Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kivit"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Dieta e flokėve: Ushqimet pėr tė pasur flokė tė shėndetshėm, tė fortė dhe me shkėlqim - Gazeta Shqip

Mishi i pulės, peshku dhe drithėrat janė disa nga ushqimet mė tė rėndėsishme pėr ti mbajtur flokėt tuaj tė shėndetshėm dhe tė shndritshėm. Ushqimet janė thelbėsore pėr shėndetin e lėkurės s
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Permiresoni humorin hani dy kokrra nga ky frut ne dite - News of Albania

Transmetuar me 16072014 - 1125 Ngrenia e dy kokrrave kivi ne dite lejon qe te permiresohet humori dhe te fitohen me shume energji Gjithcka ne saje te vitamine
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Vlerat ushqyese te levoreve te frutave - Shekulli

SSSAbrASS brbrHulumtuesit kane zbuluar se acidi i cili e mban levoren e molles te shkelqyer na jep me shume vlera per shendet se sa vete brendesia e molles - duke filluar nga forcimi i muskujve deri
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Këto fruta duhet t’ikonsumoni çdo ditë - Shqiptarja.com

Gjithë ne do të kishim dëshirë që të shmangnim dhimbjet sa më të mirë, mundësisht po iu ofruar fare spitaleve apo farmacive për ilaçe q&eu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»11 ushqimet që zbardhin dhëmbët - BalkanWeb

Më poshtë ju kemi listuar 11 ushqime që me konsumimin e tyre dhëmbët tuaj mund të bëhen më të pastër. Selinoja Selino mbron dhëm
- Shtuar 8 muaj mė parė


»11 ushqimet qė zbardhin dhėmbėt - BalkanWeb

Mė poshtė ju kemi listuar 11 ushqime qė me konsumimin e tyre dhėmbėt tuaj mund tė bėhen mė tė pastėr. Selinoja Selino mbron dhėmbėt tuaj nė dy mėnyra, thotė Lana Rozenberg, njė dentiste. P
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Gjiganti rus i naftës paralajmëron shkëputjen e bashkëpunimit me Ukrainën - IndeksiOnline

Kreu i gjigantit shtetëror të gazit në Rusi, Gazprom, ka thënë se kompania e tij nuk mund ti ofroj Ukrainës më gaz pa pagesë, ndërsa ka paralajm&eu
- Shtuar 8 muaj mė parė


»6 lėngje frutash qė i bėjnė mirė trupit - Gazeta Shqip

Nėse dėshironi qė tė keni gjithnjė njė organizėm tė shėndetshėm, duhet tė konsumoni lėngje frutash tė freskėta. Nė artikull do tė njiheni edhe me disa kombinime interesante tė kėtyre tė
- Shtuar 11 muaj mė parė


»6 Kėshilla si tė djegim dhjamin e barkut - Ora News

Dhjami, i cili e ka bėrė Shqipėrinė tė famshme nė disa renditje ndėrkombėtare, ku jemi renditur nė 10 vendet me mė shumė obezė nė botė, dita-ditės po kthehet nė njė armik tė heshtur. Burimi
- Shtuar 1 vit mė parė


»INSTAT: Inflacioni ende nen kontroll, s’e kalon nivelin +2.5% Eglantina Nasi - Koha Jonë

Inflacioni, vazhdon qe te mbetet brenda parametrave te caktuara rreth tij nga institucionet kryesore financiare te vendit, duke mos e kaluar tavanin prej 2.5%. Nje fakt i tille rezulton edhe nga te dh
- Shtuar 1 vit mė parė


»INSTAT: Inflacioni ne kontroll, edhe pse cmimet pak ne rritje Eglantina Nasi - Koha Jonë

Edhe pse cmimet e mallrave te shportes kane pesuar nje rritje te tyre gjate muajit mars te ketij viti per shkak te efekteve sezonale, treguesi i inflacionit rezulton te jete serish ne kontroll. Ne nje
- Shtuar 2 vite mė parė


»Kivi, fruti çudibërësqë mposht moshën - Shqiptarja.com

Kivi, ky frutë i vogël, plot me vlera ushqyese është gjithashtu përplot me vitaminë C (dyfish sasinë e portokallit), ka më shumë fibër se sa mollë
- Shtuar 2 vite mė parė


»Frutat e perimet që u hahet edhe lëvorja - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Shkrimin e plotë e gjeni në gazetën SHQIPTARJA.com, 27 dhjetor 2012 Një pjesë të mirë të frutave dhe perimeve ësh
- Shtuar 2 vite mė parė


»PRIVATIZIMET INSTAT: Cmimet rriten lehte, por inflacioni nen kontroll Eglantina Nasi - Koha Jonë

Megjithese ka shenuar nje rritje te lehte gjate muajit shtator, treguesi i inflacionit rezulton qe te jete ende brenda planifikimeve te bera rreth tij prej eksperteve te ekonomise shqiptare. Nje fakt
- Shtuar 3 vite mė parė»Kumbullat, rrushi dhe pjepri, nxitėsit e oreksit nė gusht - Gazeta Shqip

Gazeta ShqipKėto dy fruta verore lehtėsojnė tretjen e ushqimit, ndėrsa lėngu i tyre ndihmon nė humbjen e pe
- Shtuar 3 vite mė parė


»Çudirat e lëkurës së frutave - BalkanWeb

TIRANË- Ëshëndetin tonë, por vetëm nëse nuk qërohet para ngrënies. Hulumtuesit kanë zbuluar se acidi, i cili e mban lëvoren e mollës të shk&
- Shtuar 3 vite mė parė


»Efektet kuruese të frutave dhe mënyrat e përdorimit të tyre - BalkanWeb

TIRANE-Pas publikimit të vetive kurative dhe mënyrat e efekt shme të përdorimit të 17 frutave, " Gazeta Shqiptare " publikon sot pjesën tjetër të tyre. Janë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Kungulli dhe kivi kundër virozave të stinës - BalkanWeb

ITALI- “Lufta" për t'u mbrojtur nga virozat e stinës fillon që në tavolinat tona, pra që nga ushqimet që ne kon sumojmë. Disa ekspertë të poliklinik&
- Shtuar 3 vite mė parė< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 113 ->113 0 total_found -> total_found 1 113 ->113 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kivit ->kivit 0 docs[0] -> docs[0] 1 113 ->113 0 hits[0] -> hits[0] 1 139 ->139

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos