Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Finland"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Bogdani zgjidhet President i IYDU: Arritje e PD, të rinjtë janë forca e vërtetë e çdo demokracie - BalkanWeb

TIRANË- Kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike dhe Deputet i Partisë Demokratike në Parlamentin Shqiptar, Gerti Bogdani, është zgjedhur President i IYDU, Org
- Shtuar 6 ditė mė parė


»A na "tradhëtoi" Lumi? - IndeksiOnline

Përfaqësuesja e Kosovës si duket e ka humur një futbollist të saj. Futbollisti kosovar që luan në Finlandë, Lum Regjepi nuk ishte i ftuar për ndesh
- Shtuar 2 javė mė parė


»Nokia do testojë rrjetin 5G në Finlandë - BalkanWeb

Edhe pse Microsoft bleu divizionin e pajisjeve dhe shërbimeve të Nokia-së, dhe si rezultat u shkurtuan mijëra vende pune, si duket divizioni që merret me rrjetin e internetit
- Shtuar 3 javė mė parė


»Suedia, Finlanda: Më pak neutralitet, më shumë siguri - BalkanWeb

Dy shtete nordike, nga më demokratikët e botës, Suedia dhe Finlanda, po rivlerësojnë orientimet e tyre të deritanishme të politikës  së jashtme në
- Shtuar 3 javė mė parė


»Fitore të thella të Spanjës dhe SHBA-ve - IndeksiOnline

Nikoqiri i Kampionatit botëror, Spanja, e ka filluar me fitore, duke mposhtur kombëtaren më të dobët në grupin e tyre, Iranin me rezultat 90 – 60.
- Shtuar 3 javė mė parė»Putin: Duhet dhënë fund konfliktit në Ukrainë - IndeksiOnline

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se ai është pajtuar ne presidentin e Finlandës, Sauli Niinisto, se ata do “bëjnë cdo që kanë mund&eu
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Parulla nė Zululand - Gazeta Shqip

Leonard Boduri Faleminderit! A ka ndonjė vend tjetėr, pėrveē Zululandit, ku akrepat e orės kanė ngecur nė mesjetėn feudaliste dhe zhurma e tiktakut ė
- Shtuar 1 muaj mė parė


»6-0 për Barcelonën, mposhtet Zeneli me shokë - IndeksiOnline

Barcelona e ka mposhtur bindshëm kampionin e Finlandës, HJK Helsinkin me rezultat 6-0. Në miqësoren e radhës, Barca filloi ndeshjen me komplet lojtarët që fi
- Shtuar 1 muaj mė parė»Vlorė, Rama pėr mėsuesit e fizkulturės: Dukeni qė keni vite pa lėvizur - Gazeta Shqip

Duket qė mėsuesit kanė vit
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rama 'zbor' mėsuesve tė fiskulturėsI zhgėnjyer nga sporti nė shkollė   - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO VLORE - Kryeminitri Edi Rama ka shfrytėzuar pushimet pėr tė zhvilluar njė vizite “blic
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Vlorė, Rama zhgėnjehet nga stėrvitja e mėsuesve tė fiskulturės: Paskan vite pa lėvizur - Ora News

Vlorė Kryeministri Rama ka mbetur sot i zhgėnjyer nga aftėsitė e mėsuesve tė fiskulturės sė rrethit tė Vlorė. Ai ka ndjekur nė Pallatin e Sportin, stėrvitjen e parė tė mėsu
- Shtuar 1 muaj mė parė


»“Sporti në shkolla”, Rama i zhgënjyer nga mësuesit e fiskulturës - BalkanWeb

TIRANE-Kryeministri Rama u shpreh sot se ka mbetur i zhgënjyer nga aftësitë e mësuesve të fiskulturës në rrethin e Vlorës. Ai ka ndjekur në Pallati
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Vlorė, Rama zhgėnjehet nga stėrvitja e mėsuesve tė fiskulturės: Vite pa lėvizur - Ora News

Vlorė Kryeministri Rama ka mbetur sot i zhgėnjyer nga aftėsitė e mėsuesve tė fiskulturės sė rrethit tė Vlorė. Ai ka ndjekur nė Pallatin e Sportin, stėrvitjen e parė tė mėsu
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Shqipėria nė pėrplasjen e qytetėrimeve - Shekulli

Fatos Salliu Rreth 20 vjet mė parė, njė nga mendjet gjeniale tė kohės, profesori i Universitetit tė Harvardit, Samuel P. Huntington, paralajmėroi rendin e ri botėror. Kryevepr
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ja kush e votoi Messin për “Topin e Artë” - BalkanWeb

Marrja e Topit të Artë të botërorit të fituar nga Gjermania, nga Leo Messi solli shumë polemika në shtypin sportiv dhe jo vetëm. Dhënie e çmimit loj
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ja kush janë 13 adhuruesit e Mesitqë i dhanë trofeun e “Topit të Artë” - Shqiptarja.com

Pas deklaratave të legjendave të futbollit botëror dhe Presidentit, Blater kundër vendimit që Mesi të merrte çmimin e “Topit të Artë” pë
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ja kush janë 13-të ekspertët që votuan Lionel Messin lojtarin më të mirë të botërorit - IndeksiOnline

Shpallja e Lionel Messit si lojtari më i mirë i Kampionatit Botërorë që u mbajt në Brazil, ka ngjallë reagime të shumta në gjithë botën n
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Rrëfimi për dy NATO - BalkanWeb

Lart në veriun e Evropës, ku demokracitë skandinave janë në kufi me Rusinë, janë paraqitur dy shikime të ndryshme për Organizatën e Paktit Veri-Atlant
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1739 ->1739 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 finland ->finland 0 docs[0] -> docs[0] 1 1739 ->1739 0 hits[0] -> hits[0] 1 2616 ->2616

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos