Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Emigranteve Shqiptare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ndoka dhe At Nikolla Marku firmosin peticionin per te drejten e votes se emigranteve - News of Albania

Transmetuar me 21102014 - 1051 Milano 21 tetor 2014 NOAal- Ne Milano te Italise me iniciative te Frontit Demokristian Shqiptar gjate nje takimi me perfaqesue
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Kufi Greqia rikthen bllokimet - Vizion Plus

brbrMe teper se 200 shtetas shqiptare jane bllokuar qe prej dates 15 tetor ne piken e kalimit kufitar te Kakavijes duke mos u lejuar te udhetojne per ne shtetin grek Autoritetet helene nuk japin asnje
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Pensionet nisin bisedimet me Kosoven per njohjen e kontributeve - Panorama

e Shtune 11 Tetor 20141336 pm elen bisedimet me Kosoven per njohjen e kontributeve te qytetareve shqiptare te punesuar ne Kosove dhe anasjellas Vendet kane shprehur vullnetin per
- Shtuar 1 javė mė parė


»Nga kriza e vendeve fqinje u kthyen ne Shqiperi 133 mije emigrante - Panorama

e Merkure 8 Tetor 20141233 pm p classwp-caption-text Drejtori i INSTAT Gjergj FilipibrbrSituata e veshtire ekono-mike e fqinjeve tane si Italia dhe Greqia ku jane edhe pjesa me e
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kthimi i emigranteve ne atdhe - Vizion Plus

brbrQe prej vitit 2009 i cili shenoi edhe fillimin e krizes ekonomike ne rajon ne Shqiperi jane kthyer 134 mije emigrante Ne nje studim qe ka bere Instituti i Statistikave se bashku me organizaten nde
- Shtuar 3 javė mė parė


»Tė dyzuar mes kthimit dhe jetės nė emigracion - Shekulli

Agim Hoxhaj Eksodi masiv i popullsisė nė vitit 1991 dhe emigracioni deri ne vitin 2000, tė cilėt ishin rrjedhojė e varfėrisė dhe papunėsisė nė kufijtė ekstremė, ishin tė i duk
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rrefimi i rralle i Ali Kelcyres dhene Sherbimit Sekret britanik me 1945 - Panorama

e Diele 7 Shtator 20141607 pm p classwp-caption-text Ali KelcyrabrbrNje rrefim i rralle i Ali Kelcyres vjen sot ne gazeten 8220Panorama8221 Nje prej eksponenteve me te larte te B
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Dogana rregullat e reja per makinat qe hyjne nga jashte - News of Albania

Dogana Shqiptare nisi sot me 1 shtator te zbatoje rregullat e reja per makinat qe futen ne vend nga persona qe hyjne per nje kohe te shkurter ne Shqiperi Behet fjale per makinat e emigranteve turistev
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Zgjidhja per toponimet - Vizion Plus

brbrPas marreveshjes me Greqine per ceshtjen e toponimeve qeveria shqiptare ka miratuar vendimet qe parashikojne ndryshimin e vendlindjes ne dokumentet e identitetit Ne mbledhjen e 27 gushtit Keshill
- Shtuar 2 muaj mė parė


»PD Rama mendon vetem per tritolin - Panorama

e Premte 29 Gusht 20141126 am p classwp-caption-text Gert BogdanibrbrPartia Demokratike denoncoi dje serish ndertimin pa leje vetem 100 metra larg shtepise se re te Kryeministrin
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Toponimet certifikatat me emertime greke - Panorama

e Enjte 28 Gusht 20141134 am Ne vijim te zgjidhjes perfundimtare te problemit me toponimet greke ne pasaportat shqiptare qeveria vendosi dje rregullimin e ketij problemi edhe per
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Me pak fluks ne pika kufitare - Vizion Plus

brbrPavaresisht fluksit te madh te emigranteve qe pas pushimeve po kthehen ne Greqi situata ne pikat e kalimit kufitar paraqitet me e qete Pas kaosit te krijuar ne Doganen e Kapshtices per shkak te r
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kapshtice Pritje disa ore e zhbllokuar situata ne Kakavije - Vizion Plus

brbrPas pushimeve emigrantet qe po kthehen ne Greqi jane perballuar edhe kete te shtune me radhet kilometrike Si gjithmone ne kete periudhe pala greke punon me ritme te ngadalta per shkak te sportele
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Vijojne radhet ne Kapshtice - Vizion Plus

brbrEdhe kete te hene pala greke ne Doganen e Kapshtices ka punuar me vetem dy sportele duke krijuar kaos ne kalimin kufitar br Qytetareve te shumte dhe emigranteve ne kete pike u eshte dashur te pres
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Rikthimi i mundimshem i emigranteve - Top Channel

Fundjava është shoqëruar me radhë dhe pritje të gjata në një prej pikave kufitare të vendit. Radhët kilometrike, sikurse herë të tjera në k&
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kthehen emigrantėt, radhė 1 km nė Kakavijė, pala greke me njė sportel - BalkanWeb

GJIROKASTĖR- Rikthehen radhėt kilometrike nė Kakavijė. Nga kjo pikė doganore raportohet se janė krijuar radhė tė gjata nga emigrantėt shqiptarė qė presin tė kthehen nė vendlindje, pėr pushime.
- Shtuar 3 muaj mė parė


»PD Qeveria Rama-Meta 300 dite deshtimi ne ekonomi - News of Albania

Partia Demokratike organizoi sot konferencen per ekonomine ku u analizua perkeqesimi sipas saj i te gjithe treguesve rritja e borxhit renia e dergesave te emigranteve renia e kreditimit renia e fitimi
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kufi normalizohet situata - Vizion Plus

brbrNormalizohet situata ne piken kufitare te Kakavije Pas riparimit te defektit kompjuterik nga pala greke mengjesin e se martes ka rinisur levizja e udhetareve dhe automjeteve me vendin fqinj Norma
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Riatdhesohen 44 emigrante - Vizion Plus

brbr44 emigrante shqiptare jane riatdhesuar kete te premte pasi jane kapur ne vendet e Bashkimit Evropian duke qendruar ne menyre te paligjshme Disa prej tyre kane shkelur afatin kohor e disa te tjere
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ja 50 spiunët më të famshëm shqiptarë - IndeksiOnline

Më poshtë janë emrat e spiunëve shqiptarë më të famshëm në histori. Ata kanë punuar për Sigurimin, për CIA-n, pë
- Shtuar 4 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1289 ->1289 0 time -> time 1 0.007 ->0.007 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 emigranteve ->emigranteve 0 docs[0] -> docs[0] 1 2413 ->2413 0 hits[0] -> hits[0] 1 4017 ->4017 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shqiptare ->shqiptare 0 docs[1] -> docs[1] 1 191501 ->191501 0 hits[1] -> hits[1] 1 381516 ->381516

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos