Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Hekuran Pobrati"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ja 50 spiunët më të famshëm shqiptarë - IndeksiOnline

Më poshtë janë emrat e spiunëve shqiptarë më të famshëm në histori. Ata kanë punuar për Sigurimin, për CIA-n, pë
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Sako: Si u realizua filmi artistikpër radiolojën “Liqeni i Vajkalit” - Shqiptarja.com

TIRANE- Vitet ’60 shënojnë fillimin e filmave të parë artistikë shqiptarë në Kinostudion “Shqipëria e re”. Filmi “Tana” njihet zyr
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Mark Dodani: Në verën e '52-it u futëm në grupin diversionist të Zenel Shehut - BalkanWeb

(Vijon nga numri i kaluar) Gazeta vazhdon me botimin e intervistës së rrallë të njërit prej eksponentëve kryesorë të Sigurimit komunist, 86- vjeçar
- Shtuar 3 vite mė parė


»Dodani: 12 prill 1950, Pal Melyshi u breshërua nga ushtarët e Kadri Hazbiut - BalkanWeb

Vijon nga numri i djeshemZoti Dodani. Do të doja, në intervistën e numrit të sotëm, të ndaleshim në atë ç'ka ndodhur me mikun tuaj të ngusht&e
- Shtuar 3 vite mė parė»Agjentėt mė tė famshėm shqiptarė nė shėrbimet sekrete - Albania

Gazeta sjell emrat mė tė njohur tė botės sė shėrbimeve sekrete. Marrėdhėniet e tyre me shėrbimet homologe, si CIA, MI6 dhe KGB-ja Duke filluar qė nga numri i sotėm, nė gazetėn Albania do tė g
- Shtuar 6 vite mė parė


»Trafik heroine, 5 arreste nė Shijak - Panorama

 FATOS MAHMUTAJPesė persona, tė akuzuar pėr trafik ndėrkombėtar narkotikėsh, kanė rėnė nė prangat e policisė mbrėmė nė Shijak. Ka qenė njė operacion i organizuar nga Policia e
- Shtuar 7 vite mė parė


»Lista prej 323 emrash e persekutorėve komunistė - Tema

Nė mars tė vitit 1993, gazeta “Ringjallja”, organi i Shoqatės sė ish- tė Pėrndjekurve Politikė dhe tė dėnuarve politikė, botoi njė listė me 185 emra, tė cilėt i akuzon se kanė ushtruar terror, dhunė d
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 8 ->8 0 total_found -> total_found 1 8 ->8 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 hekuran ->hekuran 0 docs[0] -> docs[0] 1 1808 ->1808 0 hits[0] -> hits[0] 1 3034 ->3034 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 pobrati ->pobrati 0 docs[1] -> docs[1] 1 28 ->28 0 hits[1] -> hits[1] 1 43 ->43

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos