Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Foto Harta"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Prodi: Shqipėria e Serbia tė nxisinnjėri-tjetrin pėr t’u bėrė pjesė e BE - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO/Romano Prodi nė A1Report VIDEO/ Intervista e ish-kryeministrit Heizer: Tensioni Serbi-Shqipėri nuk i shėrben integrimit, palėt ta zgjidhin
- Shtuar 5 ditė mė parė


»'Territori', Ēuēi: Konsolidim fiskalCani: Decentralizimi brenda 2015 - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Ministri i Ēėshtjeve Vendore Bledi Ēuēi, Ministri i Financave Shkėlqim Cani, kreu
- Shtuar 1 muaj mė parė


»'Territorialja', Ēuēi: Konsolidim fiskalCani: Decentralizimi brenda 2015 - Shqiptarja.com

TIRANE - Ministri i Ēėshtjeve Vendore Bledi Ēuēi, Ministri i Financave Shkėlqim Cani, kreu i komisionit tė posaēėm tė reformės territoriale, Bashkim Fino si dhe pėrfaqėsues tė USAID-it zhvilluan sot n
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Dalin nė dritė fotot e papublikuara mė parė, tė Adolf Hitlerit -FOTO - BalkanWeb

SHBA- Dalin nė dritė fotot e papublikuara tė Adolf Hitlerit. Pėr vite tė tėra, Bridget Harris kishte dėgjuar me vėmendje tregimet e nėnės sė saj rreth pėrvojave tė gjyshit tė saj tė ndjerė nė Luftėn e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Zarfet amerikane pėr Shqipėrinė,nė ‘44-n s’njihej Enver Hoxha - Shqiptarja.com

TIRANE- Nė kėto foto do tė shihni pullat dhe zarfet postare tė botuara dhe qarkulluara nga Qeveria e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė vitet 1943-1944 pėr Shqipėrinė. Pėr filatelistėt profesionistė
- Shtuar 2 muaj mė parė


»E fshehta e Hitlerit: Fotot e pazbuluara në Kaliforni për dekada të tëra - IndeksiOnline

Për vite të tëra, Bridget Harris kishte dëgjuar me vëmendje tregimet e nënës së saj rreth përvojave të gjyshit të saj të ndjerë
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Rrėzohet avioni ushtarak nė Virginia, nuk dihet fati i pilotit - Ora News

Njė avion ushtarak i tipit Jet F-15C nga Massachusetts u rrėzua nė malet perėndimore tė Virginias mėngjesin e sė mėrkurės. Burime tė autoriteteve vendore nuk raportojnė pėr viktima,por ende
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Kryekomunari i Shėngjinit s i di emrin Ēuēit, e quan: Ministėr gangster dhe me forforite - Ora News

Lezhe- Pėrfaqėsuesit vendor tė Partisė Demokratike nė Lezhė u mblodhėn pasditen e djeshme nė zyrat e PD-sė tė qytetit pėr tė deklaruar nismėn pėr mbledhjen e firmave qė do tė mundė
- Shtuar 3 muaj mė parė


»New York Times ndryshon politikė“Le tė liberalizohet marijuana” - Shqiptarja.com

Pas dekadash qėndrimi negativ, qysh nė vitin 1970 kur Presidenti Nixon dhe Kongresi Amerikan e shpallėn tė paligjshėm dhe vepėr penale konsumimin dhe tregtimin e marijuanės, New York Times ka vendosur
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Reforma territoriale, Mirdita etnikeul nė 1 tryezė tė majtė e tė djathtė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Kjo ėshtė harta e Mirditės para vitit 1949, kohė kur regjimi komunist, territorin e kėsaj k
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Harta e re Shoqata Bashkive dhe Komunave e mbeshtet - News of Albania

Transmetuar me 24072014 - 1853 Foto ilustruese PUBLICITET Tirane 24 korrik 2014 NOAal- Shoqata e Keshilltareve te Bashkive dhe Komunave
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Edhe 2 tė PS kundėr Territorit, Cara e Ndreu sduan ndarjen e zonave tė tyre - Ora News

Tiranė - Parid Cara, Pjerin Ndreu dhe Andrea Marto, tre deputetė tė PS-sė, janė kundėr variantit tė deritanishėm tė reformės territoriale. Ndėrsa deputeti Andrea Marto, nga
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Obama: Avioni malajzian u qėlluame raketė nga separatistėt rusė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Ja VIDEO e fundit brenda avionit Pėrgjimi/ Filorusėt: Qėlluam 1 avion VIDEO FOTO Si e parandjeu pasagjeri rrėzimin e avionit, ja ēfarė shkroi nė “FB” Foto/ Avi
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Avioni i Malaysia Airlines rrėzohet nė Ukrainė, 298 tė vdekur. Gjendet kutia e zezė - Ora News

Kiev-Njė avion malajzian, i linjės “Malaysia Airlines” me 298 pasagjerė nė bord ėshtė rrėzuar nė Ukrainėn Lindore, shumė pranė kufirit me Rusinė dhe shumė pranė qytetit
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Harta e re territoriale, ja cilat do tė jenė 61 bashkitė e vendit -FOTO - BalkanWeb

TIRANE-Shqipėria nga dje ka njė hartė tė re territoriale dhe mė tė zgjeruar, me 61 bashki. Ky ėshtė varianti pėrfundimtar i miratuar nga Komisioni parlamentar i Reformės Administrativo-Territoriale. K
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Shėrbimi Ukrainas: Avioni usulmua nga separatistėt rusė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Ja telefonatat e pėrgjuara nga Shėrbimi ukrainas Kulla pėr A1 Report:Avioni nuk u qėllua gabimisht Foto/ Avionėt shmangin fluturimet mbi Ukrainė FOTO
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Avioni i Malaysia Airlines rrėzohet nė Ukrainė, 295 tė vdekur. Gjendet kutia e zezė - Ora News

Kiev-Njė avion malajzian, i linjės “Malaysia Airlines” me 295 pasagjerė nė bord ėshtė rrėzuar nė Ukrainėn Lindore, shumė pranė kufirit me Rusinė dhe shumė pranė qytetit
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Ndarja e re territoriale, PDIU letërme propozime ministrit Çuçi - Shqiptarja.com

TIRANE - Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet i ka dorëzuar një letër zyrtare Ministrit të Çështjeve Vendore Bledi Çuçi lidhur me propozimet e saj p&e
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Antonia Young: Ju rrëfej gratë shqiptare që u bënë burra - BalkanWeb

TIRANE-Femrat vendosnin të qëndronin beqare gjithë jetën, që në moshë të re, duke pranuar të "bëheshin" meshkuj për të zëvendësuar
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Miti i rremë i kolonel Tomsonit dhe "Srebrenica" shqiptare e vitit 1914 - BalkanWeb

Disa vite më parë, tek rrëmoja në arkivën e Institutit të Historisë së Ushtrisë Holandeze, në Hagë për një studim timin mbi Mision
- Shtuar 5 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 201 ->201 0 total_found -> total_found 1 201 ->201 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 foto ->foto 0 docs[0] -> docs[0] 1 37091 ->37091 0 hits[0] -> hits[0] 1 50465 ->50465 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 harta ->harta 0 docs[1] -> docs[1] 1 4064 ->4064 0 hits[1] -> hits[1] 1 5405 ->5405

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos