Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kubes"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Rrenojat e avionit gjenden ne Mali - Top Channel

E cilësuar si tragjedia e trete ajrore brenda javës, rrënojat e avionit algjerian, i cili u zhduk të enjten në mesditë, u gjetën pas disa orësh në shtetin
- Shtuar 3 muaj mė parė


»10 fakte te pabesueshme nga jeta e Ernest Heminguej - Shekulli

SSSAbrASS Ernest Heminguej Ernest Hemingway eshte nje nga shkrimtaret me te medhenj qe kane jetuar ndonjehere Ernest Heminguej ne profilin e tij shkrimtaresk perfaqeson ne menyre te shkelqyer
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Anatomia e imazhit nostalgjik socialist - BalkanWeb

TIRANE-"Nga të gjitha artet, kinematografia është për ne më e rëndësishmja" shpallte në vitin 1919 profeti i revolucionit rus, Lenini. Pra, bolshevikët e k
- Shtuar 5 muaj mė parė


»PPSH Marko Dajti leter pikante presidentit Obama - News of Albania

Transmetuar me 03062014 - 2304 Kryetari i Partise se Punes se Shqiperise se Riorganizuar Marko Dajti i dergon nje leter-kerkese Presidentit te Shteteve te Ba
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Pėrtej Portės sė Dalipajve - Gazeta Shqip

Njė portė e rrallė gjirokastrite, kryevepėr e arkitekturės tradicionale, pa status monument kulture, lėnė prej vitesh nė mėshirė tė fatit. Engjėll Serjani
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Raul Castro Qendrime te ndryshme me SHBA - ABC News

Nen apelin se Kuba dhe SHBA-te duhet t’i respektojne qendrimet, sado te ndryshme te njera-tjetres,presidenti kubanez,Raul Kastro,ka bere thirrje per marrdhenje te qyteteruara mes vendeve. &ldquo
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Snowden drejt Kubes - Top Channel

Avioni i kompanisë “Aeroflot”, që lidh katër herë në javë aeroportin e “Sheremetijevo”, të Moskës, me “Hose Marti”, në
- Shtuar 1 vit mė parė


»Enigma e Snowden spiuni qendron ne Moske - Top Channel

Eduard Snowden, njeriu që ekspozoi skandalin e pergjimeve ne Shtetet e Bashkuara, po mban te ngerthyer vemendjen e zyrtareve amerikane. Ishte raportuar se 29-vjeçari
- Shtuar 1 vit mė parė


»Vdekja e Chavez reagojne lideret boterore - ABC News

Reagimet për vdekjen e presidetit të Venezuelës, Hugo Chavez janë duke ardhur nga i gjithë globi. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka ofruar mbështe
- Shtuar 2 vite mė parė


»Fundi i dinastise Kastro - Vizion Plus

Fundi i dinastise Kastro E hene 25 Shkurt 2013 0959 Raul Kastro Pas shume dekadash ne krye te Kubes duket se sundimit te dinastise Kastro po i vjen fundi te pakten zyrtarisht Presidenti kuban Ra
- Shtuar 2 vite mė parė


»Gjestet qė zbulojnė kujtesėn - Shekulli


- Shtuar 3 vite mė parė


»Kalid Sheik Mohamed dhe 4 te pandehur te tjere para gjykates - Zėri i Amerikės

Pese te pandehur per planifikimin dhe perfshirje ne organizimin e sulmeve terroriste te 11 shtatorit 2001 kane dale perseri para Gjykates ne Bazen ushtarake amerikane ne Guantanamo te Kubes. Nese s
- Shtuar 3 vite mė parė


»SHBA Gjykata e Larte shqyrton nje ligj kontradiktor imigracioni - Zėri i Amerikės

eshtja e imigracionit te paligjshem ishte keto dite ne qender te vemendjes ne Uashington ndersa Gjykaka e Larte degjoi argumenta pro dhe kunder nje ligji kontradiktor ne shtetin e Arizones. Sic njo
- Shtuar 3 vite mė parė


»Mbyllet takimi i nivelit te larte te vendeve te kontinentit amerikan - Zėri i Amerikės

Ā  Udheheqes nga Amerika Latine Karaibet dhe Amerika e Veriut i dhane fund takimit te ni
- Shtuar 3 vite mė parė


»ShBA Ushtria urdheron nisjen e gjyqit ushtarak te te dyshuarve si militante te al-Kaides - Zėri i Amerikės

Ushtria amerikane dha urdher zyrtarisht per gjyqin ushtarak te pese personave te dyshuar si militante te al-Kaides te cilet besohet se planifikuan sulmet terroriste te 11 shtatorit 2001 kunder Shte
- Shtuar 3 vite mė parė


»Misteri i vrasjes se Kennedy-t - Top Channel

Fidel Castro ishte ne dijeni te atentati ndaj presidentit amerikan, John Kennedy, nje prej ngjarjeve më misterioze në historine e Shteteve te Bashkuara dhe botes. Zyrtarisht, Castro eshte
- Shtuar 3 vite mė parė


»Fidel Kastro ishte nė dijeni tė atentatit ndaj Presidentit amerikan, Kennedy? - Gazeta 55

19-03-2012 / Gazeta 55 Vrasja e John Kennedy, mediat ndërkombëtare dyshojnë për një konspiracion ndërkombëtar, lidhur me ngjarjen më të misters
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ujguret nga te burgosurne pica ndash beres ne Tirane - Shqiptarja.com

Te tjera rreth shkrimit Rrugetimi Wikileaks e Berisha VIDEO TIRANE - Jeta e atyre qe per shqiptaret qe prej vitit 2006 njihen si ujguret e Guantanamos ka zene artikujt kryesore ne disa me
- Shtuar 3 vite mė parė


»Mes reformave ekonomike dhe stanjacionit politik - Deutsche Welle

Gjate pese dekadave kane qeverisur ne Kube vellezerit Castro. Pjesa me e madhe e kubanezeve nuk kujtohen me per kohen para Fidelit 85 dhe Raulit 80. Tani ne moshe te thyer Castrot duket se e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gjate administrates se tij te shkurter presidenti Kenedi u perball me shume sfida - Zėri i Amerikės

Ne pjesen e pare lidhur me politiken e jashtme te administrates Kenedi folen rreth krizes mes Shteteve te Bashkuara dhe Kubes e cila perfshinte edhe Bashkimin Sovjetik. Por gjate administrates se t
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 136 ->136 0 total_found -> total_found 1 136 ->136 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kubes ->kubes 0 docs[0] -> docs[0] 1 136 ->136 0 hits[0] -> hits[0] 1 204 ->204

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos