Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Exit Pollin"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Zgjedhjet parlamentare 2013, exit poll-i i Ora News dhe IPR Marketing projektoi rezultatin - Ora News

Nė kohėn ku e gjithė vėmendja e shqiptarėve ėshtė e pėrqėndruar se kush do ti fitojė zgjedhjet e pėrgjithshme parlamentare ashtu si edhe kishte premtuar televizioni Ora News nė ditėn ku shqiptaret
- Shtuar 1 vit mė parė


»Anzanlone ResearchCivitas Albania PD 42 PS 40 ne rang kombetar - ABC News

Pas përfundimit të orarit zyrtar të votimit Civitas Albania shpalli exit pollin mbi zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit. Fituese në këto zgjedhje sipas sondazhit t&eum
- Shtuar 1 vit mė parė


»Shqipėria zgjodhi tė ecė Pėrpara - Gazeta 55

24-06-2013 / Gazeta 55 Megjithë klimën e panikut që mbolli opozita, shqiptarët votuan masivisht, me një përqindje historike pjesëmarrjeje, duke injoruar
- Shtuar 1 vit mė parė


»Exit-Polli/E djathta fiton me 73 mandate - Gazeta 55

24-06-2013 / Gazeta 55 Fondacioni “Civitas” në bashkëpunim me kompaninë amerikane te sondazheve, Anzalone Liszt Grove Research, e cila ka organizuar sondazhet e
- Shtuar 1 vit mė parė


»Exit- poll i “Civitas Albania”: Koalicioni i PD fiton zgjedhjet parlamentare - Gazeta 55

23-06-2013 / Gazeta 55 “Aleanca për Punësim, Mirëqenie dhe Integrim”, kryeson në rang kombëtar me mbi 48% të votave, duke lënë pas koali
- Shtuar 1 vit mė parė


»Exit-Polle kryeson Hollande - Top Channel

Shumë prej kutive te votimit në Francë, ku votohet për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale u mbyllen në oren 18.00. Ora tetë e mbre
- Shtuar 3 vite mė parė»LDK, AAK e AKR kundĆ«rshtojnĆ« exit-poll e institutit ā€œGani Bobiā€ - Alsat

Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Aleanca KOsova e Re, kanë kundërshtuar të dhënat e paraqitura nga exit-polli i organizua
- Shtuar 4 vite mė parė


»Sondazhet ne Bizant - Koha Jonë

Per exit-pollin e Qendres per Studime Humanistike "Gani Bobi' te realizuar ne TV Klan me 28 qershor, korrespodenti dhe komentuesi i "Kohes ditore" Augustin Palokaj tha se ishte hic me pak se "huqje hi
- Shtuar 6 vite mė parė


»Exit Polli i "Ora News": PD 42-46%, PS 36-40% - Ora News

Pėr herė tė parė televizioni "Ora News" ka zhvilluar exit-pollin, njė mėnyrė kjo pėr tė nxjerrė rezultatet mė tė shpejta, pas mbylljes sė kutive tė votimit nė vend. Kėshtu "Ora News&qu
- Shtuar 6 vite mė parė


»Mediat e huaja komentojnė exit pollin e "Ora News"-IPR Marketing - Ora News

Exit pollet e publikuara nga kompania italiane IPR Markting dhe televizioni "Ora News" menjėherė pas mbylljes sė votimeve janė komentuar edhe nga shtypi i huaj. Kėshtu Reuters shkruan se Partia Demokr
- Shtuar 6 vite mė parė


»Mediat e huaja komentojnė exit pollin e "Ora News" dhe IPR Marketing - Ora News

Exit pollet e publikuara nga kompania italiane IPR Markting dhe televizioni "Ora News" menjėherė pas mbylljes sė votimeve janė komentuar edhe nga shtypi i huaj. Kėshtu Reuters shkruan se Par
- Shtuar 6 vite mė parė


»Berisha: Fituesit mė tė mėdhenj janė shqiptarėt - Gazeta 55

Kryeministri, Sali Berisha nė njė konferencė pėr shtyp ka pėrshėndetur pėfaqėsuesit e tė gjitha forcavėe politike qė realizuar njė procesz zgjedhor dinjitoz. “
- Shtuar 6 vite mė parė


»Gani Bobi: Partia demokratike 47 pėr qind, PS-ja 38 pėr qind - Metropol

29/06/2009  Zgjedhjet/ Exit pollet shpallin fituese tė zgjedhjeve Partinė Demokratike Hyrja e LSI-sė nė skenė pėr tė majtėn nuk e siguron dot fitoren Partia Demokratike ka re
- Shtuar 6 vite mė parė


»Berisha: Procesi zgjedhor, mė dinjitozi - Ora News

Kryeministri Berisha u shpreh nė njė konfenferencė pėr shtyp se ishte njė proces zgjedhor dinjitoz. Berisha duke pėrshėndetur tė gjitha forcat politike pėr frymėn e bashkėpunimit u shpreh se pjesėmarr
- Shtuar 6 vite mė parė


»Exit poll-i "Ora News"-IPR Marketing: PD fiton me 42-46 %, PS, 36-40% - Ora News

Pėr herė tė parė televizioni "Ora News" ka zhvilluar exit-pollin, njė mėnyrė kjo pėr tė nxjerrė rezultatet mė tė shpejta, pas mbylljes sė kutive tė votimit nė vend. Kėshtu "Ora News" dhe kompania e s
- Shtuar 6 vite mė parė


»"Ora e Debatit", analiza e fushatės sė zgjedhjeve - Ora News

Analiza e fushatės sė zgjedhjeve, do jetė tema e emisionit "Ora e Debatit" tė gazetarit, Alfred Peza, sot nė orėn 21:00. Çfarė fushate elektorale u zhvillua ėshtė njė nga pyetjet qė merr pėrgji
- Shtuar 6 vite mė parė


»"Ora e Debatit", analiza e fushatės zgjedhore - Ora News

Analiza e fushatės sė zgjedhjeve, do jetė tema e emisionit "Ora e Debatit" tė gazetarit, Alfred Peza, sot nė orėn 21:00. Çfarė fushate elektorale u zhvillua ėshtė njė nga pyetjet qė m
- Shtuar 6 vite mė parė


»Pas Zogbit dhe Gani Bobit sondazhe dhe nga IPR-ja italiane - Ballkan

Autori i Lajmit: red.Zgjedhjet e 28 Qershorit sjellin njė tjetėr kompani ndėrkombėtare nė Shqipėri pėr tė realizuar sondazhe. Paz Zogbit dhe Gani Bobit, votuesit shqiptarė do tė pyeten dhe nga “IP
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ora News kontrakton kompaninė mė tė madhe italiane tė sondazheve tė opinionit - Gazeta 55

“IPR Marketing” sondazh dhe exit poll pėr zgjedhjet nė Shqipėri Radio Televizioni Ora News futet nė garė pėr tė
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 28 ->28 0 total_found -> total_found 1 28 ->28 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 exit ->exit 0 docs[0] -> docs[0] 1 592 ->592 0 hits[0] -> hits[0] 1 1221 ->1221 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 pollin ->pollin 0 docs[1] -> docs[1] 1 32 ->32 0 hits[1] -> hits[1] 1 38 ->38

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos