Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gjeologjike Tropoj"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Koha e minierės dhe koha jonė - Tirana Observer

Nga inxh. Besnik Fecanji New York City
- Shtuar 1 vit mė parė


»Gjuhėt ndėrtojnė ura, urat heqin barrierat, Zeller: Rinia tė angazhohet - Gazeta Idea

Intervistė me zotin Hans Zeller, profesor dhe drejtues
- Shtuar 1 vit mė parė


»Bashkėbisedim i Kryeministrit Berisha me qytetarė tė Urės Vajgurore   - Keshilli i Ministrave

Së pari, ju përshëndes përzem&eum
- Shtuar 1 vit mė parė


»Intervistė me Doktorin e Shkencave Gjeologjike, zotin Isa Haklaj - Gazeta 55

25-03-2013 / Gazeta 55 Studimet aplikative të gjeologjisë t’i paraprijnë riformatimit të ekonomisë shqiptareZoti Isa, ju jeni inxhinier gjeolog m
- Shtuar 2 vite mė parė»Kukės, ringjallet interesi pėr nėntokėn - Gazeta Shqip

Industria nxjerrėse dhe ajo pėrpunuese e mineraleve nė Kukės, e braktisur pas viteve ‘90, po rizgjohet nga ndėrtimi i autostradės Durrės-Kukės-Morin. Muajt e fundit ėshtė rritur numri i kompanive vend
- Shtuar 5 vite mė parė


»Interpoli; Ekstradohen dy shtetas tė dėnuar pėr vrasje - Gazeta Standard

Nga Zyra Qendrore Kombėtare Interpol Tirana ėshtė bėrė i mundur ekstradimi i dy shtetasve shqiptarė, tė shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar pėr vrasje. Nga Frankfurt-Gjermani, me datėn 08.09.2009,
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ekstradohen nga Gjermania e Belgjika dy vrasėsit - Panorama

 TIRANE - Dy persona tė shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar pėr vrasje dhe tė arrestuar nė Gjermani e Belgjikė pėr llogari tė drejtėsisė shqiptarė u ekstraduar dje nė Tiranė. Nga Frankfurti i
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ekstradohet vlonjati, vrau biznesmenin para tre vitesh - Gazeta Shqip

Dy persona tė dėnuar janė ekstraduar ditėn e djeshme nga Interpol-Tirana, pasi janė dėnuar nga drejtėsia shqiptare me 18 dhe 25 vjet burg. Shaban Kokaj ėshtė sjellė me pranga nga Belgjika, ku ishte ar
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ekstradohen dy të kërkuar për vrasje - Gazeta Start

Nė Frankfurt tė Gjermanisė, mė datėn 08.09.2009, nga Interpol Tirana u krye ekstradimi drejt Shqipėrisė i shtetasit shqiptar Joni Lamaj, 28-vjeē nga Tepelena. Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Vlorė, me njė
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ekstradohen nga Gjermania e Belgjika, akuzohen pėr vrasje - BalkanWeb

- Dy shtetas shqitarė tė tė shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar pėr vrasje, dhe tė arrestuar nė Gjermani e Belgjikė pet llogari tė drejtėsisė shqiptarė janė ekstraduar nė Tiranė. TIRANE Ng
- Shtuar 6 vite mė parė


»Centrali bėrthamor, pse nuk duhet ndėrtuar nė Shqipėri - Albania

(Vendos referendumi popullor i banorėve tė qyteteve Shkodėr e Lezhė) Nga Gėzim Shima* U bėnė disa dekada e nė mėnyrė tė veēantė pas aksidentit dhe plasjes sė reaktorit atomik tė Ēerno
- Shtuar 6 vite mė parė


»Pushon bora, komunat ende tė bllokuara - Panorama

 Reshjet e dėborės u ndėrprenė ditėn e djeshme, por komunat e thella vazhdojnė tė jenė tė izoluara. Rrugėt rurale nuk lidhin dot qendrat e tyre me qytetet, ndėrsa ato nacionale kalohen ve
- Shtuar 6 vite mė parė


»“M’i bashkoni pesė fėmijėt jetimė” - Metropol

19/05/2005  Letra Kėrkoj nga ju qė tė bėni tė pamundurėn qė tė m’i bashkoni dhe tė m’i tėrhiqni fėmijėt nė institucionin tuaj tė integrimit, pėr kėto arsye: Fėmijėt e mi, tė shpėrnda
- Shtuar 6 vite mė parė


»Banorėt, jetesė nga mbledhja e kromit - Panorama

KUKES - Mbledhja, grumbullimi dhe mė pas shitja e mineralit tė kromit nė rajonin e Kukėsit, Hasit e Tropojės ėshtė kthyer nė njė mjet fitimi dhe burim jetese pėr kėto zona. Banorėt rrezik
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 15 ->15 0 total_found -> total_found 1 15 ->15 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gjeologjike ->gjeologjike 0 docs[0] -> docs[0] 1 728 ->728 0 hits[0] -> hits[0] 1 981 ->981 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 tropoj ->tropoj 0 docs[1] -> docs[1] 1 4334 ->4334 0 hits[1] -> hits[1] 1 7991 ->7991

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos