Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kryetari Bajram Mulaku"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Reagon Bivolaku: Ja çfarë i kam thënë drejtoreshës së kulturës - IndeksiOnline

Zëdhënësi tani më i shkarkuar i komunës së Vushtrrisë, Bahri Bivolaku nuk është ndier fort rehat kur ka marr vesh lajmin në media se kryetari
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Mulaku shkarkon zëdhënësin e tij pas SMS-it me Shpresa Ramën - IndeksiOnline

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku ka shkarkuar nga detyra zëdhënësin e komunës, Bahri Bivolakun Burime të Indeksonline m&e
- Shtuar 3 muaj mė parė


»I han fjalët kryetari i Vushtrrisë: Dokumentet nuk lëshohen edhe gjatë kohës së pauzës - IndeksiOnline

Ndonëse kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, kishte premtuar se dokumentet do të lëshohen edhe gjatë pauzës, një gjë e tillë
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Falet gjaku, pas 18 vitesh hasmërie - BalkanWeb

Pas plot 18 vitesh, familja Bunjaku nga Samadrexha e Kosovës, i fal gjakun familjes Rashica. Pajtimi mes këtyre dy familjeve është bërë sot në Vushtrri, në pran
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Familja Bunjaku i shtriu dorën e pajtimit familjes Rashica - IndeksiOnline

Pas plotë 18 vitesh, familja Bunjaku nga Samadrexha i fal gjakun familjes Rashica. Pajtimi mes këtyre dy familjeve është bërë sot në Vushtrri në pranin&
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Thaçi premton 50 mijë vende pune - IndeksiOnline

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka qëndruar në Vushtrri, ku i ka vizituar fermerët e këtij qytet dhe ka marrë pjesë në një debat t&
- Shtuar 8 muaj mė parė


»MKRS premton mbështetje për Vushtrrinë dhe Obiliqit - IndeksiOnline

Projekte nga kultura, trashëgimia kulturore e sporti kanë qenë temë diskutimi në dy takime të ndara që kreu i kulturës në vend, Memli Krasniqi ka p
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Dibran Perçuku nënkryetar i Vushtrrisë - IndeksiOnline

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, i cili të enjten bëri betimin në Kuvendin Komunal, sot ka emëruar nënkryetarin e komunës. Sikurse edhe
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Betohet Bajram Mulaku - IndeksiOnline

Kuvendi i Komunës së Vushtrrisë sot ka mbajtur mbledhjen inauguruese, në të cilën janë betuar anëtarët e kuvendit komunal dhe kryetari Bajram Mulaku. K&
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Politikanët bëjnë thirrje për zgjedhje demokratike - IndeksiOnline

(E plotësuar) Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, ka votuar në vendbanimin e tij në Hajvali, në shkollën “Shkëndija”.
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Katër fshatra të Vushtrrisë kërcënojnë me bllokim të magjistrales - IndeksiOnline

Banorët e fshatrave Samadrexhë, Ceceli, Sllakovc, Ropicë dhe Vilanc, që janë nën administrimin e Komunës së Vushtrrisë, kanë protestuar në she
- Shtuar 1 vit mė parė


»Në Studime përkujtohen të rënët - IndeksiOnline

Maji i vitit 1999 konsiderohet të jetë muaji në të cilin qytetarët e Komunës së Vushtrrisë dhanë qindra jetë për lirinë e vendit. Të
- Shtuar 1 vit mė parė


»Mitrovica dhe Vushtrria mund të përfshihen në një zonë ekonomike - IndeksiOnline

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila, në kuadër të vizitave të saj nëpër komuna, takoi kryetarin e Kom
- Shtuar 2 vite mė parė


»Komuna e “punëve të jashtme” - IndeksiOnline

Ndonëse është ndër komunat më të varfra në Kosovë, udhëheqësit e Komunës së Vushtrrisë kanë planifikuar që të ndih&eu
- Shtuar 2 vite mė parė


»PDK publikon votat për Këshillin e Përgjithshëm - IndeksiOnline

(E plotësuar) Komisioni Zgjedhor, i zgjedhur në Kongresin e VI të Partisë Demokratike të Kosovës, ka përfunduar numërimin e votave të kandidat
- Shtuar 2 vite mė parė


»Jacobson, përuron shëtitoren e qytetit - IndeksiOnline

Shefja e diplomacisë të SHBA-ve në Prishtinë, ambasadorja Tracey Ann Jacobson të enjten gjatë tërë ditës ka qëndruar në qytetin e Vushtrris&eu
- Shtuar 2 vite mė parė


»U zbulua lapidari për heroin, Xhevat Jusufi - IndeksiOnline

Zyrtarë të lartë institucioneve kosovare dhe atyre lokale, qytetarë dhe mysafirë të shumtë morën pjesë të enjten në Smrekonicë të Mi
- Shtuar 2 vite mė parė


»Veseli: PDK-ja mė e fort pas zgjedhjeve tė brendshme - Gazeta Express

Kosova ka ndryshuar dhe ėshtė mė e bukur me Partinė Demokratike tė Kosovės, por gjithashtu do tė jetė edhe mė e bukur kur t’i fitojė zgjedhjet lokale nė vitin 2013, pasi qė veprimtarėt e kėsaj pa
- Shtuar 2 vite mė parė


»Poeteshat festojnė 30 vjetorin e festivalit tė tyre - Gazeta Express

Festivali i poezisė ‘Takimet e poeteshave shqiptare’ shėnoi 30 vjetorin e tij.Ky festival qė pėr 30 vjet mblodhi shumė poete, nė kėtė vit jubileu ishte nikoqir i shumė krijueseve dhe
- Shtuar 2 vite mė parė


»Turqia do tė jetė gjithnjė pranė Kosovės - Gazeta Express

Tėrėsia territoriale e Kosovės, integriteti i saj, pavarėsia e Kosovės, janė tema qė asnjėherė nuk duhet tė diskutohen apo hudhen nė mendje. Ne ftojmė tė gjithė qė me maturi ta kuptojnė kėtė realitet
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 39 ->39 0 total_found -> total_found 1 39 ->39 0 time -> time 1 0.003 ->0.003 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kryetari ->kryetari 0 docs[0] -> docs[0] 1 96419 ->96419 0 hits[0] -> hits[0] 1 141334 ->141334 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 bajram ->bajram 0 docs[1] -> docs[1] 1 7314 ->7314 0 hits[1] -> hits[1] 1 10749 ->10749 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 mulaku ->mulaku 0 docs[2] -> docs[2] 1 79 ->79 0 hits[2] -> hits[2] 1 138 ->138

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos