Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Festim Llanaj"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»ISSH u lidh pensionet 147 ushtarakėve, lista me emrat - BalkanWeb

TIRANE - Instituti i Sigurimeve Shoqėrore u ka lidhur javėn e shkuar pensionet 147 ushtarakėve. ISSH publikon sot emrat e personave, tė cilėve u ėshtė lidhur pensioni suplementar apo ai i pleqėrisė. V
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Rikonstruksioni i rrugeve jo hapesira per tetraplegjiket - Alsat

Në rikonstruksionin dhe punimet që po kryen bashkia e Vlorës në rrugët dhe blloqet e banimit në qytet ka anashkaluar lehtësitë që duhet të krijojë
- Shtuar 4 vite mė parė


»ZRPP Vlore dyfishohen kerkesat per rivleresim prone - Alsat

Në zyrën e regjistrimit të pasurive të paluajtshme të Vlorës janë dyfishuar kërkesat e pronarëve për rivlerësimin e pasurive të tyre.Pas ven
- Shtuar 4 vite mė parė


»Protestat ne Orikum banoret Duam certifikaten e prones - Alsat

Banorët e Orikumit u rikthehen sërish protestave për çështjen e pronave. Ata janë mbledhur përpara Bashkisë së Orikumit, ku kanë lëshuar thirrj
- Shtuar 4 vite mė parė


»Vlore shkollat ne rrezik. Asnje mase sigurie - Alsat

Shkollat dhe kopshtet në rrethin e Vlorës janë tërësisht të pambrojtura nga zjarret.Godinat e vjetra nuk kanë sistem të mbrojtjes nga zjarri, ndërsa në
- Shtuar 4 vite mė parė


»Vlore. Alarm per plehrat ARM Situate emergjente - Alsat

Tymi i plehrave që digjen në fushën e grumbullimit vazhdon të mbysë Vlorën. Pas gjoba të vëna, Agjensia Rajonale e Mjedisit kërkon bashkëpunimin e Bas
- Shtuar 4 vite mė parė


»Mbetjet spitalore Vlora i asgjeson ne Tirane - Alsat

Mbetjet spitalor të institucioneve shëndetësore të Vlorës asgjesohen në Tiranë. Në mungesë të aparaturës për përpunimin dhe asgjesimin
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kapen 33 kg kanabis ne Vlore arrestohen 5 persona - Alsat

Pesë të arrestuar dhe 33.5 kg kanabis sativa e sekuestruar është bilanci i aksionit të koduar “Mëngjesi” nga policia e Vlorës. Sipas uniformave blu, oper
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ashpersojne kritikat Malaj Rama nuk pyet deputetet - Alsat

Dy deputetët socialist, Arben Malaj dhe Andis Harasani ashpërsojnë kritikat ndaj kryetarit Edi Rama. Duke u nisur që nga ndryshimet kushtetuese e deri te  listat e kandidat&eu
- Shtuar 4 vite mė parė


»Vlore shkollat ne rrezik. Pa mbrojtje ne raste zjarresh - Alsat

Shkollat dhe kopshtet e qarkut të Vlorës janë fare të pambrojtur nga zjarret. Shefi i repartit zjarrfikës Ernest Pasha bën të ditur një fak të rënd&eu
- Shtuar 4 vite mė parė


»Vlore i vene flaken makines se shefit te policise - Alsat

Persona ende të panjohur i kanë vënë flakët makinë së Shefit të policisë bashkiake të Vlorës, Ardian Veliu. Automjeti është përfsh
- Shtuar 4 vite mė parė


»Heqja e takses doganore rrit hyrjet ne doganen e Vlores - Alsat

Heqja e taksës doganore për automjetet që nga data 24 gusht e këtij viti ka shtuar numrin e e makinave që kanë hyrë në doganën e Vlorës. 117 automjete
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kercenohet prefekti i Vlores dy te rinj tentuan ta rrihnin - Alsat

Dy të rinj kanë tentuar të dhunojnë prefektin e Vlorës Eduart Veçani në zyrën e tij pas ofendimeve dhe kërcënimeve me jetë që i kishin b&e
- Shtuar 4 vite mė parė


»Rregjistrimi ne Vlore INSTAT Vendoret te bashkepunojne - Alsat

Në përgatitjet e fundit për fillimin e procesit të censusit më 1 tetor, INSTAT ka kërkuar nga qyteti i Vlorës bashkëpunimin e ngushtë të pushtetit lok
- Shtuar 4 vite mė parė


»Tre dege te reja ne Universitetin e Vlores Ismail Qemali - Alsat

Në universitetin e Vlorës Ismail Qemali kanë fituar të drejtën e stiudimit për këtë vit akademik 3500 studentë të rinj. Risi përbën ç
- Shtuar 4 vite mė parė


»Atentati ndaj gjyqtarit proteste ne Vlore - Alsat

Qytetarë të Vlorës, shoqëria civile dhe punonjës të sistemit të drejtësisë kanë nisur paraditen e sotme tubimin qytetar me moton bashkë kundë
- Shtuar 4 vite mė parė


»Vrasja e Konomit SHKB hetim veprimtarise se strukturave policore - Alsat

6 ditë pas vrasjes makabre të gjyqtarit të gjykatës së Vlorës, Skerdilajd Konomi, Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në ndihmë të punës
- Shtuar 4 vite mė parė


»Vlore vret foshnjen. E hedh nga kati i trete - Alsat

Një nënë lehonë ka hedhur nga dritarja e katit të tretë e maternitetit të Vlorës foshnjën e saj të sapolindur dhe më pas është hedhur e
- Shtuar 4 vite mė parė


»60 milione leke demi i zjarreve ne Vlore - Alsat

Zjarret e kësaj vere kanë shkaktuar një dëm prej 60 milion lekësh në qarkun e vlorës. Krahasuar me vitin 2010 numri I zjarreve të rëna këtë vit &
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 145 ->145 0 total_found -> total_found 1 145 ->145 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 festim ->festim 0 docs[0] -> docs[0] 1 1008 ->1008 0 hits[0] -> hits[0] 1 1314 ->1314 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 llanaj ->llanaj 0 docs[1] -> docs[1] 1 458 ->458 0 hits[1] -> hits[1] 1 777 ->777

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos