - Shqiptarja.com

Shoqëria shqiptare u trondit nga rasti i Ardian Prrenjasit, i cili akuzohet për dhunë seksuale ndaj një të mituri dhe është i dyshuar për vrasjen e një f&e
- Shtuar 2 vite mė parė


»FBI: Pėrparėsi lufta ndaj krimeve me fėmijėt - Gazeta 55

31-03-2013 / VOA Shoqëria shqiptare u trondit nga rasti i Ardian Prrenjasit, i cili akuzohet për dhunë seksuale ndaj një të mituri dhe është i dyshuar p&
- Shtuar 2 vite mė parė


»FBI: PĆ«rparĆ«si lufta ndaj krimeve me fĆ«mijĆ«t - Zėri i Amerikės

Shoqëria shqiptare u trondit nga rasti i Ardian Prrenjasit, i cili akuzohet për dhunë seksuale ndaj një të mituri dhe është i dyshuar për vrasjen e një f&e
- Shtuar 2 vite mė parė


»Meksike vritet gazetari i mediave online - Top Channel

Një i armatosur ka qëlluar për vdekje një gazetar të mediave online, teksa darkonte në një stendë në qytetin e Ojinaga-s, pranë kufirit me Teksasin, b
- Shtuar 2 vite mė parė


»DokuFest thėrret filmbėrėsit e rinj - Gazeta Express

Festivali Ndėrkombėtar i Filmit Dokumentar dhe tė Shkurtėr DokuFest ka hapur ftesėn pėr aplikim pėr kampin dimėror, nė tė cilin nxėnėsit do tė kenė mundėsinė tė xhirojnė filmin e tyre dokumentar dhe t
- Shtuar 2 vite mė parė


»S’ėshtė ēėshtje parash - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo siguron se pakėnaqėsia e shprehur pas ndeshjes me Granadan nuk ka tė bėjė me paratė. Ylli portugez siguron se do ta japė maksimumin pėr Real Madridin, pėr t’i arritur objektivat
- Shtuar 3 vite mė parė


»Kosova ka nevojė pėr partneritet special me Gjermaninė - Gazeta 55

26-08-2012 / Euobserver.com Nga Ekrem Krasniqi (Euobserver.com) Atë që Berlini propozoi para 20 vitesh që
- Shtuar 3 vite mė parė


»BE: Zbatimi i reformave i takon Prishtinės - Gazeta Express

Me vlerėsimin se ėshtė ende nė fillim tė procesit integrues pėr nė Bashkimin Evropian, Kosova shėnoi me njė varg aktivitetesh 9 Majin - Ditėn e Evropės.Pėrfaqėsuesi special i Bashkimit Evropian
- Shtuar 3 vite mė parė


»Fokus/Dantja i shmangshėm - Gazeta 55

14-03-2012 / Nga Lavdrim Lita Vepra botërore, “Komedia Hyjnore”, mrekulli e poetit fiorentin Dante Aligheri duhet hequr nga programet shkollore: ka shumë përmbaj
- Shtuar 3 vite mė parė


»Kriza jonė nė Pėrshėndetje! - Tema


- Shtuar 3 vite mė parė


»Zgjidhje pėrtej Planit Ahtisari - Gazeta Express

Autoritetet politike dhe shoqėrore nė Kosovė janė shumė kėmbėngulėse qė lidhur me integrimin e veriut tė Kosovės, tė mos lėshojnė pe pėrtej Planit tė presidentit Ahtisari.Por, analistėt e ēėsht
- Shtuar 3 vite mė parė


»Per nje piano me kater duar - Gazeta Standard

Javen qe shkoi me 8 tetor pa zhurme u kujtua nje ngjarje historike ne Tirane ne nje koncert qe aplikohet per here te pare duo pianistike Per nje pi
- Shtuar 5 vite mė parė


»Nis viti i ri shkollor. Nobel ceremonia festive e dites se pare - Alsat

Shkolla jo publike Nobel pjese e grupit Taci Oil ka celur dyert per kete vit shkollor per te gjithe nxenesit nga klasa e pare deri ne ate te 12. Tashme dita e pare e startimit te vitit shkollor eshte
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kualifikimi, regjistrohen mbi 3100 mjekė - Metropol

26/08/2010 Kushtet pėr ushtrimin e profesioneve shėndetėsore,shpėrndahen 60 mijė kredite Vendosja e kritereve pėr ushtrimin e profesionit ka bėrė qė i gjithė personeli shėndetėsor t’i drejt
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 40 ->40 0 total_found -> total_found 1 40 ->40 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 edukimi ->edukimi 0 docs[0] -> docs[0] 1 2434 ->2434 0 hits[0] -> hits[0] 1 2973 ->2973 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 special ->special 0 docs[1] -> docs[1] 1 8581 ->8581 0 hits[1] -> hits[1] 1 10653 ->10653

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos