Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Ghedini"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Milano, hapet proēesi Rubygate, ish-kryeministri Berlusconi nuk merr pjesė - Ora News

Sot u hap nė Milano proēesi “Rubygate” nė Gjykatėn e Apelit, ku ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, akuzohet pėr prostitucion dhe abuzim tė pushtetit, nė mungesė tė ish-shefit
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Berlusconi pezullimi nga postet lihet ne fuqi - Top Channel

Gjykata më e lartë e Apelit në Itali ka lënë në fuqi vendimin për pezullimin 2-vjeçar nga postet publike të dhënë për ish-kryeministrin Si
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Itali, letër me plumba për avokatët e Berluskonit - BalkanWeb

ITALI - Një letër kërcënimi me plumba ndaj avokatëve të Berluskonit, Nikolo Ghedini dhe Piero Longo, është zbuluar nga sektori i kontrollit të postave n&eu
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Berlusconi serish telashe me drejtesine - Top Channel

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është përfshirë sërish në telashe me drejtësinë, pak pasi u shpall fajtor për evazion fiskal në nj
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Berlusconi, sërish telashe me drejtësinë - IndeksiOnline

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është përfshirë sërish në telashe me drejtësinë, pak pasi u shpall fajtor për evazion fiskal n&
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Dy vjet ndalim postesh publike pėr Berluskonin - Gazeta Shqip

Vendimi Avokati deklaroi se do tė kėrkojė anulimin e kėtij vendimi
- Shtuar 1 vit mė parė


»Berluskoni dėnohet me burg, nukdo ta kryejė pėr shkak tė moshės - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Burg dhe rigjykim pėr postet E fejuara e Berluskonit luan me qenin Akuzat dhe seriali i gjyqeve ndaj ish-kryeministrit italian ROME- Gjykata e Kasacionit k
- Shtuar 1 vit mė parė


»Minorenia Rubi, vendimi pėrBerluskonin mė 24 qershor - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO ITALI - Avokati mbrojtės i Silvio Berluskonit ka kėrkuar nė gjykatėn e Milanos se ish-kryeministri duhet shfajėsuar. Nė mbylljen e argumenteve pėrfundimtar
- Shtuar 1 vit mė parė


»Avokati i Berlusconit: Kavalieri nuk provokon krizë politike edhe nëse dënohet - BalkanWeb

ROMË - Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi nuk do të provokojë një krizë politike edhe nëse dënohet nga gjykata, muajin e ardhshëm, për skandalin "
- Shtuar 1 vit mė parė


»Emir Abeshi, virtuozi i violinės qėe la Shqipėrinė nė moshėn 10-vjeē - Shqiptarja.com

TIRANE - Violinistin shqiptar Emir Abeshi po e presin nė prill dhe maj koncerte tė mėdha nė Itali. “Pranvera italiane do tė dehet nga violina e njė virtuozi”, thotė gjithė gjallėri dhe das
- Shtuar 2 vite mė parė


»Shqiptari nė garė pėr ‘Queen Elisabeth Competition’ - Gazeta Express

Violinisti shqiptar, Emir Abeshi, ėshtė njėri prej 12 finalistėve nė “Queen Elisabeth Competition”, qė konsiderohet ndėr konkurset mė tė rėndėsishme tė botės sė muzikės klasike qė mbahen nė
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rexha-Hoxholli, recital nė TOB - Shekulli


- Shtuar 3 vite mė parė


»Skadim afatesh, mbyllet procesi 5-vjeēar kundėr Berlusconit - Gazeta Express

Pas pesė vitesh proces mbi tė ashtuquajturėn akuzė pėr korruptimin e avokatit anglez Mills, ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ėshtė liruar sot nga akuzat pėr dhėnie ryshfeti pėr dėshmi false,
- Shtuar 3 vite mė parė
»Spala ne skenen e zemres - Shekulli

Ish-violina e pare e Teatrit te Operes Suela Piciri kthehet ne skenen ku punoi per nje dekade. Nje rrefim i cilter per largimin fillimin e jetes profesionale ne Itali per muziken jeten dashurine
- Shtuar 4 vite mė parė


»Info/ Kult - Gazeta Standard

Klasike te frymezuar te Moby Dick Ne daten 21 janar ora 1900 Orkestra Simfonike e Radiotelevizionit Shqiptar do te jap nje koncert ne Teatrin e Operes d
- Shtuar 4 vite mė parė


»Gjykata Supreme rrėzon ligjin pėr imunitetin e Berluskonit - Gazeta Shqip

Gjykata Supreme ka marrė dje vendimin e hedhjes poshtė tė ligjit qė i jepte Kryeministrit tė Italisė dhe disa drejtuesve tė lartė tė pushtetit tė drejtėn qė tė mos hetoheshin pėr asnjė lloj ēėshtjeje
- Shtuar 6 vite mė parė


»Bethoven pėrshėndet nė shqip - Ballkan

Autori i Lajmit: red.Ishte paralajmėruar qė prej dy javėsh dhe jo mė kot… Koncerti qė u zhvillua nė sallėn e madhe tė Akademisė sė Arteve ėshtė njė ngjarje jo e zakontė nė llojin e vet, pėr dirigj
- Shtuar 6 vite mė parė


»Kthehet Eddi de Nadai, dirigjon Bethoveenin - Shekulli

Koncerti i sotėm i orės 19.00 nė sallėn e madhe tė Akademisė sė Arteve ka dy jave qė ėshtė paralajmėruar si njė ngjarje jo e zakontė nė llojin e vet, pėr dirigjentin dhe pėr instrumentistėt qė ekze
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 26 ->26 0 total_found -> total_found 1 26 ->26 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 ghedini ->ghedini 0 docs[0] -> docs[0] 1 26 ->26 0 hits[0] -> hits[0] 1 27 ->27

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos