Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Fermentimi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Timelaps, fermentimi i birrës,procesi 6 ditor vetëm në 1 minutë - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO SHBA - Për të gjithë ata që mund të jenë konsumatorë të birrës, apo p&e
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Shkodėr, aksidentohet pėr vdekje 53-vjeēari - Ora News

Njė aksident me pasojė vdekjen e njė 53-vjeēari ka ndodhur mesditėn e sotme nė qytetin e Shkodrės. Ngjarja e rėndė ėshtė shėnuar nė vendin e quajtur si fermentimi ndėrsa viktimė ka mbetur 53
- Shtuar 1 vit mė parė


»Shkodėr, gjendet i shtypur ngamakina, roja i njė firme private - Shqiptarja.com

SHKODER - Njė 53- vjeēar humbi jetėn nė njė aksident rrugor.Pjetėr Franja, 53 vjeē nga fshati Bardhaj ka qėnė duke kaluar rrugėn me biēikletė tek ish- fermentimi pasi kishte perfunduar pun
- Shtuar 1 vit mė parė


»Gjenerator elektrik me reaksion kimik, burim i ardhshĆ«m elektriciteti - Zėri i Amerikės

Një burim i ri i papritur energjie të gjelbër është zbuluar nga studiuesit e Grupit të Mjedisit dhe Teknologjisë në Universitetin Wageningen në Holandë
- Shtuar 2 vite mė parė


»Gjenerator elektrik me reaksion kimik - Zėri i Amerikės

Një burim i ri i papritur energjie të gjelbër është zbuluar nga studiuesit e Grupit të Mjedisit dhe Teknologjisë në Universitetin Wageningen në Holandë
- Shtuar 2 vite mė parė


»Dilemat e Perandorisë së Mesit - BalkanWeb

Në të njëjtën ditë që Amerika zgjidhte presidentin e saj, në Republikën Popullore Kineze, fuqia e dytë dhe fabrika e botës, mbahej kongresi i 18-t&eum
- Shtuar 2 vite mė parė


»Kore e Jugut 25.000 vete ne dreken e te varferve - Shekulli

SEUL - Nje mase njerezish prej 25.000 vullnetaresh koreane ne Seul ka pergatitur pjatat tipike te quajtura Kimchi per te varferit. Kimchi eshte nje pjate e kripur me baze perimesh e paraqitur shpes
- Shtuar 2 vite mė parė»Bode: Gjobë kazanëve të rakisë, shtyhet ligji. Idrizi kundër - BalkanWeb

TIRANE-Kazanët e rakisë do të kenë numër shasie ose një dokument tjetër që certifikon regjistrimin e tyre në organet fiskale. Nenet e habitshme, të fi
- Shtuar 3 vite mė parė


»Prek tensionin e lartë, vdes në vend saldatori - Gazeta Start

Lajmi bėhet i ditur nga Drejtoria e Policisė Shkodėr, e cila sqaron se 44-vjeēari Fran Dakaj ka ndėrruar jetė dje rreth orės 16:00 pasi teksa punonte si saldator ka prekur telat e tensionit tė lartė.
- Shtuar 3 vite mė parė


»elen vende te reja pune ne sektorin e ndertimit - Gazeta Standard

Ne Durres po ulet numri i te papuneve kjo pasi shumica e personave qe kerkojne vende pune me profesione te ndryshme po sistemohen ne sektorin e ndertimit. Sipas specialisteve te Drejtorise se Punes
- Shtuar 4 vite mė parė»Nje kantine ne Kaliforni konkuron me sukses ne tregun e vererave - Zėri i Amerikės

Ne Shtetet e Bashkuara ka me shume se 5 mije kantina vere. Kalifornia eshte shteti qe prodhon sasine me te madhe te veres ne vend. Keto kantina po marrin emer edhe ne tregun boteror. Ne reporta
- Shtuar 4 vite mė parė


»Festė birre gjermane edhe nė Tiranė - Shekulli


- Shtuar 4 vite mė parė


»Prindi shqiptar dhuroi organet e të birit, grekët indiferentë - BalkanWeb

ATHINE- Një shqiptar 18-vjeçar, Zaharia, u vra muajin e kaluar në një aksident automobilistik në Greqi. Augustini, babai i tij, i cili punon në një fshat bregdetar
- Shtuar 4 vite mė parė


»Parandalohet krimi pėr hakmarrje, arrestohet autori - Gazeta Mapo

Dy familjet Tonaj dhe Vuksani kanė nisur pėrplasjet qė para zgjedhjeve tė 8 Majit, ku do tė pėrballeshin nė zgjedhjen elektorale Shkodėr Pėrplasja mes dy familjeve Tonaj dhe Vuksani, tė
- Shtuar 4 vite mė parė


»Barerat mund te perdoren per prodhimin e biokarbureve te gjelbra - Zėri i Amerikės

Shkencetaret pretendojne se kane gjetur nje menyre te re per te prodhuar biokarbure shume te vlefshme duke perdorur toka jo te pershtatshme per kultimin e artikujve ushqimore. Ka shpresa qe ky
- Shtuar 4 vite mė parė


»Plagosja nė Shkodėr, Vuksani: Policia ndyshoi dėshminė - Ora News

I afërmi i kandidatit të PS-së të komunës Shalë në Shkodër Zef Vuksani i cili mbeti i plagosur pasditen e së shtunës ka hedhur akuza ndaj policis&e
- Shtuar 4 vite mė parė


»Konfliktet politike plagoset me arme kusheriri i kandidatit te PS-se ne Komunen e Shales - Gazeta Shqip

Shkoder Policia ndalon autorin i aferm i kryetarit te komunes Nje ngjarje e rende me motive politike ka ndodhur dje pasdite ne qytetin e Shkodres. Burime nga policia lokale bejne te ditur se kushe
- Shtuar 4 vite mė parė< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 51 ->51 0 total_found -> total_found 1 51 ->51 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 fermentimi ->fermentimi 0 docs[0] -> docs[0] 1 51 ->51 0 hits[0] -> hits[0] 1 56 ->56

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos