Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Koralet"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Shkencëtarët, “peshqit janëinteligjente sa shimpazetë”  - Shqiptarja.com

Sipas shkencëtarëve, miku i dytë i zgjuar i njeriut përveç shimpazeve janë peshqit.Sipas një studimi të bërë nga shkencëtarët, pes
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Muzeu i mrekullueshëm iArtit Nënujor - Shqiptarja.com

Në ujërat e ngrohta të bregdetit të Kankunit në Meksikë ndodhet një muzeum i hapur nën ujë me skulptura dhe vepra arti. Sfungjerët shumëngjyr&eum
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ngrohja globale nxjerr eshtrat e ushtareve - Top Channel

Niveli i rritur i detit po trazon eshtrat e ushtarëve të vrarë gjatë Luftës së Dytë Botërore në ishujt Marshall. Gjatë konferencës së OKB-s&
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Sensualitet dhe provokim nga Irina Shayk mes kafshĆ«ve ā€œtĆ« ndyraā€ (FOTO) - News of Albania

Transmetuar më 15.04.2014 - 17:26 DelfinĆ«t, peshqit dhe koralet janĆ« ato qĆ« shihen mĆ« sĆ« shumti nĆ« det, por supermodelja Irina Shayk e ka kapĆ«rcye
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Peshkimi me lėndė plasėse, burg pėr kriminelėt e ujit - Gazeta Shqip

Panariti: Kontroll pėr restorantet qė tregtojnė dateri, pėr kapjen e moluskut shkatėrrohen koralet
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Kur në Durrës shfaqejopera për Skënderbeun - Shqiptarja.com

TIRANE- Opera “Bijtë e Skënderbeut” është një nga ngjarjet kulmore të skenës së teatrit të Durrësit gjatë shekullit të kaluar. A
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Bota nėnujore e Gjirit tė Ksamilitfokusi te mbrojtja e zonave detare - Shqiptarja.com

Bregdeti jugor shqiptar karakterizohet nga habitate tė ndryshme nėnujore dhe pasuri tė mėdha detare, tė cilat kėrcėnohen nga rritja e shpejtė e zhvillimit bregdetar dhe e turizmit. Pėr kėtė ekosistem
- Shtuar 1 vit mė parė


»Zanzibar, sulmohen me acid nėfytyrė dy vullnetare britanike - Shqiptarja.com

ZANZIBAR- Dy gra nga Britania e Madhe janė sulmuar me acid nė fytyrė nė ishullin e Zanzibarit nė bregun lindor tė Tanzanisė. Vajzat e reja, tė moshės 18 vjeē, punonin si vullnetare pėr njė
- Shtuar 1 vit mė parė


»Domenico Morgante, vlerësohetnë Durrës studiuesi italian - Shqiptarja.com

Bashkia e Durrësit ka nderuar këto ditë muzikologun Italian Domenico Morgante me titullin “Mirënjohje e qytetit”, me motivacionin “Për ndihmën e dhë
- Shtuar 1 vit mė parė


»Netet e muzikes klasike ne Durres - ABC News

“Netët e Muzikës Klasike” që po mbahen në Durrës i prezantojnë publikut vlera të rralla të muzikës serioze nga ajo baroke te muzika moderne dhe
- Shtuar 1 vit mė parė»mimi i ikjes se Saliut - Top Channel

Artan Mullaj - Ikja e Saliut natyrisht do të ketë një çmim, një pasojë, qoftë edhe të përkohshme. Ashtu siç ndodh kur shkulet nga toka e shkre
- Shtuar 2 vite mė parė


»Vala e radhės e Ligjit tė detit - Gazeta 55

17-12-2012 / Nga David Miliband Tridhjetë vjet më parë, Lufta e Ftohtë ishte në kulmin e vet dhe Britania e Madhe sapo kishte dalë nga kthetrat e reces
- Shtuar 2 vite mė parė


»“100 Vjet Pavarësi” - Një udhëtim imagjinar festiv! - BalkanWeb

100 Vjet Pavarësi Kombëtare, një shekull ngjarjesh dhe përmbysjesh që, nuk mund të kuptohen nëse nuk zbresim poshtë qindra e mijëra vjet të shkuara de
- Shtuar 3 vite mė parė


»Edmond Doko: Tė investojmė pėr premiera jetėgjata - Gazeta Shqip

Oliverta LilaDirigjenti u vu nė drejtimin e Carmina Burana, nė rikthimin e veprės pas katėr vitesh
- Shtuar 3 vite mė parė


»Projekti, peshkimi ne Shqiperi, tani me rregulla te reja Eglantina Nasi - Koha Jonë

Industria shqiptare e peshkimit duhet t'i nenshtrohet nje menaxhimi te ri te saj, nepermjet nxitjes se zhvillimit te qendrueshem permes rregullave te reja. Ky eshte qellimi i projektligjit "Per peshki
- Shtuar 3 vite mė parė


»Filmi 3-dimensional eksploron lidhjen e njerezve me boten nen uje - Zėri i Amerikės

Shkembinjte korale jane si qytete nen uje. Ne to banon cereku i qenieve nenujore qe sherbejne si burim ushqimi per miliarda njerez atje punesohen miliona vete dhe sherbejne si brez izolues nga vale
- Shtuar 3 vite mė parė


»Lulja e Kujtimit 50 vjet mė vonė - Shekulli


- Shtuar 3 vite mė parė


»Sharmi el-Sheikh… fatlumi i Egjiptit! - Gazeta Express

Nga Express mė 09 shtator 2011 nė ora 11:15 Ky ėshtė vendi ku izraelitėt bėnė pelegrinazhin e gjatė pėr nė Tokėn e Premtuar, vendi ku mendohet se Moisiu mori 10 Urdhėresat, vendi ku banorėt
- Shtuar 4 vite mė parė


»Koralet e njerėzit me gjene tė afėrta - Panorama


- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 49 ->49 0 total_found -> total_found 1 49 ->49 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 koralet ->koralet 0 docs[0] -> docs[0] 1 49 ->49 0 hits[0] -> hits[0] 1 55 ->55

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos