Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Emigranteve P"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Tragjedi ne Mesdhe qindra emigrante te vdekur e te zhdukur - Panorama

e Marte 16 Shtator 20141155 am Dy anije me emigrante jane fundosur ne brigjet e Libise duke lene te pakten 800 te vdekur e te zhdukur Njera nga anijet eĀ  tragjedise kishte me sh
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Përurohet konsullata Shqipëri-Kosovë në Milano, Bushati- Hoxhaj: Një hap i rëndësishëm - BalkanWeb

ITALI- U zhvillua sot në Milano ceremonia e Inaugurimit të Konsullatës së re të Republikës së Shqipërisë, brenda së cilës do të kryhet gjith
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Shqiperi-Kosove inaugurohet perfaqesimi konsullor i perbashket ne Milano - News of Albania

Transmetuar me 16092014 - 1136 Milano 16 shtator 2014 NOAal- U zhvillua ne Milano te Italise ceremonia e Inaugurimit te Konsullates se re te Shqiperise brend
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Tė dyzuar mes kthimit dhe jetės nė emigracion - Shekulli

Agim Hoxhaj Eksodi masiv i popullsisė nė vitit 1991 dhe emigracioni deri ne vitin 2000, tė cilėt ishin rrjedhojė e varfėrisė dhe papunėsisė nė kufijtė ekstremė, ishin tė i duk
- Shtuar 2 javė mė parė


»Refugjatet i presim pa kushte - Vizion Plus

brbrDyfishimi i numrit te refugjateve ne Shqiperi gjate vitit te fundit ka nxjerre ne pah kushtet jo te mira qe ofron qendra e azilkerkuesve ne Babrru Ministri i Brendshem Sajmir Tahiri gjate mbrojtje
- Shtuar 2 javė mė parė


»Rrefimi i rralle i Ali Kelcyres dhene Sherbimit Sekret britanik me 1945 - Panorama

e Diele 7 Shtator 20141607 pm p classwp-caption-text Ali KelcyrabrbrNje rrefim i rralle i Ali Kelcyres vjen sot ne gazeten 8220Panorama8221 Nje prej eksponenteve me te larte te B
- Shtuar 3 javė mė parė


»France emigrantet sulen drejt anijes qe shkonte ne Britani - Panorama

e Premte 5 Shtator 20141158 am p classwp-caption-text Gjate mesymjes se emigranteve ne portbrbrNje anije e cila duhet te udhetonte drejt Britanise eshte sulmuar nga rreth 250 emi
- Shtuar 3 javė mė parė


»Greqi fluks emigrantesh nga Siria e Iraku - Vizion Plus

brbrGreqia ka kerkuar ndihme nga Bashkimi Evropian per te menaxhuar fluksin e emigranteve dhe azilkerkuesit nga Siria dhe Iraku 8220Situata ka arritur nje nivel te rrezikshem8221 tha ministri i Marin
- Shtuar 3 javė mė parė


»Dogana rregullat e reja per makinat qe hyjne nga jashte - News of Albania

Dogana Shqiptare nisi sot me 1 shtator te zbatoje rregullat e reja per makinat qe futen ne vend nga persona qe hyjne per nje kohe te shkurter ne Shqiperi Behet fjale per makinat e emigranteve turistev
- Shtuar 3 javė mė parė


»Zgjidhja per toponimet - Vizion Plus

brbrPas marreveshjes me Greqine per ceshtjen e toponimeve qeveria shqiptare ka miratuar vendimet qe parashikojne ndryshimin e vendlindjes ne dokumentet e identitetit Ne mbledhjen e 27 gushtit Keshill
- Shtuar 4 javė mė parė


»PD Rama mendon vetem per tritolin - Panorama

e Premte 29 Gusht 20141126 am p classwp-caption-text Gert BogdanibrbrPartia Demokratike denoncoi dje serish ndertimin pa leje vetem 100 metra larg shtepise se re te Kryeministrin
- Shtuar 4 javė mė parė


»Toponimet certifikatat me emertime greke - Panorama

e Enjte 28 Gusht 20141134 am Ne vijim te zgjidhjes perfundimtare te problemit me toponimet greke ne pasaportat shqiptare qeveria vendosi dje rregullimin e ketij problemi edhe per
- Shtuar 4 javė mė parė


»Tragjedi ne detin Mesdhe - Vizion Plus

brbrNje tragjedi ka ndodhur ne ujerat e detit Mesdhe ndersa nje anije me 200 emigrante eshte fundosur pak pas nisjes nga Libia Mbytja e mjetit lundrues i cili ishte drejtuar per ne ishullin e Lampeduz
- Shtuar 5 javė mė parė


»Me pak fluks ne pika kufitare - Vizion Plus

brbrPavaresisht fluksit te madh te emigranteve qe pas pushimeve po kthehen ne Greqi situata ne pikat e kalimit kufitar paraqitet me e qete Pas kaosit te krijuar ne Doganen e Kapshtices per shkak te r
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Lezhe festohet dita e shtegtareve i dedikohet emigranteve - Vizion Plus

brbrPer te nentin vit radhazi Lezha kremton diten e shtegtareve nje feste qe i dedikohet emigranteve te cilet kete periudhe kryesisht kthehen ne vendlindje Aktiviteti ka nisur me vendosjen e luleve n
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kapshtice Pritje disa ore e zhbllokuar situata ne Kakavije - Vizion Plus

brbrPas pushimeve emigrantet qe po kthehen ne Greqi jane perballuar edhe kete te shtune me radhet kilometrike Si gjithmone ne kete periudhe pala greke punon me ritme te ngadalta per shkak te sportele
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Vijojne radhet ne Kapshtice - Vizion Plus

brbrEdhe kete te hene pala greke ne Doganen e Kapshtices ka punuar me vetem dy sportele duke krijuar kaos ne kalimin kufitar br Qytetareve te shumte dhe emigranteve ne kete pike u eshte dashur te pres
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rikthimi i mundimshem i emigranteve - Top Channel

Fundjava është shoqëruar me radhë dhe pritje të gjata në një prej pikave kufitare të vendit. Radhët kilometrike, sikurse herë të tjera në k&
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Emigracioni nė Itali, 1700 zbarkojnė nė Reggio Calabria - Ora News

Itali - Kanė zbarkuar nė brigjet italiane njė mijė e shtatėqind emigrantė, mes tyre qindra fėmijė. Anija San Giusto ėshtė ankoruar nė Reggio Kalabria dhe sipas autoriteteve portual
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Shkoder, ardhja e emigranteve shton fluksin e lëvizjeve në Muriqan - BalkanWeb

SHKODER- Ashtu si dhe pritej, fillimi i muajit gusht eshte shoqeruar me shtimin e fluksit te lëvizjeve në piken e kalimit kufitar të Muriqanit të rrethit Shkodër. Burimet zyrt
- Shtuar 2 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 2404 ->2404 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 emigranteve ->emigranteve 0 docs[0] -> docs[0] 1 2404 ->2404 0 hits[0] -> hits[0] 1 3998 ->3998

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos