Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Inxhinieri Gjeologjike"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ditari i Skraparit Theodhosi e Kellezi pakt ne gjyq per pushkatim Ta mbyllim - Panorama

e Premte 10 Tetor 20141315 pm p classwp-caption-text Nuredin Skrapari duke folur per PanoramabrbrFlet Nuredin Skrapari inxhinieri i 8220grupit sabotator te naftes8221 Ā brbrKico N
- Shtuar 3 javė mė parė


»Universitetet, MAS do 12 mijë kuota më pak se vjet, shpërndarja për çdo degë - BalkanWeb

TIRANE - Reduktohen me 12 mijë, kuotat e pranimit në universitetet publike në krahasim me vitin e shkuar. Ministria e Arsimit dhe Sportit ka propozuar rreth 19 mijë kuota për
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Reforma në arsimin e lartë, jo vetëm në modelin financiar - BalkanWeb

Me fillimin e këtij viti, shtypi dhe televizioni i kushtuan dhe po i kushtojnë një vëmendje të vazhdueshme nevojës për reforma në arsimin universitar. Në f
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Tė burgosurit politikė, aksionerė nė miniera? - Gazeta Shqip

Ard KolaMinistri i Ekonomisė, Haxhinasto, i premton shoqatės asete nė minierat e Spaēit dhe Qafė-Barit
- Shtuar 3 vite mė parė»Pikct e fituesit te fundit me formularin A3 ne baze te degeve. - Gazeta Standard

UNIVERSITETI I TIRANEumlS 4919.70 Histori 001 4917.80 Gjeografi 002 5066.90 Gjuhe - Letersi 003 5192.60 Biologji 005 4462.40 Fizike 008 4983.50
- Shtuar 3 vite mė parė


»Transferimi i studimeve, MASH nxjerr ndarjen e 500 kuotave - Gazeta Mapo

Ministria e Arsimit zbardh ndarjen e 500 kuotave pėr transferime studimesh dhe program tė dytė studimi, pėr ciklin e parė me kohė tė plotė nė universitetet publike tė vendit. Shpėrndarja e kuotave
- Shtuar 4 vite mė parė


»Provimi i shtetit, zbardhet lista e specialiteteve qė do testohen - Gazeta Mapo

Zbardhet lista e specialiteteve, nėnspecialiteteve apo specialiteteve plotėsuese pėr profesionet e rregulluara, profesionistėt e tė cilave do tė futen nė provimin e shtetit pėr t’u licencuar. Nė mb
- Shtuar 4 vite mė parė
»ISE pėrcakton kriteret e Doktoratės - Gazeta Mapo

SHKRUAN: Jonida Tashi 07-04-2011 13:51Instituti i Studimeve Europiane pėrcakton kriteret qė duhet tė pėrmbushin kandidatėt tė cilėt kėrkojnė tė ndjekin studimet e Doktoratės, pranė ISE. Sipas kus
- Shtuar 4 vite mė parė


»Kritere tė veēanta pranimi pėr disa degė - Metropol

07/04/2011  Pranimet nė universitete, kuotat dhe tarifat e shkollimit pėr tė gjitha programet e Universitetit Politeknik Krahas notave kaluese nė 4 provimet e maturės, konkurs tek a
- Shtuar 4 vite mė parė


»Pa shtepi ne meshire te Zotit - Shekulli

MIRDIT/ Shkarjet e dheut per shkak te reshjeve qe vazhdojne prej ditesh kane perfshire edhe banesat e shume familjeve Pervec premtimit per disa cadra familjet e demtuara nuk kane asnje mund
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ndarja e kuotave per pranimet ne master shkencor - Metropol

08/10/2010Institucionet publike te arsimit te larte do ti percaktojne vete kriteret e pranimit te aplikanteve Rrethet numer te kufizuar pranimesh kritere perzgjedhese per universitetet e krye
- Shtuar 5 vite mė parė


»Shqepet asfalti, komuna ndėshkon firmėn ndėrtuese - Gazeta Shqip

Sarandė Pėr herė tė parė njė kryetar komune penalizon firmat e ndėrtimit pėr cilėsi tė keqe nė ndėrtimin e rrugėve. Kėshtu ka ndodhur nė Komunėn e Dhivrit, nė nėnprefekturėn e Sarandės, ku kreu i
- Shtuar 5 vite mė parė


»Rruga e Arbrit, shkurtohet tuneli - Alsat

Shkurtimi i tunelit 3.5 kilometra nė rrugėn e Arbėrit krijon mundėsinė qė kjo vepėr tė ndėrtohet mė shpejt dhe me kosto mė tė ulta. Projektuesi i rrugės inxhinieri Faruk Kaba thotė se po punohet qė tu
- Shtuar 5 vite mė parė


»Rruga e Arbėrit, shkurtohet tuneli ulet kostoja - Gazeta Sot

Shkurtimi i tunelit 3.5 kilometra nė rrugėn e Arbėrit krijon mundėsinė qė kjo vepėr tė ndėrtohet mė shpejt dhe me kosto mė tė ulta. Projektuesi i rrugės inxhinieri Faruk Kaba thotė se po punohet qė tu
- Shtuar 5 vite mė parė


»Propozimet, Politekniku nxjerr kuotat dhe tarifat pėr vitin e ri akademik - Albania

Jonida Tashi Universiteti Politeknik i Tiranės propozon tė pranojė 1515 studentė tė rinj gjatė vitit akademik 2010-2011. Sipas shpėrndarjes sė kuotės totale tė pranimit, 1430 kuota d
- Shtuar 5 vite mė parė


»Politekniku, 1.500 studente te rinj - Koha Jonë

Luljeta Ndoka Rritet numri i kuotave te propozuara per deget e fakulteteve te Universitetit Politeknik ne Tirane. Sipas rektorit te ketij universiteti, Jorgaq Kacani, sivjet eshte parashikuar nje rri
- Shtuar 5 vite mė parė


»Njė “Gėrdec” pa viktima!Nga Mero BazeDy herė radhazi, pėrpara se tė ndodhte tragjedia e Gėrdecit, kam shkruar pėrciptas rreth historisė sė dyshimtė qė zhvillohej aty nga bashkėpunimi i ministrit tė Mbrojtjes me djalin e kryeministrit. Hera e parė ish - Tema

Nėse dėshironi tė lexoni edicionin online tė gazetės nė PDF klikoni kėtu. Njė “Gėrdec” pa viktima!Nga Mero BazeDy herė radhazi, pėrpara se tė ndodhte tragjedia e Gėrdecit, kam
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 48 ->48 0 total_found -> total_found 1 48 ->48 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 inxhinieri ->inxhinieri 0 docs[0] -> docs[0] 1 1764 ->1764 0 hits[0] -> hits[0] 1 3508 ->3508 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 gjeologjike ->gjeologjike 0 docs[1] -> docs[1] 1 728 ->728 0 hits[1] -> hits[1] 1 981 ->981

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos