Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Inxhinieri Mjedisi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Universitetet, MAS do 12 mijë kuota më pak se vjet, shpërndarja për çdo degë - BalkanWeb

TIRANE - Reduktohen me 12 mijë, kuotat e pranimit në universitetet publike në krahasim me vitin e shkuar. Ministria e Arsimit dhe Sportit ka propozuar rreth 19 mijë kuota për
- Shtuar 4 muaj mė parė»Fanatizmi patriotik ne Boteror dhe lojtaret qe kane dy pasaporta - Top Channel

Mustafa Nano - Po e filloj me një info. Në Botërorin e Brazilit, që është duke u zhvilluar, janë gjithë-gjithë 218 lojtarë që kanë dy pasapo
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Reforma në arsimin e lartë, jo vetëm në modelin financiar - BalkanWeb

Me fillimin e këtij viti, shtypi dhe televizioni i kushtuan dhe po i kushtojnë një vëmendje të vazhdueshme nevojës për reforma në arsimin universitar. Në f
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Universiteti "Zoja e Këshillit të Mirë"pikë referencë për mjekët e rinj - Shqiptarja.com

TIRANE- Dhjetë vjet pasi hapi dyert për të pritur studentët e parë në Mjekësi, Universiteti Katolik “Zoja e Këshillit të Mirë” ia ka arrit
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Universiteti "Zonja e Këshillit të Mirë"pikë referencë për mjekët e rinj - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO/ VD TIRANE- Dhjetë vjet pasi hapi dyert për të pritur studentët e parë në Mjekësi,
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Universiteti "Zoja e Kėshillit tė Mirė"pikė reference pėr mjekėt e rinj - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD FOTO TIRANE- Dhjetė vjet pasi hapi dyert pėr tė pritur studentėt e parė nė Mjekėsi, Universiteti Katolik “Zoja e
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Bashkėpunim me Firencen, 2 degėtė reja tek ‘Zoja e Kėshillit tė Mirė’ - Shqiptarja.com

TIRANE- Dy programe tė reja studimi pėr “Arkitekturė dhe Inxhinieri Ndėrtimi”, si dhe “Inxhinieri Mjedisi”, janė prezantuar sot nė Universitetin Katolik “Zoja e Kėshillit
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Tragjedi nė miniera, vdesin pesė kushėrinj dhe dy minatorė - Gazeta Shqip

Viktimat - Grupet e kėrkimit nė minierėn e Beragozhdės nė Dardhas kanė mundur qė tė nxjerrin vetėm trupat e dy prej viktimave, ndėrsa vazhdon puna pėr nxjerrjen e tre tė tjerėve
- Shtuar 12 muaj mė parė»Shtėpia e Kadaresė, Qeveria jep 60 milionė lekė pėr rikonstruksionin - BalkanWeb

Njė ndėr vendimet e fundit tė qeverisė nė ikje, ka qenė njė VKM, pėrmes tė cilit jepen 60 milionė lekė tė vjetra pėr shtėpinė e Ismail Kadaresė. Banesa e shkrimtarit tė njohur nė Gjirokastėr, duket se
- Shtuar 1 vit mė parė


»Konstandin Leka, një libër mekujtime për Radio Tiranën - Shqiptarja.com

TIRANE - Libri “Një jetë në shtjelljet e krijimtarisë” i Kostandin Lekës ka sjellë përmes kujtimeve aktivitetin e tij krijues, i cili gjatë periudh&
- Shtuar 1 vit mė parė


»1 Maji, hapen mbi 800 vende pune nė Tiranė, ja si tė aplikoni - Tirana Observer

Bashkia lanēon portalin e punėsimit. Lista me 76 profesionet ku mund tė kėrkoni punė
- Shtuar 1 vit mė parė»Historia ime me Sigurimin e Shtetit - BalkanWeb

Kandidati i dorëhequr për kreun e shtetit rrëfen jetën e tij: Takimi me operativin e Sigurimit kur isha 17 vjeç në ‘81, refuzimi për të bashkëpunua
- Shtuar 3 vite mė parė»Universiteti i Berati, promovim i vlerave intelektuale qė gėzon qyteti antik - Metropol

05/03/2012  Njė godinė moderne nė harmoni me lashtėsinė, flet presidenti Astrit Veliaj BERAT - Qė prej tre vjetėsh nė qytetin e lashtėsisė sė Beratit vijon tė hedhė shtat njė godinė
- Shtuar 3 vite mė parė


»Doktoraturat, ja si do shpėrndahen kuotat - Panorama

Zbardhen 1367 kuotat e pranimi pėr studimet e doktoraturės nė universitetet publike pėr vitin akademik 2011-2012. Gazeta boton tė plotė numrin e vendeve pėr tė gjitha degėt. Vendimi ėshtė marrė pak
- Shtuar 3 vite mė parė


»Transferimi i studimeve, MASH nxjerr ndarjen e 500 kuotave - Gazeta Mapo

Ministria e Arsimit zbardh ndarjen e 500 kuotave pėr transferime studimesh dhe program tė dytė studimi, pėr ciklin e parė me kohė tė plotė nė universitetet publike tė vendit. Shpėrndarja e kuotave
- Shtuar 4 vite mė parė


»Provimi i shtetit, zbardhet lista e specialiteteve qė do testohen - Gazeta Mapo

Zbardhet lista e specialiteteve, nėnspecialiteteve apo specialiteteve plotėsuese pėr profesionet e rregulluara, profesionistėt e tė cilave do tė futen nė provimin e shtetit pėr t’u licencuar. Nė mb
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 84 ->84 0 total_found -> total_found 1 84 ->84 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 inxhinieri ->inxhinieri 0 docs[0] -> docs[0] 1 1769 ->1769 0 hits[0] -> hits[0] 1 3513 ->3513 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 mjedisi ->mjedisi 0 docs[1] -> docs[1] 1 3748 ->3748 0 hits[1] -> hits[1] 1 4435 ->4435

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos