Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Homazhe"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Homazhe pėr Oscar de la Renta, stilisti i zonjave tė para - Kosova Live 360

Republika Dominikane, vendlindja e stilistit qė vdiq tė hėnėn, Oscar de la Renta, ka shpallur tė mėrkurėn ditė zie nė kujtim tė stilistit legjendar. 82 vjeēari ka
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Fier, festohet 70 vjetori i ēlirimitbashkohen deputetėt e PD dhe PS - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO FIER - Fieri ka kremtuar sot 70 vjetorin e ēlirimit tė tij nga pushtuesit nazifashist gjatė
- Shtuar 2 javė mė parė»Homazhe nė Ditėn e Kujtesės - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Edi Rama mori pjesė sot nė ceremoninė e Ditės sė Kujtesės zhvilluar pranė memorialit tė ushtarėve britanikė. Kryeministri
- Shtuar 4 javė mė parė


»Kryeministri zhvillon homazhe nė nderim tė deputetit Sokol Olldashi - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Edi Rama, i shoqėruar nga bashkėshortja e tij Znj. Linda Rama, zhvilluan sot nė mesditė homazhe nė nderim tė deputetit dhe politi
- Shtuar 4 javė mė parė


»Homazhe pėr 21 janarin 2011, Rama: Pėr njė drejtėsi qė bėn drejtėsi. - Keshilli i Ministrave

Fjala e Kryeministrit Edi Rama, nė homazhet pėr viktimat e 21 Janarit:
- Shtuar 4 javė mė parė


»U prehsh nė paqe Yll i shuar - Keshilli i Ministrave

Fjala e Kryeministrit Edi Rama, nė homazhet e zhvilluara pėr nder tė Vaēe Zelės: Ėshtė shuar gjithēka, brenda gjithku
- Shtuar 4 javė mė parė


»Mirėnjohje pėrjetė tė rėnėve pėr atdheun - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot homazhe, nė nderim tė tė rėnėve tė atdheut, nė njė ceremoni nderimi nė varrezėn "Dėshmorėt e Kombit".
- Shtuar 4 javė mė parė


»Percillet Besa Imami aktorja e 90 karaktereve - Panorama

e Marte 23 Shtator 20140735 am p classwp-caption-text Besa Imami ne nje nga rolet e interpretuara ne teaterbrbrMiq kolege e politikane homazhe per nder te artistesbrbrRoza Anagnos
- Shtuar 1 muaj mė parė
»Shuhet nė moshėn 86-vjeēare "Donika e Skėnderbeut", homazhe nė Teatrin Kombėtar - BalkanWeb

TIRANE-Ka ndėrruar jetė dje nė orėt e vona tė pasdites, "Artist ja e Merituar", Besa Imami. Ajo prej kohėsh vuante nga njė sėmundje e rėndė. Drejtori i Teatrit Kombėtar, Hervin Ēuli, konfirmoi mbrėmė
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Basha: Vepra e Imamit, gur themelipër teatrin dhe kinematografinë - Shqiptarja.com

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar veprën e Besa Imamit, gur themeli për teatrin dhe kinematografinë shqiptare. Ndërsa ka bërë homazhe n
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rama Biseda me kryeprokurorin per hetimet ne Banke - Panorama

e Premte 19 Shtator 20141127 am p classwp-caption-text Kryeministr Rama dhe ish-guvernatori FullanibrbrKryeministri Rama tha dje se Prokuroria ka bere punen e saj me arrestimin e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»I jepet lamtumira e fundit gazetarit Kiço Fotiadhi - BalkanWeb

Gazetarit të njohur Kiço Fotiadhi, që u nda nga jeta pasditen e djeshme në moshën 74 vjeçare, iu dha sot lamtumira e fundit nga të afërm, miq e kolegë.
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Feste me portretet e Enverit ne Peze Rama anulon viziten - Panorama

e Merkure 17 Shtator 20141138 am p classwp-caption-text Perfaqesues te Qeverise dje ne PezebrbrKryeministri Rama ka braktisur festimet e sivjetme te 72-vjetorit te Konferences se
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ndërron jetë spikeri i parë i lajmeve ​në Shqipëri, gazetari Kiço Fotiadhi - Shqiptarja.com

TIRANË - Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare gazetari i njohur shqiptar Kiço Fotiadhi i cili më 13 mars të vitit 1963, ka dhënë em
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ndahet nga jeta në moshën 74- vjeçare Kiço Fotiadhi, spikeri i parë i lajmeve në RTSH - BalkanWeb

TIRANË-Ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare spikeri i parë i lajmeve në Televizionin Shtetëror Kiço Fotiadhi. Ai ndërroi jetë në s
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ndahet nga jeta spikeri i parė nė historinė e ekranit shqiptar, Kiēo Fotiadhi - Ora News

Tiranė – Kiēo Fotiadhi, spikeri i parė i lajmeve nė Televizionin Publik ka ndėrruar jetė nė moshėn 74 vjeēare. Ai ndėrroi jetė nė banesėn e tij, pasi mesohet se vuante prej k
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Meta nis nga Berati festimet per 70-vjetorin e clirimit Duhet tolerance - Panorama

e Diele 14 Shtator 20141156 am p classwp-caption-text Meta ne BeratSSSAbrASSKryetari i Kuvendit Ilir Meta nisi dje zyrtarisht nga Berati festimet per 70-vjetorin e clirimit te ve
- Shtuar 1 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 3322 ->3322 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 homazhe ->homazhe 0 docs[0] -> docs[0] 1 3322 ->3322 0 hits[0] -> hits[0] 1 5300 ->5300

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos