Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kodi Deontologjik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Hila: Nė serbatorėt e makinave tė Ushtrisė s’ka njė litėr benzinė - BalkanWeb

TIRANE-Zv/ministri i Mbrojtjes, Dritan Hila, e ka pranuar pa hezitim detyrėn qė iu ofrua nga kryeministri Edi Rama dhe ministrja Mimi Kodheli. Ai thotė nė njė intervistė pėr “Gazeta Shqiptare&rd
- Shtuar 1 vit mė parė


»Blinin rroba tek “gabi”gjobiten 74 infermiere - Shqiptarja.com

TIRANE - Blerja e rrobave te gabi ėshtė bėrė njė modė tashmė nė vendin tonė, aq sa shumė persona braktisin edhe vendin e punės pėr tė vrapuar te tregu mė i afėrt. Njė gjė e tillė ndodh edhe para spita
- Shtuar 1 vit mė parė


»Farmacistėt, zbardhet programi pėr provimin - Gazeta Mapo

Ministria e Arsimit ka miratuar programin e provimit tė shtetit pėr farmacistėt Ministria e Arsimit ka miratuar programin e provimit tė shtetit pėr farmacistėt. Kėtė tė fundit, do tė pėrg
- Shtuar 4 vite mė parė


»QKKB padi penale per Arian Jaupllarin - Panorama

Qendra Kombetare e Kontrollit te Barnave depozitoi dje ne prokurori kallezim penal per presidentin e urdhrit te farmacisteve Arjan Jaupllari. Ky qendrim erdhi pas dhjetera ankesave nga farmacistet
- Shtuar 4 vite mė parė


»Farmacistet, nis marrja e krediteve per formimin profesional - Koha Jonë

Sikunder do te ndodhe me stafet mjekesore, edhe farmacistet ne te gjithe vendin duhet te plotesojne kreditit e duhura per ushtrimin e metejshem te profesionit. Keto kredite ata duhet te t'i fitojne pe
- Shtuar 5 vite mė parė


»Ēelen aktivitetet pėr marrjen e krediteve pėr profesionin e farmacistit - Metropol

04/06/2010 Pėr tė mos u penalizuar duhen ndjekur tė paktėn dy prej seminareve Sikundėr do tė ndodhė me stafet mjekėsore, edhe farmacistėt nė tė gjithė vendin duhet tė plotėsojnė kreditit e
- Shtuar 5 vite mė parė


»Projekti, shėrbimet individuale farmaceutike do tė kryhen nė internet - Albania

Jonida Tashi Shėrbimet individuale farmaceutike do tė kryhen sė shpejti nėpėrmjet internetit. Ky ėshtė projekti mė i fundit, “Farmacitė online”, qė ministri pėr Inovacionin dhe Teknologji
- Shtuar 5 vite mė parė


»Infermierėt i kėrkojnė Vasilit kushte pune dhe vlerėsim me kredite - Gazeta Sot

Vasili kritikon infermierėt pėr mungesė etike dhe profesioni Infermierė nga i gjithė vendi janė mbledhur ditėn e djeshme nė konferencėn e dytė tė Urdhrit tė Infermierėve Shqiptarė. Gjatė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Profesionistėt e kujdesjeve - News of Albania

Profesionistėt e kujdesjeve tė cilėt shohin se puna, sakrifica, vetėmohimi dhe pėrkushtimi i tyre, 24 orė nė 24 nė kujdesje dhe roje tė shėndetit tė popullit nuk shkon kot dhe n
- Shtuar 5 vite mė parė


»Infermierėt, mungesė etike me pacientėt, paralajmėrim pėr largim nga puna - Gazeta Standard

13 mijė infermierė do tė njihen nė njė libėr xhepi tė vetėm, me tė gjitha pikat e kuadrit ligjor tė cilat i pėrkasin profesionit tė tyre Nj botim vetm
- Shtuar 5 vite mė parė


»Infermierėt, me dokument themeltar nė xhep, UISH publikon botimin - News of Albania

Tiranė, 9 prill, NOA - Nė kuadrin e zbatimit tė strategjisė 2010 me moton Viti 2010, viti i Infermierisė, Urdhėri i Infermierit tė Shqipėrisė informon se ka arritur tė pėrmbushė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Infermierėt, punė sipas njė protokolli tė njėjėsuar - Gazeta Shqip

Njė libėr xhepi, por qė nė fakt do tė njihet si dokumenti themeltar i kujdesit infermieror, do tė standardizojė detyrat e infermierėve nė tė gjithė vendin. Po ashtu, bashkėshoqėrues i tij do tė jetė e
- Shtuar 5 vite mė parė


»Urdhėri i Infermierit shpall vitin 2010 si “Viti i Infermierisė” - Albania

Urdhri i Infermierėve ka pranuar se infermierėt nuk janė nė nivelin e duhur profesional. Ata e shpjegojnė me faktin se janė shumė pak tė vlerėsuar nga MSH-ja dhe nga vetė drejtoritė e spitaleve, si dh
- Shtuar 5 vite mė parė


»Urdhėri i Infermierit shpall vitin 2010 si Viti i Infermierisė - News of Albania

Tiranė, 22 dhjetor, NOA Gjatė njė mbledhje tė posaēme tė Aktivit tė tij Kombėtar me 100 pėrfaqėsues tė degėve si edhe tė institucioneve kryesore shėndetėsore nė vend, Urdhėri i Infermierit tė Shqipėr
- Shtuar 5 vite mė parė


»NE EMER TE KODIT - Gazeta Shqip

I pari qė themeloi njė kod deontologjik, njė kod profesional, njė betim etik mbikohor, ishte themeluesi i mjekėsisė antike Hipokrati: "Betohem se ē‘pashė dhe ē‘preka, nuk do t‘ia tregoj askujt". Mijėr
- Shtuar 6 vite mė parė


»Rritja e nivelit profesinal dhe kulturor, nė fokus tė aktiviteteve nė muajin e infermierit - Gazeta 55

Rritja e nivelit profesional dhe kulturor, komunikimit, sigurisė dhe saktėsisė nė veprime, do tė jenė nė fokus tė aktiviteve tė organizuara nga Urdhri i Infermierėve
- Shtuar 6 vite mė parė


»Starton Muaji i Infermierit, parashikohen aktivitete dhe konferenca - Gazeta Sot

Urdhri i Infermierit tė Shqipėrisė informon se nė bashkėpunim me Ministrinė e Shėndetėsisė organizon Muajin e Infermierit, nė periudhėn e datave 12 prill 12 maj me moton Tė punojmė sė bashku pėr tė a
- Shtuar 6 vite mė parė


»Urdhri i Farmacistėve: 11 ankesat tona ndaj Ndokės - Gazeta Shqip

Urdhri i Farmacistėve tė Shqipėrisė ėshtė institucion qė funksionon me ligjin 9150 datė 30.10.2003 "Pėr Urdhrin e Farmacistėve nė Republikėn e Shqipėrisė". Funksionimi i kėtij organizmi ka filluar nga
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | Më pas >
0 total -> total 1 18 ->18 0 total_found -> total_found 1 18 ->18 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kodi ->kodi 0 docs[0] -> docs[0] 1 16908 ->16908 0 hits[0] -> hits[0] 1 23483 ->23483 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 deontologjik ->deontologjik 0 docs[1] -> docs[1] 1 63 ->63 0 hits[1] -> hits[1] 1 89 ->89

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos