Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Enzimat"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»A ėshtė aloe vera aq e fuqishme sa njė ilaē? - Gazeta Shqip

Ekspertėt kanė thėnė po: aloe vera ėshtė njė ilaē i vėrtetė. Ajo mund tė luftojė gastritin, tė forcojė sistemin imunitar dhe tė mbajė nė ekuilibėr sheqerin nė gjak
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Vetite kuruese te rrepes se bardhe - News of Albania

Transmetuar me 03072014 - 2129 Rrepa e bardhe eshte nje bime e cila permban shume lende minerale te cilat jane shume te rendesishme per organizmin shte venen
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Qershia, fruti i lëkurës së bukur - BalkanWeb

TIRANE-Qershor është muaji i qershisë. Ky frut piqet në stinën e nxehtë dhe rezervon energjinë "Yang". Në librat e mjekësisë kineze janë shë
- Shtuar 5 muaj mė parė»Vaji i ullirit, aleati më i mirëkundër sëmundjeve - Shqiptarja.com

Vaji i ullirit është aleati më i mirë i njeriut kundër sëmundjeve dhe renditet i pari në listë nga dhjetë gjërat ushqimore më të shënde
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Ushqimi Hudhra: dobitė dhe tė kėqijat - Gazeta Shqip

Nė kėtė periudhė, konsumimi i saj ėshtė mė i shpeshtė nga njerėzit, por kėta tė fundit ndoshta janė jo shumė tė informuar pėr tė mirat dhe kundėrindikacionet e saj. Sot do tė informohen
- Shtuar 9 muaj mė parė


»10 pėrfitimet e panjohura tė aloe verės - Gazeta Shqip

E konsideruar si njė bimė magjike, aloe vera pėrmban shumėllojshmėri enzimash, vitaminash dhe mineralesh tė cilat e ndihmojnė shėndetin tonė Shėndet dhe bu
- Shtuar 11 muaj mė parė»Ja disa prej produkteve qëndihmojnë në pastrimin e mëlçisë - Shqiptarja.com

Mëlçia është pjesë shumë e rëndësishme e trupit të njeriut. Ajo vazhdimisht është e rrezikuar nga gjëra të ndryshme, e sidomos nga to
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Të gjitha sëmundjet shërohen me mjaltë - Shqiptarja.com

Ka brenda më shumë se 3000 llloje bimësh. Mjalti është një lëng i ëmbël dhe i trashë që e prodhon bleta nga nektari i luleve dhe
- Shtuar 1 vit mė parė


»Gromėsirat dhe gazratsi mund t’i eliminojmė - Shqiptarja.com

TIRANE - Ēdo njeri ka gazra dhe i eliminon ato duke gromėsire ose nėpėrmjet rektumit. Mirėpo disa njerėz mendojnė se kanė shumė gazra kur realisht ato kanė sasi normale tė tyre. Shumica e njerėzve pro
- Shtuar 1 vit mė parė


»Lulelakra, ja përseduhet ta keni në tryezë - Shqiptarja.com

Lulelakra është një perime që bën pjesë në familjen e kruciferëve, perime që përmbajnë squfur. Ajo është e pasur në vitamina C dhe
- Shtuar 2 vite mė parė


»Kërcimi me litar, forma më e mirë e dobësimit - Shqiptarja.com

JAPONI - Disa kërcime me litar janë në gjendje që të eliminojnë urinë për disa orë në vazhdim, duke u bere dhe forma me e mire e dobesimit, zbuloi nj&
- Shtuar 2 vite mė parė


»Zanafilla dhe gjenetika, aleanca ėshtė e mundur - Gazeta 55

05-12-2012 / Nga Luigi Dell’Aglio (Avvenire) "Nuk kemi një dëshmi solide shkencore në krijimin ex nihilo (nga asgjëja); kjo mbetet një temë e cila duhet
- Shtuar 2 vite mė parė


»Rėndėsia e dietės pėr qarkullimin e gjakut - Gazeta Shqip

Gazeta ShqipCelulit, mbipeshė, kolit, ose gastrit: shpeshherė shkaktohen nga teprica e toksinave nė gjak
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ulçera e stomakut :Diagnozadhe terapia sipas shkakut - Shqiptarja.com

Çfarë e shkakton ulçerën e stomakut? Ushqimi kalon nga ezofagu për në stomak. Stomaku prodhon acid i cili ndihmon për të tretur ushqimin. Pasi pë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ulcera e stomakut Diagnozadhe terapia sipas shkakut - Shqiptarja.com

Cfare e shkakton ulceren e stomakut Ushqimi kalon nga ezofagu per ne stomak. Stomaku prodhon acid i cili ndihmon per te tretur ushqimin. Pasi perziehet ne stomak ushqimi kalon ne duoden pjesa e
- Shtuar 3 vite mė parė»Festė birre gjermane edhe nė Tiranė - Shekulli


- Shtuar 4 vite mė parė


»Vendimet e miratuara nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave   - Keshilli i Ministrave

 V E N D I M PËR DHËNIEN NË PËRDORIM INSPEKTORATIT QENDROR TË NJË PJESE TË GODINËS SË
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 65 ->65 0 total_found -> total_found 1 65 ->65 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 enzimat ->enzimat 0 docs[0] -> docs[0] 1 65 ->65 0 hits[0] -> hits[0] 1 77 ->77

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos