Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Induksioni"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»MJERIMI I IDEOLOGJISĖ - Gazeta Shqip

ARLIND QORI Kundėrreplikat bėhen interesante kur kundėrreplikuesi nuk merret me argumentet, por me vetė replikuesin. Shtypi ėshtė plot me furor polemicus, por rėndė
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Mjerimi i ideologjise - Top Channel

Arlind Qori - Kundërreplikat bëhen interesante kur kundërreplikuesi nuk merret me argumentet, por me vetë replikuesin. Shtypi është plot me furor polemi
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Mbi mitet ekonomike dhe idetë e reja - BalkanWeb

Qëllimi parësor i këtij shkrimi është përmbysja e miteve ekonomike në Shqipëri, si edhe qarkullimi i ideve të ndryshme. Dua të ofroj një horizont
- Shtuar 6 muaj mė parė


»ldquoShqiprdquo Aktualiteti politik - Top Channel

Aktualiteti politik i kësaj të hëne nuk është fakti që ish-Prokurorja e Përgjithshme është pa punë, por që qindra mijëra shqiptarë jan&
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Pėrdhunohet 17-vjeēarja tetraplegjike, mjekėt: Ėshtė 4 muaj shtatzėnė - BalkanWeb

FIER-Prokuroria e Fierit nis hetimet lidhur me abuzimin e njė tė miture tetraplegjike nga fshati Siqecė i Mallakastrės. Rasti tragjik ku viktimė e dhunės seksuale ka mbetur njė vajzė 17-vjeēare, me af
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Nevoja e njė debati mbi shkollimin privat dhe jo vetėm - Tirana Observer

Nga Lavdosh AHMETAJ*   Eksperienca pedagogjike, por edhe administrative nė institucionet e arsimit jo publik, me ka bindur se njė debat i gjere mbi organi
- Shtuar 1 vit mė parė»Ēarja e shekullit qė nuk ka pėrfunduar - Tema


- Shtuar 3 vite mė parė»Temat nga ku do tė merren pyetjet pėr 17 provimet me zgjedhje - Metropol

20/06/2011   Matura 2011, kapitujt dhe temat mė tė rėndėsishme qė maturantėt duhet tė pėrvetėsojnė Pėr tė mos rrezikuar tė drejtėn e konkurrimit pėr pranimet nė shkollat e larta publ
- Shtuar 4 vite mė parė


»Matura/ Sa pyetje do te kete cdo kapitull ne lendet natyrore - Gazeta Standard

Standard publikon numrin e pyetjeve per cdo kapitull ne Fizike Kimi dhe Biologji Nder lendet me zgjedhje te Matures Shteterore me shume hapesire kane tri lendet e shk
- Shtuar 4 vite mė parė


»Programi i matures - Metropol

02/02/2011   Programi pėr Fiziken Lista e koncepteve (76 tema) Zhvendosja, Shpejtėsia. Nxitimi. Lėvizje njėtrajtėsisht e ndryshueshme. Rėnia e lirė. Nxitimi i rėnies sė li
- Shtuar 4 vite mė parė


»Fjala e Kryeministrit Berisha nė seancėn e sotme parlamentare   - Keshilli i Ministrave

Kryeministrit Berisha në fjalën e tij gjatë mocionit me debat të kërkuar nga opozita lidhur e ç&e
- Shtuar 4 vite mė parė


»Matura, sa pyetje do tė ketė ēdo kapitull nė lėndėt natyrore - Gazeta Standard

Standard publikon numrin e pyetjeve pėr ēdo kapitull nė Fizikė, Kimi dhe Biologji Ndr lndt me zgjedhje t Maturs Shtetrore, m shum hapsir kan tri lndt
- Shtuar 5 vite mė parė


»Nė mes tė dėshirės dhe mendimit... - Albania

Duhet tė zgjedhim lirisht mes dashurisė dhe respektit pėr njerėzit. Dashuria e tyre ėshtė gjithnjė me interes, edhe pse nė mėnyra tė ndryshme. Mbi tė gjitha, do ta duam dikė nė masėn me tė ci
- Shtuar 6 vite mė parė


»Matura shteterore , te gjitha programet orientuese dhe formularet A1, Aiz - Gazeta Standard

FORMULARI A1-Z PĖR REGJISTRIMIN E KANDIDATĖVE NĖ PROVIMET ME ZGJEDHJE TĖ MATURĖS SHTETĖRORE 2009 1. DAR ose ZA: __________________
- Shtuar 6 vite mė parė


»"Fanar ndriēues", apo... - Shekulli

Shqipėria si "Fanar ndriçues" Menduam se me pėrmbysjen e sistemit monist, hoqėm dorė nga pėrrallat politike apo propaganda komuniste e njė Shqipėrie "Qendėr bote", "Fanar ndriçues", fit
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 17 ->17 0 total_found -> total_found 1 17 ->17 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 induksioni ->induksioni 0 docs[0] -> docs[0] 1 17 ->17 0 hits[0] -> hits[0] 1 19 ->19

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos