Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gjykime"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Qosja adhuronte Enverin dhe akuzon Kadarene si stalinist - Panorama

e Marte 7 Tetor 20141346 pm p classwp-caption-text Rexhep QosjabrbrMbi botimin e ditarit te akademikut kosovarbrbrVdekja me vjen prej syve te tille doli ne Paris me nderhyrjen e K
- Shtuar 2 javė mė parė


»Pse hidhen poshte kandidatet si Alaudin Malaj - Panorama

e Merkure 8 Tetor 20141201 pm NDRIIM KULLAbrbrĀ  Perpara disa muajsh Presidenti i Republikes se Shqiperise zoti Nishani dekretoi si kandidat per anetar te Gjykates se Larte te Shq
- Shtuar 2 javė mė parė


»Si kaluam nga mjerimi komunist ne ekonomine e lire - Panorama

e Marte 23 Shtator 20141324 pm p classwp-caption-text Kopertina e librit Transformimi i madhbrbrMbi librin Transformimi i madh me autor Adrian CivicinbrbrDokumente e shifra mbi tr
- Shtuar 4 javė mė parė


»Qosja në '82: Kadare me dhunti krijuese, por viktimë intelektuale - BalkanWeb

Është botuar nga "Toena" vëllimi i katërt i ditarit të akademikut Rexhep Qosja, "Dëshmitar në kohë historike". Në të përfshihen vitet 1982-1983 d
- Shtuar 4 javė mė parė


»Publikohen "të fshehtat" e Qoses - IndeksiOnline

Për nder të ditëlindjes së 78 , të Akademikut Rexhep Qosja, është bërë promovimi i 4 pjesëve nga ditari i tij. Ky vëllim flet për 50
- Shtuar 4 javė mė parė


»Nazim Bllaca me aktakuzë të re, jo për vrasje - IndeksiOnline

Nazim Bllaca do të paraqitet përsëri para Gjykatës, kësaj radhe në Gjykatën Themelore në Ferizaj, këtë herë me një aktakuzë t&e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Lirimi i Fullanit nga Burgu Rama Nuk jam kryeprokuror e as kryegjykates - News of Albania

Transmetuar me 16092014 - 1303 Lajme te lidhuraFOTOĀ Ā VIDEO -Ā Vjedhja ne BSH Arvizu Po politizohetĀ -Ā Brace Turp e faqja e zeze kjo nuk eshte dre
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Skandali nė BSH, Rama: Unė s’jam as prokuror e as gjykatės, reforma nė drejtėsi e plotė - BalkanWeb

TIRANE- Kryeministri Edi Rama, nėpėrmjet njė postimi nė rrjetin social “Facebook”, i ėshtė pėrgjigjur ndjekėsve tė tij qė me sa duket kanė lėshuar akuza ndaj tij pas lirimit tė Guvernatori
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Lirimi i Fullanit, Rama: Dufi ndaj meje? Nuk jam as prokuror as gjykatės - BalkanWeb

TIRANE- Kryeministri Edi Rama, nėpėrmjet njė postimi nė rrjetin social “Facebook”, i ėshtė pėrgjigjur ndjekėsve tė tij qė me sa duket kanė lėshuar akuza ndaj tij pas lirimit tė Guvernatori
- Shtuar 1 muaj mė parė»Aktakuzë e re ndaj Nazim Bllacës - IndeksiOnline

Nazim Bllaca i vetëshpallur agjent i ShIK-ut është dashur që sot të paraqitet para gjykatës në Shtërpcë për t’u përballur me nj&eum
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Nuk eshte i cmendur eshte antishqiptar - Panorama

e Hene 8 Shtator 20141220 pm AGRON GJEKMARKAJbrbrĀ  Pak dite me pare te gazeta Mapo lexova intervisten e Maks Velos dhe ne momentin e pare nuk u besova syve thashe me vete prit m
- Shtuar 1 muaj mė parė


»BSH,Golemi: S’dal para Kuvendits’ma lejon ligji,refuzoj gjyqin publik - Shqiptarja.com

Inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë Elivar Golemi përmes një deklarate për mediat ka sqaruar arsyet e ftesës së Komisionit Ekonomisë
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Reagon Inspektorja e BSH, Golemi : Dėshmia ime nė komision, pa asnjė bazė ligjore - BalkanWeb

Inspektorja e Pėrgjithshme e Bankės sė Shqipėrisė, Elivar Golemi ka paraqitur njė shkresė kryetarin e Komisionit tė Ekonomisė Erion Brace, e cila pėrcakton detyrat e Inspektorit tė BSH. Gjatė njė dekl
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Një replikë e detyruar me Pëllumb Xhufin - BalkanWeb

Gjatë javëve të fundit kam mësuar një fjalë të re. E pranoj se gjuha shqipe nuk është pika ime e fortë. Si gazetar për disa vite, si shkrues arti
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ca të nënës e ca të njerkës - BalkanWeb

Mund të shani sa të doni shenjtorin, mjafton të mos prekni kultin e individit të Kryepiskopit Anastas. Ky është mësimi antiortodoks  që na jep hierark
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Terroristet e Boko Haram shpallin Kalifatin islamik - Panorama

e Marte 26 Gusht 20141237 pm p classwp-caption-text Shekau lideri i Boko Haram ne GwozabrbrThemelohet nje tjeter Shtet Islamik Lideri i grupit te armatosur 8220Boko Haram8221 Abu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Jo me kaq inat ju lutem - Panorama

e Merkure 27 Gusht 20141207 pm HAMDI JUPEbrbrĀ  Ne ditet e fundit te gushtit nuk ishte e thene qe shqiptaret te shijonin deri ne fund pushime te qeta Qetesine e tyre e prishen pi
- Shtuar 2 muaj mė parė


»ā€‹Ivanoviq i zhgënjyer që s’e kanë vizituar politikanë e zyrtarë shqiptarë - IndeksiOnline

EULEX-it i duhet një “peshk i madh” nga serbët për ekuilibër etnik në arrestime dhe në gjykime edhe pas raport të Dic Marttyt dhe paralajmë
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Basha takim me krerėt e rinj tė PD: Kemi nisur rrugėn e fitores - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i PD-sė, Lulzim Basha zhvilloi njė takim me drejtuesit e rinj tė PD-sė nė rrethe, nė pėrfundim tė procesit zgjedhor brenda Partisė Demokratike. “Konkurrimi ishte me dinj
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 880 ->880 0 total_found -> total_found 1 880 ->880 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gjykime ->gjykime 0 docs[0] -> docs[0] 1 880 ->880 0 hits[0] -> hits[0] 1 991 ->991

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos