Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Katovica Shqiptare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Njė “Ditar” i qytetit tim… ndalet nė nr. 735 - Gazeta 55

28-01-2014 / Nga Prof. As. Dr. Astrit Bishqemi SSSAASS- Shënime për gazetarin Tomor Jolldashi, organin “Elbasani” dhe publicistikën elbasanase ndër vite -
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Shtet ligjor pėr vete dhe bonusi BE - Tema


- Shtuar 10 muaj mė parė


»Karnavalet e “Katowice-s” në Shqipëri - BalkanWeb

Kemi më se tri javë që po dëgjojmë kakaritje mediesh “Katovica, Katovica”. Sinjalin e dha fillimisht një politikan vendës, nëpërmjet dekla
- Shtuar 12 muaj mė parė


»"Personi i ngarkuar për aplikimin e 'Katovicës' sot është biznesmen" - BalkanWeb

 Marko Dajti, kryetari i Partisë së Punës së Shqipërisë e Riorganizuar, tregon në një intervistë për "Gazeta Shqiptare" se dokumenti i publikuar
- Shtuar 12 muaj mė parė


»HISTORI FIKTIVE - Gazeta Shqip

ELIDOR MĖHILLI* Lajmi se nė Shqipėri qenka zbuluar njė fjalim sekret i Ramiz Alisė, qė vėrtetoka parimet e tė ashtuquajturės marrėveshje tė Katovicės, do tė duhej tė kishte
- Shtuar 1 vit mė parė


»Muharrem Xhafa Ramiz Alia nuk beri mbledhje pet Katovicen por e zbatoi - Panorama

e Hene 21 Tetor 20130937 am p classwp-caption-textMUHARREM XHAFA DUKE FOLUR PER PANORAMApMuharrem Xhafa ish-shefi i Propagandes ne KQ te PPSH interviste per 8220Panorama8221 Nuk
- Shtuar 1 vit mė parė


»Guro Zeneli: S’ka Katovicė tė Ramizit. Serveti, njė mosmirėnjohės i lajthitur - BalkanWeb

TIRANE-Njė nga njerėzit qė i ka qėndruar pranė ish- Presidentit Ramiz Alia, Guro Zeneli, mohoi ekzistencėn e njė dokumenti me emrin “Katovica”, publikuar pak ditė mė parė nga Profesor Serv
- Shtuar 1 vit mė parė


»LSI-PS drejt shkrirjes, Berisha mori stafetėn e Katovicės - Tirana Observer

PS dhe LSI do tė shkojnė drejt shkrirjes. Kėshtu shprehet Servet Pėllumbi. Nė njė intervistė nė emisionin “Debati nė Channel one” . Pėllumbi pohoi se kjo kėrkesė ėshtė dhe e elektoratit
- Shtuar 1 vit mė parė


»“Shkrirje PS-LSI, Meta kryeminister mandatin tjeter” Intervistoi: Roland Qafoku - Koha Jonë

Zoti Pellumbi ju ishit i pari politikan qe ne 21 shkurt te ketij viti parashikuat dhe deklaruar ne emisionin tim qe LSI do shkeputej nga PD dhe do bente koalicion me PS. Ishit i informuar apo ishte rr
- Shtuar 1 vit mė parė


»Servet Pëllumbi zbardh dokumentin e Byrosë në ‘89 - IndeksiOnline

Profesori i PS: PS e LSI të shkrihen në një parti. Pëllumbi zbardh dokumentin: Alia zbatoi “Katovicën. “Ramiz Alisë i kanë ardhur mate
- Shtuar 1 vit mė parė


»Servet Pëllumbi: Ramiz Alia e zbatoi 'Katovicën', emëroi Nanon e Berishën - BalkanWeb

Ish-kryetari i Kuvendit, i njohur ndryshe si Profesori i socialistëve, parashikon një bashkim të PS-së dhe LSI-së. Në një bisedë në studion e emisionit "De
- Shtuar 1 vit mė parė


»Guri i rėndė nė kandarin e historisė - Tema


- Shtuar 1 vit mė parė


»Librat e një ambasadori - BalkanWeb

Të paktën deri vonë, për të hyrë në shërbimin diplomatik, në konkurs duhet të kishe lexuar dy libra. Njëri ishte “Diplomacia”, botim
- Shtuar 2 vite mė parė


»Zgjedhja e Presidentit sipas karakteristikave shqiptare - BalkanWeb

Të lexosh njërën nga esetë kontemporane të Montefiores: “Revolucionet janë vendore” nën titullin “Terrorizmi nën kamera” do të thot
- Shtuar 3 vite mė parė


»Reforma zgjedhore apo vazhdimi i Katovicës - BalkanWeb

Të gjithëve na kujtohet Katovica, mbledhja e famshme e liderit të bllokut komunist Gorbaçov me të gjithë politikanët e lindjes ku ai këshillonte se një R
- Shtuar 3 vite mė parė


»Fajėsi - Gazeta Standard

Nė vitet ’90, kur sistemi totalitar u lėkund rėndė dhe pashmangshmėria pėr tė rėnė ishte e sigurt, nė instinktin e politikės sė vendit dhe asaj qė po vinte, u kujtua njė shtresė e njerėzve, tė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Fytyra e shėmtuar e zgjedhjeve! Nė PD mungon pasqyra! Nė PS mungon memoria! - Gazeta Sot

Nga Alban GURI  Turbullimit iu gjet shtrati. Rropatjes iu gjet motivi. Keqpėrdorimit tė shtetit dhe mosfunksjonimit tė votės i doli diagnoza. N? PD mungon pasqyra. Ky ?sht? problemi m? i madh ak
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ish tė burgosurit politikė, tė zhgėnjyer nga qeveria dhe politika - Gazeta Sot

Dita e rrėzimit tė simboleve tė komunizmit pas 18 vitesh  i gjen tė pėrndjekurit mė tė persekutuar se kurrėIsh tė pėrndjekurit vazhdojnė tė ngelen edhe nė ditėt e sotme shtresa mė e viktimizuar
- Shtuar 6 vite mė parė


»Platformės antipronar tė politikanėve shqiptarė shpejt do t’i vijė fundi - Tema

Nga Rrapo Hajredin Danushi, Kryetar i shoqatės kombėtare tė tė shpronėsuarve “Pronėsi me Drejtėsi” Nė kėto 18 vjet qė quhet tranzicion qeveritė e ardhura nė pushtet kanė mashtruar elektoratin dhe i
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 23 ->23 0 total_found -> total_found 1 23 ->23 0 time -> time 1 0.008 ->0.008 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 katovica ->katovica 0 docs[0] -> docs[0] 1 43 ->43 0 hits[0] -> hits[0] 1 80 ->80 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shqiptare ->shqiptare 0 docs[1] -> docs[1] 1 191680 ->191680 0 hits[1] -> hits[1] 1 381843 ->381843

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos