Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kujdesit Infermieror"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»QSUT, ēmime, uniforma tė reja dhe premtime - Gazeta Shqip

Dita e Infermierėve
- Shtuar 6 muaj mė parė»Dita Botërore e Infermierisë, Beqaj: Janë zemra e kujdesit shëndetësor - BalkanWeb

TIRANE- Në Ditën Botërore të Infermierisë, e cila festohet çdo vit më 12 Maj, ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, mori pjesë në një
- Shtuar 6 muaj mė parė


»UISH: 170 denoncime për etikëne sjelljen e infermierëve në spitale - Shqiptarja.com

TIRANË - Sjellja e infermierëve është një ndër problemet më të mëdha që verifikohet në spitalet shqiptare. Ky është rezultati i një
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kryeministri Berisha inauguron rikonstruksionin e spitalit tė Pogradecit   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha u shpreh sot se modernizimi i sistemit shëndetësor, në infrastruktur&eum
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kredite edhe për infermierët në zonat e thella - Gazeta Start

Pėr kėtė arsye, Urdhri i Infermierit tė Shqipėrisė, po zhvillon njė sėrė aktivitetesh pėr sensibilizimin mbi edukimin profesional nė vazhdim tė infermierėve, fizio-terapistėve dhe mamive. &nbs
- Shtuar 3 vite mė parė


»QSUT 200 shtreter me pak - Top Channel

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, aktualisht numëron rreth 1400 shtretër. Sipas analizave të viteve të fundit rezulton se shfrytëzimi i ty
- Shtuar 3 vite mė parė


»Tavo: Infermierët kanë mungesë të njohurive bazë - Gazeta Start

"Edukimi i vazhdueshėm i infermierėve dhe mamive merr njė rėndėsi edhe mė tė veēantė nė situatėn aktuale, kur njė pjesė e infermierėve qė punojnė nė spitalet dhe qendrat tona shėndetėsore kanė mangėsi
- Shtuar 3 vite mė parė


»Projekt per penalizmin e infermiereve ne sherbimin shendetesor - ABC News

Nuk do të ketë më as vërejtje dhe as gjoba për infermierët që braktisin vendin e punës, por që në rastin më të parë atyre do t’u
- Shtuar 3 vite mė parė


»Infermierët të shqetësuar për statusin e tyre - Gazeta Start

 Kjo, nė njė kohė, kur siē pohon kreu i kėtij institucioni, Sabri Skėnderi, “tė flasėsh pėr kujdesin infermieror nė vite, duhet qė tė kesh parasysh qė ai i ka paraprirė atij mjekėsor dhe vetė shk
- Shtuar 3 vite mė parė


»Pacientet "shkojne" me mire me mjekun se infermierin Sonila Isaku - Koha Jonë

Pacientet shqiptare kane nje marredhenie me te mire me mjekun sesa me infermierin. Sipas te dhenave te nje studimi te bere ne te gjitha qendrat shendetesore ne qytet, per 12 rajonet dhe nga nje polikl
- Shtuar 3 vite mė parė


»Infermierėt braktisin punėn - Gazeta Mapo

Shėrbimi i infermierisė nė zonat rurale tė vendit ėshtė nė grahmat e fundit. Urdhri i Infermierit jep alarmin pėr braktisjen e vendit tė punės qė po bėjnė infermierėt, duke lėnė pa shėrbim mijėra q
- Shtuar 3 vite mė parė


»UISH: Gjoba, kush nuk respekton pacientin Eglantina Nasi - Koha Jonë

Kujdesjet infermierore jane pjese e rendesishme e reformes ne shendetesi dhe si e tille, ato duhet qe te ndryshojne ne te gjitha drejtimet, duke iu pershtatur kerkesave novatore te saj. Nje fa
- Shtuar 3 vite mė parė


»Infermieret Nen monitorim per etiken ne spitale - Gazeta Standard

Reforma ne shendetesi eshte nje reforme e gjate dhe nje proces ndryshimi ne teresine e sistemit shendetesor. E si e tille ajo duhet te jete e paf
- Shtuar 3 vite mė parė


»Shërbimi i infermierëve jo në nivelin e duhur - Gazeta Start

Gjatė njė aktiviteti pėr kėtė qėllim, me titull “Sjelljet etiko-profesionale dhe edukimi i vazhdueshėm profesional, sfida dhe arritje nė kujdesin shėndetėsor tek ne”, Skėnderi tha se kėrkohet qė tė nd
- Shtuar 3 vite mė parė


»Urdhri i Infermierit Etika e infermiereve kritika per komunikimin me pacientet - Gazeta Standard

Komunikimi i duhur me pacientin eshte nje nde
- Shtuar 3 vite mė parė


»Shendeti i foshnjave OKB-ja sjell aparatura ne maternitete per defektet - Gazeta Standard

UNFPA pajisjet per mbikeqyrjen e semundjeve kongjenitale ne nivel vendi. Ministri Vasili Me shume aparatura dhe teknologji te re drejt spitaleve te rretheve Nje set prej 18 pajisje
- Shtuar 3 vite mė parė


»Urdhri i Infermierit: Transparencė pėr emėrimet e reja nė QSUT - Gazeta Mapo

Urdhri i Infermierit kėrkon tė marrė pjesė nė vlerėsimin e testeve pėr pėrzgjedhjen e kryeinfermierėve dhe kryelaborantėve tė rinj nė spitalin “Nėnė Tereza”. Kreu i kėtij urdhri, Sabri Skėnderi i b
- Shtuar 4 vite mė parė


»Urdheri i Infermierit Bashke ne perzgjedhjen e te rinjve - Alsat

Urdhëri i Infermierit kërkon të marrë pjesë në vlerësimin e testeve për përzgjedhjen e kryeinfermierëve. Kreu i këtij urdhëri, Sabri Skë
- Shtuar 4 vite mė parė


»Parlamenti miraton ndryshimet nė ligjin pėr infermierėt - Gazeta Mapo

Urdhri i Infermierit nxjerr rregullat qė duhet tė zbatohen pėr Provimin e Shtetit nga profesionistėt e kujdeseve shėndetėsore Parlamenti miraton amendimet e propozuara nga Urdhri i Inferm
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 56 ->56 0 total_found -> total_found 1 56 ->56 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kujdesit ->kujdesit 0 docs[0] -> docs[0] 1 4798 ->4798 0 hits[0] -> hits[0] 1 6587 ->6587 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 infermieror ->infermieror 0 docs[1] -> docs[1] 1 129 ->129 0 hits[1] -> hits[1] 1 201 ->201

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos