Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Esat Rizvanolli"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Shikoni sa vota fitoi secili kandidat për deputet - IndeksiOnline

Sipas listës së siguruar nga lajmi.net, Qendra për Numërimin e Rezultateve ka bërë gati të nxjerrë rezultatet e kandidatëve të partive politik
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Kryengritja e Dibrës e vitit 1913 - BalkanWeb

Kryengritja e Dibrës e vitit 1913, ishte një kryengritje popullore shqiptare kundër pushtimit serb, por edhe kundër vendimeve të Konferencës së Londrës për
- Shtuar 1 vit mė parė


»Ndahen ēmimet vjetore pėr muzikė - Gazeta Express

Nga Express mė 21 qershor 2011 nė ora 16:35 Me rastin e ditės ndėrkombėtare tė muzikės, Ministria e Kulturės, Rinisė dhe Sportit (MKRS) i ka nderuar tė martėn katėr muzikantė profesionistė,
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shpallen fituesit e “Niketė Dardani” - Gazeta Express

Nga Express mė 01 qershor 2011 nė ora 08:52 Juria pėr ndarjen e Ēmimit Kombėtar vjetor pėr muzikė, “Niketė Dardani”, ka shpallur fituesit nė katėr kategori, pėr vitin 2010.
- Shtuar 4 vite mė parė


»Dy ēmime pėr muzikė - Gazeta Express

Edhe pse sipas rregullores sė MKRS-sė tė vitit 2010 parashihet qė tė jepen disa ēmime pėr vepėr muzikore, sivjet do tė jepen vetėm dy: ēmimi pėr vepėr jetėsore, i cili mban emrin e Niketė Dardanit si
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kompozimet e Rizvanollit - Gazeta Express

Nė ambientet e Bibliotekės Kombėtare u bė promovimi i librit “Esat Rizvanolli kompozitor” i autorit Shefqet Hoxha. Nga Arbėr Ymeri mė 20 prill 2011 nė ora 10:43 Tė martėn, nė amfit
- Shtuar 4 vite mė parė


»"Ditėt e muzikės sė re shqiptare" vijon sot me muzikė dhome nė Tiranė - Gazeta Shqip

Kori i Filarmonisė sė Kosovės, i pėrbėrė nga 50 artistė, ka interpretuar nė njė koncert organizuar nė mjediset e Muzeut Arkeologjik nė Durrės. Pas paraqitjes ditėn e parė tė festivalit "Ditėt e muzikė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Durrės ; 50 lirikėt e Kosovės - Gazeta Standard

Muzeu arkeologjik nė Durrės ėshtė pushtuar nga lirikėt. Kori i Filarmonisė sė Kosovės, i pėrbėrė nga 50 artistė, mes tė cilėve me karrierė 30-vjeēare, ka paraqitur vlerat e tij mė tė mira nė koncertin
- Shtuar 5 vite mė parė


»Durrės, interpreton Kori i Filarmonisė sė Kosovės - Gazeta Start

Pas prezantimit ditėn e premte nė Festivalin “Ditėt e muzikės sė re shqiptare”, qė po zhvillohet nė Tiranė, koristėt e Filarmonisė sė Kosovės, nėn drejtimin e dirigjentit Rafet Rudi, prezantuan nė Dur
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kori i filarmonisė sė Kosovės, sukses nė Durrės - Ora News

Kori i Filarmonisė sė Kosovės, i pėrbėrė nga 50 artistė, mes tė cilėve me karierė 30 vjeçare, ka paraqitur vlerat e tij mė tė mira nė koncertin e organizuar mbrėmjen e kaluar nė mjediset e Muze
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ditėt e muzikės shqiptare - Gazeta Shqip

Kori i Filarmonisė sė Kosovės pas prezantimit nė Akademinė e Arteve do tė mbajnė nesėr njė koncert edhe nė Muzeun Arkeologjik tė Durrėsit. Nėn dirigjimin e Rafet Rudi, kori interpreton nė kuadėr tė f
- Shtuar 6 vite mė parė


»Kori nė Tiranė - Gazeta Express

Kori i Filarmonisė sė Kosovės pritet tė mbajė njė koncert nė Tiranė gjatė ditės sė premte dhe tė mėrkure. Koncertet do tė mbahen nėn dirigjimin e dirigjentit tė Korit, Rafet Rudi, i cili
- Shtuar 6 vite mė parė


»Kur ndėrkombėtarizonim gazetarinė sportive shqiptare… (II)Nga Besnik DizdariIX. Ndryshimet e bujshme, tė pandalshme… Pėr tė udhėtuar prej 2 korrikut 1991 i Athinės e deri te 27 prilli – 2 maji 1992, kur nė Budapest tė Hungarisė do tė mbahej K - Tema

Nėse dėshironi tė lexoni edicionin online tė gazetės nė PDF klikoni kėtu. Kur ndėrkombėtarizonim gazetarinė sportive shqiptare… (II)Nga Besnik DizdariIX. Ndry
- Shtuar 6 vite mė parė


»"Madcon" dhe DJ Wolf, nė Durrės - Shekulli

Dy emra tė njohur tė muzikės elektronike evropiane luajnė kėtė fundjave nė bregdetin e Durrėsit. Tė shtunėn nė mbrėmje, nė kompleksin "Tropikal" nė Durrės, interpreton grupi norvegjez "Madcon", Tsh
- Shtuar 6 vite mė parė


»Agim Fagu, presidenti i ri i KOKSH-it - Gazeta Shqip

Agim Fagu ėshtė presidenti i ri i Komitetit Olimpik Kombėtar Shqiptar. Ish-anėtari i pėrfaqėsueses sė basketbollit u zgjodh nė mėnyrė thuajse unanime, gjatė Asamblesė sė 14-tė tė Pėrgjithshme-Zgjedhor
- Shtuar 6 vite mė parė


»Bello: Turku me kercenoi - Top Channel

Ministri i Sporteve Ardian Turku ka paralajmeruar drejtuesit e KOKSH qe te mos zhvillojne asamblene zgjedhore te ketij organizmi diten e marte. Sekretari i KOKSH, Stavri Bello pohon se
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ringjallet konflikti MTKRS-KOKSH - Gazeta Shqip

Ringjallet konflikti i vjetėr mes Ministrisė sė Turizmit, Kulturės, Rinisė e Sporteve dhe Komitetit Olimpik Kombėtar Shqiptar. Shkak bėhen sėrish asambleja zgjedhore e organizatės ombrellė tė federata
- Shtuar 6 vite mė parė


»Pango: “Nuk e tolerojmė dhunėn nė sport” - Albania

“MTKRS-ja dhe qeveria shqiptare janė kundėr ēdo shfaqjeje dhune jo vetėm gjatė Asamblesė sė Komitetit Olimpik, por dhe ndaj ēdo sporti tjetėr”. Ky ėshtė qėndrimi zyrtar i Ministrisė sė Turizm
- Shtuar 6 vite mė parė


»Pronat, 740 pronarėt qė konkurrojnė pėr 5 miliardė lekė - Gazeta Standard

Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave ka miratuar mė nė fund listėn e plotė tė pronarėve qė do tė garojnė pėr tė pėrfituar nga fondi prej 5 miliardė lekėsh tė vjetra tė vėnė nė dispozicion nga
- Shtuar 6 vite mė parė


»  Pango: “Nuk tolerojmė dhunėn nė sport” - Albania Sport

“MTKRS dhe Qeveria Shqiptare janė kundėr ēdo shfaqjeje dhune jo vetėm gjatė asamblesė sė Komitetit Olimpik por dhe ndaj ēdo sporti tjetėr”. Ky ėshtė qėndrimi zyrtar i Ministrisė Turizmit, Kulturės,
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 24 ->24 0 total_found -> total_found 1 24 ->24 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 esat ->esat 0 docs[0] -> docs[0] 1 1734 ->1734 0 hits[0] -> hits[0] 1 2505 ->2505 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 rizvanolli ->rizvanolli 0 docs[1] -> docs[1] 1 387 ->387 0 hits[1] -> hits[1] 1 577 ->577

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos