Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Jugosllavis Federale"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Nikolla Shainoviq i bashkohet të dënuarve ballkanas - IndeksiOnline

Nikolla Shainoviq, ish-zëvendës Kryeministër i Jugosllavisë i dënuar për krime lufte në Kosovës, do të jetë krimineli i katërt i luft&eum
- Shtuar 4 javė mė parė


»Hoffmann për “A1 Report”: Vizitae Ramës në Beograd, historike - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Vizita e kryeministrit Rama në Beograd në fund të tetorit është pa
- Shtuar 1 muaj mė parė»Vdes në moshën 93-vjecare Dobrica Qosiç, ideologu i nacionalizimit serb - BalkanWeb

SERBI- Dobrica Qosiç, njëri prej shkrimtarëve më të njohur serb, president i dikurshëm i RF të Jugosllavisë, anëtar i Akademisë serbe të shkenc
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Në Beograd kujtohet përvjetori i vdekjes së Titos - BalkanWeb

BEOGRAD- Sot janë bërë 34 vjet nga vdekja e presidentit të ish-Republikës Socialiste Federale të Jugosllavisë, Josip Broz Tito. Qindra njerëz kanë bër
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Kroacia dorėzon ish-shefin e shėrbimit tė fshehtė - Gazeta Shqip

Atė e akuzojnė si pjesėmarrės nė vrasjen e disidentit kroat, Stjepan urekovi, nė vitet ’80 nė Gjermani
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Kroacia dorëzon ish-shefin e shërbimit të fshehtë - IndeksiOnline

 Gjermania akuzon ish-bashkëpunëtorët e shërbimit të fshehtë se kanë bashkëpunuar në vrasjen më 1983 të disidentit kroat dhe ish-men
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Tundimi i Jaltės - Tema


- Shtuar 7 muaj mė parė


»Krimea nuk ėshtė Kosova - Tema


- Shtuar 8 muaj mė parė


»Eurofilėt dhe Euroskeptikėt e Ballkanit - Shekulli

Muhamer Pajaziti/Pedagog, Prishtinė  Ėndrra dhe realiteti evropian janė dilema qė vazhdojnė tė mbajnė peng ballkanasit. Ėndrra evropiane u pranua me tė madhe qė pas luftėrave
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Austria do të aplikojë për kodin telefonik të Kosovës - IndeksiOnline

Nga mesi i këtij viti Republika e Kosovës do të ketë kodin e saj telefonik. Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri, në një intervistë për RTK-n&eu
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Argumenta legalė nė mbėshtetje tė Deklaratės sė Pavarėsisė - Tirana Observer

 Nga Ilir Kalemaj Vijon nga numri i kaluar Kosova pas vendimit tė GJND-sė nė rrugėtimin e njohjes ndėrk
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Kosova pas vendimit tė GJND-sė nė rrugėtimin e njohjes ndėrkombėtare - Tirana Observer

Nga Ilir Kalemaj Rasti i Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Rruga e Kosovës drejtPavarësisë - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Shpallja e pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008, ishte kurorëzimi i një rrug&e
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Udhëkryqet e Serbisë - BalkanWeb

Një vend-udhëkryq është një mundësi fati e po aq ndoshta edhe për sfida. Serbia është një vend i tillë. Nëse udhëkryqet gjeografi ke e
- Shtuar 9 muaj mė parė


»A janė propozuar Ashton-Thaēi-Daēiq pėr ēmimin Nobel pėr Paqe?! - Gazeta 55

01-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASSSot në Oslo do të konfimrohet nëse kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ai serb Ivica Daçiq dhe Përfaqësuesja p&eum
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Detajet e krimeve për të cilat dyshohet Ivanoviq - IndeksiOnline

I dyshuar për krime lufte e pas saj, Oliver Ivanoviq mund të dënohet nga 10 vjet deri në burgim të përjetshëm. Në fletarrestimin ndaj politikanit serb,
- Shtuar 9 muaj mė parė»Donika: UDB-ja e Maqedonisë e spiunoi Jusuf Gërvallën - IndeksiOnline

Maqedonia ka luajtur rol të rëndësishëm në survejimin e veprimtarisë së babit. Me siguri kanë qenë të frikësuar nga aktiviteti i tij, sep
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Der Spiegel për vrasjen e JusufGërvallës: Dukej si ekzekutim - Shqiptarja.com

32 vjet pas vrasjes së tre veprimtarëve të çështjes kombëtare Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka në Untergrupenbah të Gjermanisë, vazhdon t&eu
- Shtuar 10 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 205 ->205 0 total_found -> total_found 1 205 ->205 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 jugosllavis ->jugosllavis 0 docs[0] -> docs[0] 1 3754 ->3754 0 hits[0] -> hits[0] 1 5569 ->5569 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 federale ->federale 0 docs[1] -> docs[1] 1 6048 ->6048 0 hits[1] -> hits[1] 1 8475 ->8475

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos