Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Jozefi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Paganizmi dhe marrëdhëniet ndërfetare në epos - BalkanWeb

Eposi i kreshnikëve, për të cilin ballkanasit zihen prej shekujsh për autorësinë, është i cilësuar nga shumë studiues si një kryevepër me vl
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Gjakmarrja u "vjedh" librat 3 fëmijëve të familjes Mhilli - BalkanWeb

SHKODER-Gjovana Mhilli, dje nuk ka mundur të ulet në bankat e shkollës si gjithë moshatarët e saj. Ëndrra e 6-vjeçares mbahet peng nga gjakësit e babait t&eum
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Boshatiset kisha grabiten nga kasaforta 38 mln leke - Panorama

e Marte 2 Shtator 20141117 am p classwp-caption-text Kisha Shen Jozefi ne Fushe-ArrezbrbrGrabitet ne menyre misterioze Kisha e Fushe-Arrezit Mengjesin e se henes dy kujdestaret e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Grabiten 22 mije euro nga kasaforta e fondacionit te bamiresise - Shekulli

brbr22 mije euro jane grabitur nga kasaforta e nje fondacioni bamiresie ne Fushe-Arrezbrbr brbrNgjarja ka ndodhur oret e para te mengjesit te sotem ne fondacionin e bamiresise Shen Jozefi fondacion k
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Fushë Arrëz, vidhet kasaforta e fondacionit bamirës - BalkanWeb

FUSHË ARRËZ-Persona ende të pa identifikuar kanë vjedhur kasafortën e një fondacioni bamirës në Fushë Arrëz. Burime nga vendi i ngjarjes bëjn&eum
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Të jetosh përgjithmonë - BalkanWeb

Ndërkohë që kujtohen të vdekurit, vazhdojmë të kultivojmë obsesionin tonë për vdekjen. Kemi arritur të zgjasim moshën mesatare por ëndë
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Stalini, brenda në mendjen e një monstre - BalkanWeb

Sa i përket terrorit dhe ligësisë absolute, Jozef Stalini ishte i paarritshëm.Stalini fitoi admirimin e disa demokratëve perëndimorë në fundin e
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Europa nuk ėshtė e plotė pa Shqipėrinė - Tirana Observer

Nga prof. dr. Lush Susaj
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Rrėzimi i pėrmendores sė Enverit, Rama e Berisha, debate nė Kuvend - Gazeta Shqip

Kryeministri: Ngjarja e 21 janarit tė hetohet nga njė prokuror i huaj Rama - Nexhmija thoshte se kur vdiq Enver
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Gėzuar Lindjen e Krishtit, sotfesta pėr besimtarėt e krishterė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Nė Shqipėri ku e festojnė tė gjithė FOTO/ VD/Mesha e krishtlindjeve Nishani uron. Ngatėrron Krishtlindjen me Pashkėt TIRANE
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Festohen Krishtlindjet, mbahen Meshat, mesazhe paqeje e dashurie - BalkanWeb

TIRANE - Besimtarėt e krishterė, ata ortodoksė dhe katolikė kremtojnė nė tė gjithė botėn, Krishtlindjet. Besimtaret katolike nisėn festėn natėn e ndėrrimit tė 24 dhjetorit, duke marrė pjes
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Festohen Krishtlindjet, mesazhe paqeje e dashurie nga Feja e Politika - BalkanWeb

TIRANE - Besimtarėt e krishterė, ata ortodoksė dhe katolikė kremtojnė nė tė gjithė botėn, Krishtlindjet. Besimtaret katolike nisėn festėn natėn e ndėrrimit tė 24 dhjetorit, duke marrė pjes
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Festohen Krishtlindjet, mesazhe paqeje e dashurie nga feja e politika - BalkanWeb

TIRANE - Besimtarėt e krishterė, ata ortodoksė dhe katolikė kremtojnė nė tė gjithė botėn Krishtlindjet. Besimtarėt katolikė nisėn festėn natėn e ndėrrimit tė 24 dhjetorit, duke marrė pjesė
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Festohen Krishtlindjet, mesazhe paqeje nga feja e politika - BalkanWeb

TIRANE - Besimtarėt e krishterė, ata ortodoksė dhe katolikė kremtojnė nė tė gjithė botėn Krishtlindjet. Besimtarėt shqiptare nisėn festėn natėn e ndėrrimit tė 24 dhjetorit, duke marrė pjes
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Festohen Krishtlindjet, mesazhe paqeje dhe dashurie nga feja e politika - BalkanWeb

TIRANE - Besimtarėt e krishterė, ata ortodoksė dhe katolikė kremtojnė nė tė gjithė botėn Krishtlindjet. Besimtarėt shqiptare nisėn festėn natėn e ndėrrimit tė 24 dhjetorit, duke marrė pjes
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Për Elisën, Brisejdën dhe më tej… - BalkanWeb

Nëse kontestimi për emrin e Brisejda Shehajt dhe Elisa Spiropalit do të reduktohej në argumentet kundërshtuese të Jozefi na Topallit, atëherë gjithçka do
- Shtuar 1 vit mė parė


»Përjetë me Sali Berishën? - BalkanWeb

Ky qëndrim jo i ri i nënkryetares së Partisë Demokratike Jozefi na Topalli, i postuar dje në profi lin e saj në “Facebook”, shpreh, mbase jo në mëny
- Shtuar 1 vit mė parė


»Papa Franēesku nuncėve apostolikė: tė jeni barinj, tė lidhur gjithnjė fort me Zotin - Gazeta 55

22-06-2013 / Gazeta 55 “Ta doni Kishën e vendin, ku jeni të thirrur të shërbeni, duke u flijuar, duke u shkëputur nga vetvetja e duke u lidhur gjithnjë
- Shtuar 1 vit mė parė


»Airport/ Bamir Topi: PseBerisha po lė fillikat Topallin - Shqiptarja.com

TIRANE - Bamir Topi, kreu i Frymės sė Re Demokratike, ish president i Republikės nė studion e A1 Report atakoi disa nga funksionarėt e Partisė Demokratike, ndėrsa u shpreh i sigurt pėr njė rezultat su
- Shtuar 1 vit mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 98 ->98 0 total_found -> total_found 1 98 ->98 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 jozefi ->jozefi 0 docs[0] -> docs[0] 1 98 ->98 0 hits[0] -> hits[0] 1 143 ->143

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos