Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Galerine"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kaceli alkimia Lindje-Perendim ne pikture - Panorama

e Enjte 16 Tetor 20141559 pm p classwp-caption-text Pergatitje per dasme kompozim i paekspozuar me pare i Sadik KacelitbrbrNudo peizazhe atmosfere dasme Piktori Sadik Kaceli diti
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Kaceli e ka siguruar vendin ne panteone edhe per 100 vjet - Shekulli

brbrValeria Dedajbrbr brbrVizatime grafika por edhe piktura te realizuara nga artisti Sadik Kaceli prezantohen ne Galerine Kombetare te Arteve pergjate nje muaj Ne ekspoziten Sadik Kaceli - Retrospek
- Shtuar 1 javė mė parė


»Nje bote ne zhdukje FOTO - Shekulli

brbrA jeni kurioze te dini se cilat fise ne bote rrezikojne te zhduken Ne po ju paraqesim nje ekspozite te jashtezakonshme me fotografi reale qe ofrojne nje paraqitje te shkurter te fiseve te fundit t
- Shtuar 3 javė mė parė


»Testi i pare i Lulzim Bashes - Panorama

e Diele 28 Shtator 20141159 am MENTOR NAZARKObrbrĀ  Kongresi i partise krye sore te opozites pa lider- in e saj historik eshte parathenie e cilesise korrigjuese te shoqerise ndaj
- Shtuar 4 javė mė parė


»Genc Mulliqi zbulon Australine ne nje ekspozite pikture - Panorama

e Premte 26 Shtator 20141316 pm p classwp-caption-text Genc MulliqibrbrPasi e kemi njohur si skulptor Genc Mulliqi le per pak menjane materialet e forta dhe i kthehet piktures Pas
- Shtuar 4 javė mė parė


»Simon Shiroka mjeshtri i filigranit ne Galerine e Arteve - Panorama

e Premte 19 Shtator 20141325 pm p classwp-caption-text Simon ShirokabrbrSimon Shiroka nuk eshte thjesht nje filigranist Mjeshterine tradicionale te punimit te argjendit e materia
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Gjiknuri mimi i energjise do kete surpriza - News of Albania

mimi i energjise elektrike dhe problemet e tjera te sektorit energjetikĀ ishin ne fokus te emisionit Te besh ekonomi te gazetares Aurora Sulce tek News24 Per ti dhene pergjigje pyetjeve ne lidhje me e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Radovani E shenjta dhe profania ne vepren e Lin Delise - Panorama

e Enjte 18 Shtator 20141153 am p classwp-caption-text Piktori Lin DeliabrbrQe nga imazhi i lakuriqte i Marcella Bella-s te nudoja e ndonje te dashure syte e shkathet te zonjes Bi
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Biblioteka Kombetare ekspozon sekretet kulturore te katolikeve - Panorama

e Merkure 17 Shtator 20141224 pm p classwp-caption-text Nga ceremonia e hapjes se ekspozites Katolicizem dhe kulturebrbrKatolicizem dhe kulture gjurmet nga antikuaret deri me sot
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ditari i Kroit Emri i agjentit ne Byro qe e zbuloi oficeri i Sigurimit Vladimir Mece - Panorama

e Enjte 11 Shtator 20141227 pm p classwp-caption-text ENVER HOXHA NE NJE NGA MBLEDHJET E BYROSE POLITIKEbrbrDitari i Haxhi Kroit Raporti sekret per Enverin ne dhjetor 1984brbrBes
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Detajet e meshes se shenjte mbi 110 mije ndjekes - Panorama

e Premte 12 Shtator 20141216 pm p classwp-caption-text Projekti i skenes ku Papa Francesku do te mbaje meshenbrbrU prezantua kalendari i aktiviteteve per nder te Papes brbrZv min
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Emri i agjentit ne Byro qe e zbuloi oficeri i Sigurimit Vladimir Mece - Panorama

e Enjte 11 Shtator 20141227 pm p classwp-caption-text ENVER HOXHA NE NJE NGA MBLEDHJET E BYROSE POLITIKEbrbrDitari i Haxhi Kroit Raporti sekret per Enverin ne dhjetor 1984brbrBes
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ekspozita Durres art - Vizion Plus

brbrKeto jane disa prej punimeve te artisteve te huaj Durres Art eshte ekspozita e artit figurativ hapur ne galerine e arteve pamore ne qytetin e Durresit 76 artiste piktore e skulptore nga te gjitha
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ndal krimit mjedisor - Panorama

e Merkure 3 Shtator 20141229 pm BESNIK BAKIUbrbrĀ  eshtjet mjedisore jane bere prej kohesh tema te trajtimeve ne bisedat e debatet qytetare te iniciativave me rezonance te gjere
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Tragjedi ne galeri vdesin 2 minatore - Panorama

e Merkure 20 Gusht 20141258 pm p classwp-caption-text Viktima Xhemal SelabrbrTragjedi ne minieren e Martaneshit Dy minatore gjeten vdekjen dje rreth ores 0930 kur nje masiv gures
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Vdesin dy minatore ne minieren e Martaneshit Nishani Te rritet siguria - News of Albania

Martanesh 19 gusht 2014 NOAal- Dy minatore kane humbur jeten ne minieren e Fushe Lopes ne Martaneshbr br Mesohet se dy minatoret nga Komsia e Burrelit ishin duke punuar brenda njeres prej galerive t
- Shtuar 3 muaj mė parė


»ene imazhe te manipuluara ne Galerine e Arteve - Panorama

e Enjte 7 Gusht 20141749 pm p classwp-caption-text Artan Shabani Adrian ene dhe Suzana Varvarica dje ne konference per shtypbrbrAsgje ne te vertete nuk eshte ashtu sic duket Imaz
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Proteste kunder firmes turke - Vizion Plus

brbrPunonjesit e hidrocentralit ne Qafe Molle te Mirdites nuk ndalen ne protestat e tyre ndaj firmes ndertuese Pasditen e se martes ata jane mbledhur serish para zyrave te kompanise turke ne Rreshen d
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Vdekja e 3 punėtorėve nė HEC, Inspektoriati i Punės: Angazhim pėr tė zbardhur ngjarjen - Ora News

Vdekja e 3 punėtorėve gjatė ndėrtimit tė njė HEC-i mbi lumin Fan ka sjellė edhe reagimin ė Inspektoriatit Shtetėror tė Punės. Duke shprehur keqardhje pėr kėtė ngjarje tė rėndė, inspektoriati garant
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Art 3D kur pikturat dalin nga letra - News of Albania

Transmetuar me 25072014 - 1650 Nje ilustrues holandez ka kombinuar pikturat dhe fotografine per te krijuar imazhe mbreselenese ne 3D 32 vjecari Ramon Bruin ka
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 495 ->495 0 total_found -> total_found 1 495 ->495 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 galerine ->galerine 0 docs[0] -> docs[0] 1 495 ->495 0 hits[0] -> hits[0] 1 649 ->649

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos