Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Instituti Meteorologjik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Të premten bora "niset" për Kosovë? - IndeksiOnline

 Instituti Meteorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se prej ditës së enjte do të ndryshojnë temperaturat në Kosovë. Prej të enjtes nëp&eu
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Parashikmi i motit - IndeksiOnline

Instituti Meteorologjik i Kosovës, për nesër parashikon të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat gjatë dit&
- Shtuar 4 muaj mė parė


»"Fllad" në fundjavë - IndeksiOnline

Instituti Hidro Meteorologjik i Kosovës për nesër parasheh mot kryesisht me diell dhe vranësira të pakta. Temperaturat më të ulëta do të lëviz
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Sao Paulo: Nxehti më i madh në 70 vitet e fundit - IndeksiOnline

Banorët e kryeqendrës afariste braziliane, Sao Paulo, po djersiten nga temperaturat rekord, pasi janari është goditur nga një valë e të nxehtit që s&rsq
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Evropa “pushtohet” nga i nxehtiafrikan, temperaturat shėnojnė 40 °C - Shqiptarja.com

Pjesa mė e madhe e Evropės perėndimore po pėrballet me temperaturat mė tė larta tė vitit, tė cilat kanė arritur deri nė 40 gradė Celsius nė disa qytete. Kryeqyetet europiane, tė cilat janė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Tiranë, mblidhet AdriaRadNet për menaxhimin e integruar të Adriatikut - Shqiptarja.com

TIRANË - Është zhvilluar sot takimi ndërkombëtar i projektit AdriaRadNet, ku morën pjesë përfaqësuesit e emergjencave dhe mbrojtjes civile të tre shte
- Shtuar 1 vit mė parė


»Tiranë, mblidhet AdriaRadNet për menaxhimin e integruar të Adriatikut - Shqiptarja.com

TIRANË - Është zhvilluar sot takimi ndërkombëtar i projektit AdriaRadNet, ku morën pjesë përfaqësuesit e emergjencave dhe mbrojtjes civile të tre shte
- Shtuar 1 vit mė parė


»Ngrin Kosova -23 grade celcius - Top Channel

I ftohti i madh që ka kapluar Kosovën ka “ngrirë” gjithçka. Temperaturat po shënojnë –23 gradë celsius, rrugët janë vështirës
- Shtuar 3 vite mė parė


»Mot i lig veshtireson jeten ne Kosove - Zėri i Amerikės

Kosova po perballet me nje mot te lig te shoqeruar me te reshura te shumta te bores dhe temperatura te uleta. Tashme nje numer i konsiderueshem i komunave kane shpallur gjendjen e jashtezakonshme n
- Shtuar 3 vite mė parė»Indi 39 te vdekur nga moti i acarte - Top Channel

Numri i vdekjeve për shkak të motit të ftohtë në veri të Indisë është rritur në 39, bëjnë të ditur mediat loakle. Shumica e vdekjeve ja
- Shtuar 3 vite mė parė


»Hapësira ajrore evropiane në rrezik! - Gazeta Start

Xhufka e vullkanit “Grimsvotn” ka ndėrprerė tashmė fluturimet mbi Greonlandė dhe ėshtė drejtuar mbi Skoci, ku pritet nė ndikojė nė fluturime mė vonė gjatė ditės sė sotme. Autoritetet britanike
- Shtuar 4 vite mė parė


»Tėrmet nė Japoni, 2 tė vdekur nga lėkundjet e reja - Ora News

Dy të vdekur dhe rreth 100 të tjerë të plagosur është bilanci i tërmetit të një ditë më parë në Japoni. Me një magnitudë 7
- Shtuar 4 vite mė parė


»Japonia tërheq alarmin për cunami - BalkanWeb

TOKIO-Instituti Meteorologjik i Tokios ka tërhequr alarmin për cunami, 90 minuta pasi një tërmet i ri ka goditur vendin. Tërmeti me magnitudë 7.4 ka tronditur
- Shtuar 4 vite mė parė


»Japonia tėrheq alarmin pėr cunami - Ora News

Instituti Meteorologjik i Tokios ka tërhequr alarmin për cuanmi, 90 minuta pasi një tërmet i ri ka goditur vendin. Tërmeti me magnitudë 7.4 ka tronditur bregun
- Shtuar 4 vite mė parė


»Pakistani tronditet nga një tërmet 6.1 ballë - Gazeta Start

Lajmi bėhet i ditur nga Instituti Meteorologjik i Pakistanit, i cili saktėsoi se nė tėrmeti me qendėr nė malet Hindikush tronditi edhe kryeqytetin Islamabad, qytetin e Ravalpindit, Peşaverit, Man
- Shtuar 4 vite mė parė


»Pakistani tronditet nga njė tėrmet 6.1 ballė - Ora News

Një tërmet me fuqi 6.1 ballë të shkallës Rihter ka tronditur Pakistanin mëngjesin e sotëm.   Lajmi bëhet i ditur nga Instituti Meteorolog
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shkodra “pushtohet” nga ujėrat e lumenjve dhe tė liqenit, mijėra banorė evakuohen - Albania

Artan CENA SHKODĖR - Pėrmbytjet kanė pushtuar Shkodrėn. Mėngjesin e djeshėm, uji i liqenit, i lumenjve dhe i dalė nga shkarkimi i digave tė hidrocentraleve ka hyrė nė qytet duke sjellė pė
- Shtuar 4 vite mė parė


»Shkodra pushtohet nga ujerat e lumenjve dhe te liqenit mijera banore evakuohen - Albania

Artan CENA SHKODER - Permbytjet kane pushtuar Shkodren. Mengjesin e djeshem uji i liqenit i lumenjve dhe i dale nga shkarkimi i digave te hidrocentraleve ka hyre ne qytet duke sjelle perm
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ngrohja globale, shkencėtarėt mundohen tė zbulojnė planetin - Klan TV

Shkrirja e shpejt e akujve n malet Jotnhajmn n Jug t Norvegjis u ka dhn mundsi arkeologve t zbuloj nj numr artefaktesh, disa prej t cilave datojn 1 mij vjet m par. Nj lajm i mir pr arkeologt, por jo p
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 42 ->42 0 total_found -> total_found 1 42 ->42 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 instituti ->instituti 0 docs[0] -> docs[0] 1 12331 ->12331 0 hits[0] -> hits[0] 1 16446 ->16446 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 meteorologjik ->meteorologjik 0 docs[1] -> docs[1] 1 504 ->504 0 hits[1] -> hits[1] 1 593 ->593

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos