Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Komandant"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Dashuri ne kohen e koleres naziste - Panorama

e Merkure 1 Tetor 20141118 am brbrMYSLIM PASHA Ā brĀ  1 ZBULES amp REZYME brHulumtuesi historian Romeo Gurakuqi ne njeĀ shkrim te gjate shpalos gjetje dhe interpretime te reja per
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Birucat e torturave vizitoret vijne nga Amerika per muzeun - Panorama

e Hene 29 Shtator 20141353 pm p classwp-caption-text Ambientet e brendshme te Muzeut te KrimevebrbrMuzeu i Krimeve te Komunizmit i emertuar Vendi i deshmise dhe i kujteses ka pak
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Gjenerali Rahim Ademi padit Kroacinë - IndeksiOnline

Gjeneral Rahim Ademi, i cili u shpall i pafajshëm për krime kundër njerëzimit, ka nisur një padi kundër Kroacisë ku kërkon dëmshpërblim p&eum
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Itali, kapet shqiptari me 22 kgmarijuanë në bodrumin e shtëpisë - Shqiptarja.com

ITALI- Guardia di Finanza e provincës së Chietit në Itali ka vënë në pranga një shtetas shqiptar pasi në bodrumin e apartamentit që kish marrë me qera
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Kryeministri Rama pret Komandantin e Forcave Aleate tė NATO-s nė Europė Philip M. Breedlove - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Rama priti sot nė njė takim Gjeneralin e Forcave Ajrore Amerikane Philip M. Breedlove, njėkohėsisht Komandanti i Forcave Aleate t
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Zbulohet drifteri britanik te reja mbi betejen e Otrantos - Panorama

e Premte 26 Shtator 20141315 pm p classwp-caption-text Ne foto Anija e tipit drifter pjesemarrese ne betejen e Otrantos ne Luften ebrPare BoterorebrbrFunddeti po nxjerr deshmite e
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Nga Berati në Gjirokastër - BalkanWeb

Debati diku i shpeshtë e diku i harruar i rishkrimit të historisë, ka fi lluar e vijuar në Shqipëri, sa herë që një shkëndijë e vetme ndizte gjakrat m
- Shtuar 1 javė mė parė


»Edhe nesër protestojnë studentët kundër rektorit Zejnullahu - IndeksiOnline

Grupi i Pavarur i Studentëve ka paralajmëruar protestën për ditën e nesërme, për largimin e rektorit Ramadan Zejnullahu. “Ju njoftojm&
- Shtuar 1 javė mė parė


»NATO: Forcat ruse ende në territorin ukrainas - BalkanWeb

Gjenerali amerikan Philip Breedlove, komandant i forcave aleate, deklaroi sot gjatë një mbledhje të NATO-s në Vilnus se forcat ruse vazhdojnë ende të jenë në Uk
- Shtuar 2 javė mė parė


»Fotot e Enverit Dade Veteranet kujtojne komandantin e tyre - Panorama

e Diele 21 Shtator 20141713 pm p classwp-caption-text Arta DadeSSSAbrASSKryetarja e Komisionit per Politiken e Jashtme ne Parlamentin e Shqiperise Arta Dade thote se veteranet e l
- Shtuar 2 javė mė parė


»Amerika nuk do të nisë luftë tokësore kundër ISIS-it - IndeksiOnline

Presidenti Barack Obama ka premtuar të mërkurën se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të bëjnë luftë tokësore në Irak, duke risigurua
- Shtuar 3 javė mė parė


»Komandant Leka: Me komandant Remin jemi miq, por... - IndeksiOnline

"Me Remin kemi qenė bashkėluftėtarė dhe jemi miq tė mirė, por nuk ėshtė nė karakterin e tij qė tė bėjė presion mbi mua pėr t’ia dhėnė votėn PDK-sė, ka thėnė Nure
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nishani dekoron Arvizun dhepersonelin ushtarak të “Eagle” e ISAF - Shqiptarja.com

TIRANE- Personeli ushtarak i misioneve “Eagle” dhe anëtarët e Forcave Speciale që kanë marrë pjesë në operacionet në Kandahar, Afganistan, në k
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nishani dekoron Arvizun dhepersonelin ushtarak tė 'Eagle' e ISAF - Shqiptarja.com

TIRANE- Personeli ushtarak i misioneve “Eagle” dhe anėtarėt e Forcave Speciale qė kanė marrė pjesė nė operacionet nė Kandahar, Afganistan, nė kuadėr tė ISAF-it; janė vlerėsuar sot nga Pres
- Shtuar 3 javė mė parė


»Mbyllet Seanca në Gjykimin e “Grupit Drenica” (Video) - IndeksiOnline

Artan Qerkini, avokati mbrojtës i Hysni Thaçit gjatë marrjes në pyetje të “Dëshmitarit A” u interesua për vendbanimin e dëshmitarit të
- Shtuar 3 javė mė parė


»Cilët ishin 200 shqiptarët, pushtetarët më të lartë të Turqisë - IndeksiOnline

Speciale/Personalitete të shquara shqiptare të përmendura në historinë e Perandorisë Osmane Kombin shqiptar rrjedhat e historisë e lidhën gjatë
- Shtuar 3 javė mė parė»Atje ku fluturojnë shqiponjat, Shqipëria, pushtime dhe legjenda - BalkanWeb

Shqipëria moderne (“Vendi i Shqiponjave”) nisi të quhet kështu duke filluar nga shekulli XI, së pari nga historianët e Bizantit dhe në vijim, në perë
- Shtuar 3 javė mė parė


»Rishkrimi  (a) politik i historisë - BalkanWeb

Pas heshtjes së gjatë që mbështolli misterin se çfarë po bëhej me grupin e punës që do të hartojë historinë e Shqipërisë, më
- Shtuar 3 javė mė parė


»"Dinastia Bush", nga Jeb tek Prescott, destinacioni është Shtëpia e Bardhë - BalkanWeb

SHBA-Në shtëpinë e Bushëve, pushteti kalohet nga babai, tek i biri. Në një Amerikë politike që tashmë i ngjan një perandorie feudesh, ndërkoh&eum
- Shtuar 3 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 5029 ->5029 0 time -> time 1 0.004 ->0.004 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 komandant ->komandant 0 docs[0] -> docs[0] 1 5029 ->5029 0 hits[0] -> hits[0] 1 7176 ->7176

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos