Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kujdesi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Corriere Della Sera: Shqipëria “L’America” e re e italianëve - BalkanWeb

TIRANE (Shqipëri) – “A e dini se çfarë ishte fjala e parë e djalit tim? “Babi”, që do të thotë baba në gjuhën shqipe. Ndoshta kjo
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Kodheli: Lufta kundër kancerit të gjirit beteja jonë. Beqja: Mamografi falas për gratë e FA - BalkanWeb

TIRANE- Për të gjitha femrat që janë pjesë e Forcave të Armatosura shqiptare do të kenë në dispozicion mamografi falas, në kuadër të luft&eu
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Prodi: Shqipėria e Serbia tė nxisinnjėri-tjetrin pėr t’u bėrė pjesė e BE - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO/Romano Prodi nė A1Report VIDEO/ Intervista e ish-kryeministrit Heizer: Tensioni Serbi-Shqipėri nuk i shėrben integrimit, palėt ta zgjidhin
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Tė bėsh karrierė? Kompanitė ofrojnė ngrirjen e vezėve tek femrat - BalkanWeb

Ėshtė krenari tė punosh nė kompani gjigande, janė tepėr bujare qoftė me shpenzimet mjekėsore, masazhet e lira apo deri te blerja e karameleve. Tanimė, Silicon Valley, Facebook dhe Apple kanė dėshi
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Tirane dy arketaret e CEZ-it vodhen parate e 494 qytetareve - Panorama

e Enjte 16 Tetor 20141552 pm TIRANE 8211 Dy ish-arketare te CEZ-it jane shpallur fajtore nga Gjykata e Tiranes per vjedhjen e 24 milione lekeve duke mos arketuar parate e qytetare
- Shtuar 1 javė mė parė


»Beqaj: Kujdesi paliativ plotëson një boshllëk në kujdesin shëndetësor - BalkanWeb

TIRANE- Për një pacient me sëmundje terminale, i cili shpallet i pashërueshëm, tanimë nëpërmjet një ligji të posaçëm, pacienti do të
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kuvend, Balla: Pėr tė njejtėn vizitė nė SHBA, Berisha harxhonte 36 mijė $ mė shumė se Rama - BalkanWeb

TIRANE- Seanca e Kuvendit sot nisi me diskutimet pėr sa i pėrket miratimit tė buxhetit faktik tė 2013-tės, qė sipas deputetėve tė PS-sė rishikohet me rritje pas 5 vitesh qeverisje. Pas diskutimeve mbi
- Shtuar 1 javė mė parė


»Vajza i shpĆ«ton kujdesit tĆ« Beyonce, nxjerr fytyrĆ«n pĆ«r fotografĆ«t |FOTO - News of Albania

Transmetuar më 15.10.2014 - 09:43 Kujdesi i saj pĆ«r tĆ« bijĆ«n ka qenĆ« maksimal, duke dashur qĆ« jeta e saj tĆ« jetĆ« e qetĆ« dhe larg mediave.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Detaje të përditshmërisë - BalkanWeb

Ndonjëherë janë gjërat e vogla të së përditshmes, ato që të përçojnë njëlloj stepjeje ndaj realitetit tranzicional gri, që duket
- Shtuar 2 javė mė parė»“Maratona e Jetės” nė krah tė gruasshqiptare kundėr kancerit tė gjirit - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Kanceri i gjirit, Pere: Trajtimi me kimioterapi zgjat mbijetesėn A1Report dhe Shqiptarja.com me fjongon rozė nė ndihmė tė gruas Depistimi i kancerit tė Gjirit, Gojani: Gr
- Shtuar 2 javė mė parė


»Ebola nė SHBA - Zėri i Amerikės

Njė pacient me simptoma tė ngjashme me ato tė Ebolės, ėshtė shtruar nė njė spital tė Uashingtonit. Njė zėdhėnėse e Spitalit tė Universitetit Howard, tha sot se njė pacient qė k
- Shtuar 2 javė mė parė


»11 Tetori, Dita Botėrore e Vajzave - Ora News

Pėr herė tė parė, Organizata e Kombeve tė Bashkuara 11 Tetorin e vitit 2012 e ka pėrcaktuar ndryshe si Ditėn Ndėrkombėtare tė Vajzave. Kjo ditė ndėrkombėtare synon tė
- Shtuar 3 javė mė parė


»Shėnohet Dita ndėrkombėtare e vajzave - Kosova Live 360

Sot shėnohet Dita ndėrkombėtare e vajzave. Nga Kombet e Bashkuara kjo ditė sivjet shėnohet me temėn "Pėrfundimi i ciklit tė dhunės ndaj vajzave". Kjo ditė ndėrkomb
- Shtuar 3 javė mė parė


»11 Tetori, Dita Botërore e Vajzave - Shqiptarja.com

Për herë të parë, Organizata e Kombeve të Bashkuara 11 Tetorin e vitit 2012 e ka përcaktuar ndryshe si Ditën Ndërkombëtare të Vajzave.Kjo dit&
- Shtuar 3 javė mė parė


»Historiku i përhapjes së Ebolas (Video) - IndeksiOnline

Viti 2013 riktheu virusin vdekjeprurës të Ebolës në botë. Sipas studiuesve, rasti i parë ishte pikërisht dimrin e kaluar, kur një djalë dy vje&cc
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kuqezinjtė kėrkojnė fitoren nė "Elbasan Arena", nis sfida Shqipėri-Danimarkė - BalkanWeb

TIRANE- Nis sfida Shqipėri-Danimarkė, e vlefshme pėr eliminatoret e Evropianit “France 2016”, e cila pėr herė tė pare luhet nė stadiumin "Elbasan Arena". Djemtė e De Biazit shpresojnė tė m
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kosovë, nuk ka asnjë të sëmurë apo të dyshuar me Ebola - BalkanWeb

PRISHTINE - Në Kosovë nuk ka asnjë rast të sëmurë dhe asnjë rast të dyshuar me Ebola, deklaroi sot pasdite në një konferencë për mediat Nase
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nuk ka asnjė tė sėmurė dhe as tė dyshuar me Ebola nė Kosovė - u theksua nė konferencėn e pėrbashkėt pėr media tė ministrave Agani, Rexhepi dhe tė drejtorit tė IKSHP-sė, Ramadani - Kryeministria e Kosoves

Prishtinė, 10 tetor 2014 Nuk ka asnjė rast tė sėmurė dhe asnjė rast tė dyshimtė me EBOLA nė Kosovė, ka deklaruar nė njė Konferencė pėr media Naser Ramadani, drejtor i Institutit Kombėt
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kanceri i gjirit ja mesazhi i Majlinda Bregut - Shekulli

brbrTetori eshte muaji i sensibilizimit kunder semundjes se kancerit te gjirit I tille eshte ky muaj edhe per deputeten e Partise Demokratike Majlinda Bregu e cila ka zgjedhur te sensibilizoje grate p
- Shtuar 3 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 2903 ->2903 0 time -> time 1 0.003 ->0.003 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kujdesi ->kujdesi 0 docs[0] -> docs[0] 1 2903 ->2903 0 hits[0] -> hits[0] 1 3403 ->3403

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos